Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Manuálna lymfodrenážna masáž proti celulitíde. Lymfodrenáž vás uvoľní, zrelaxuje a pomôže odľahčiť unavené nohy.

Fitclinic
0 / 5
50
Popis ponuky

Manuálna lymfodrenáž je masážna technika, počas ktorej sa jemnými, pomalými a presne definovanými ťahmi, hmatmi a tlakom pôsobí na povrch tela, čím sa aktivuje pohyb lymfy v lymfatických cievach, ktoré odvádzajú lymfu do zberných lymfatických uzlín. Mať hladké telo je predsa snom každej z nás.

Lymfodrenáž, ktorá má za úlohu pomôcť prietoku lymfy, môže spomaliť tvorbu celulitídy. Lymfodrenáž robí špeciálne školený fyzioterapeut. Skutočná ručná lymfodrenáž sa považuje za zložitejšiu techniku, ktorá sa používa predovšetkým ako podpora odtoku lymfy pri liečbe opuchov.

Lymfodrenáž sa v medicíne používa najmä pri riešení opuchov spôsobených poruchou obehu lymfy. Sú poznatky, že zrýchlený obeh lymfy podporuje imunitný systém a podieľa sa na potlačení zápalových procesov. Pôsobením na tenké vlákna nervového systému dochádza k potlačeniu bolesti, pôsobením na svalový aparát sa znižuje svalové napätie. Tieto účinky sa dajú využiť pri riešení niektorých neurologických ochorení ako bolestivých stavov pri diabetickej neuropatii, pri takzvanom zápale sedacieho nervu, najmä ak sú pálčivého charakteru spojené s poruchou prekrvenia. Niekedy sa dosahujú prekvapujúco priaznivé efekty. Z tejto liečby sú vylúčené zápalové procesy ciev a kože. Indikácie musí určiť lekár.

Lymfodrenáž nemožno použiť pri zhubných ochoreniach, či už neliečených, alebo nedoliečených, pri akútnych bakteriálnych infekciách a akútnych infekčných stavoch (hnisavá angína, chrípka). Nevhodná je pre ľudí, trpiacich akútnym žilovým ochorením, ktoré je spojené so zápalom. Mohlo by pri ňom dôjsť k rozšíreniu infekcie. Neodporúča sa ani pri zvýšenej funkcii štítnej žľazy a neliečenom vysokom tlaku krvi. Takisto nie je vhodná, ak opuch končatín vyvolalo ochorenie srdca, žlčníka alebo obličiek.

www.fitclinic.sk
19,90 €
40 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
19,90 €
40 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

27
41
47
40