Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Užite si zdravý a svieži spánok vďaka ortopedickému vankúšu z pamäťovej peny. Doprajte si to najlepšie pohodlie!

51
Popis ponuky

Popis

Čo je to pamäťová pena? Odkiaľ prichádza? Ako môže pomôcť pri spaní?

Hovorí sa, že pamäťová viskózna elastická pena znamenala v spánkovom priemysle najväčší zlom, odkedy sa do matracov zaviedli struny. Je všeobecne známe, že v rámci tohto priemyselného odvetvia je pamäťová pena najlepším odstraňovačom tlaku, ako akýkoľvek iný materiál. Použite túto informáciu, preštudujte ju do hĺbky, aby ste vedeli, aké výhody prináša používanie pamäťovej peny a ako funguje a aké výhody môžu plynúť z toho, ak pravidelne budete ležať na povrchu z pamäťovej peny.

Pamäťová pena je vyrobená z viskoelastickej polyuretánovej peny, ktorá je citlivá na teplo. Čím nižšia je teplota, tým má menšiu viskozitu (odporuje zmenám), kým pri vyššej teplote má vyššiu pružnosť. Popri tom je citlivá na tlak. To znamená, že matrac z pamäťovej peny, resp. násada na matrac (Toper) je schopná na milimeter presne nasledovať kontúry tela. Tým sa stane možným to, aby matrac tvoril podporu pre telo na viacerých miestach. Najväčšie tlakové body tela sú: plecia, boky, kolená a hlava.

Prvú známu pamäťovú penu vytvorili pod názvom TEMPUR v roku 1972 pre sedadlá vesmírnych raketoplánov NASA, aby zabraňovala vplyvom vysokých G síl, ktorým boli vystavení kozmonauti pri vzlietnutí a pristávaní. Nikdy nebola celkom vyvinutá a ani sanepribližuje k tomu, čo môžeme nájsť dnes v obchodoch a táto pena nikdy nevkročila do vesmírneho programu, ale bolo pokračované v jej dedičstve, ktorú začala vyvíjať NASA.

Čo skutočne posunulo vývoj pamäťovej peny bolo to, keď sa NASA rozhodla, že poskytne technologický vývoj pre "veľké obecenstvo" a na komerčné použitie. Väčšina spoločností počas dlhého obdobia vývoja narazila do viacerých prekážok, čo nedokázali zdolať, ale jedna zo spoločností, Fagerdala World Foams zo Švédska pretrvala dodnes a vytvorila prvú použiteľnú pamäťovú penu. V roku 1991 vytvorili značku Tempur-Pedic. Ich cieľom bolo, aby ako prvý na svete uviedli do komerčnej distribúcie prvú sériu spomedzi pamäťových matracov. Ostatné, ako sa zvykne hovoriť, je už históriou. Na konci rokov 1990 začali s vývojom v oblasti matracov z pamäťovej ceny aj iný výrobcovia, čím boli vytvorené horšie, ako aj lepšie Tempurpedic modely.

Matrac z pamäťovej peny (Memory Foam) má pre užívateľov nespočetné množstvo výhod. Z nich 2 najrukolapnejšie: väčšie pohodlie, telo a chrbtica sú zaťažené zníženým tlakom. Okrem toho bolo dokázané, že používatelia matracov z pamäťovej peny, počas svojho spánku majú čoraz viac takzvaných DELTA a Rapid-Eye Movement REM (hlboký spánok, vtedy snívame) fáz, a rozsah (Non-Rapid-Eye-Movement, NREM) je nižší. Čiže získame spánok lepšej kvality. Na matraci z pamäťovej peny si odpočinieme viac za menej času, ako na klasických matracoch. Ak trpíte alergiou, matrac z pamäťovej peny môže byť mimoriadne užitočný aj vtedy, je vynikajúci aj voči prachu a roztočom. Matrac z pamäťovej peny (Memory Foam) znamená značné výhody najme pre tých, ktorý majú zhoršený krvný obeh, trpia na fibromyalgiu alebo osteoporózu.

Dôležité informácie

Po kliknutí na tlačítko kúpim si vyberte spôsob platby. V objednávkovom formulári je veľmi dôležité uviesť presne: meno a priezvisko, doručovaciu adresu, kontaktné telefonné číslo a emailovú adresu. Fotografie sú ilustratívne.

Podmienky využitia

S kupónom tu zakúpeným nemáte žiadne iné starosti, len ho uhradiť. Termín dodania tovaru je max. 20 dní od právoplatne uzatvorenej zmulvy, t.j. pre platbu bankovým prevodom po obdržaní platby na náš účet, pre platbu dobierkou pri potvrdení objednávky dodavateľom . Temín dodania tovaru je max 20 dní, ale my sa neustále snažíme dodaciu lehotu skrátiť. Zásielku Vám doručíme kuriérom, ktorý Vás bude kontaktovať na Vámi udanom telefonnom čísle, ohľadne termínu doručenia zásielky.
19,50 €
40 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
19,50 €
40 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

6
52
62
17