Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Liečivá múka získaná zo semien ľanu pre vašu prevenciu proti rakovine a získanie vzácnych omega-3 mastných kyselín.

40
Popis ponuky

Všestranný ľan

Ľudia už oddávna poznali rastlinu ľan, ktorá im poskytovala mnohoraké využite. Slúžil ako liek, potrava, ale aj ako tkanina na výrobu oblečenia. Ani v súčasnosti sa našťastie nezabudlo na túto rastlinku, ktorej malé semená v sebe nesú cenný zdroj zdraviu prospešných látok pre ľudský organizmus. Ich vylisovaním za studena sa z nich uvoľní olej a následným pomletím najemno vzniká zdravá ľanová múka.

Ľan ako liek

Semená ľanu sú cenené najmä kvôli tomu, že obsahujú:

  • najčistejšie a najviac esenciálne oleje potrebné pre organizmus
  • kyselinu listovú dôležitú pre ženy plánujúce tehotenstvo
  • omega 3 mastné kyseliny
  • fitoestrogén (lignan) - napomáha ovulácii a pomáhajú zmierňovať prejavy menopauzy, znížuje riziko osteoporózy, ochorení srdca...

Ľanová múka je veľmi bohatá na:

  • vlákninu
  • rastlinné bielkoviny
  • vitamíny A, B, C, D a E
  • minerálne látky vo veľkom množstve draslík, fosfor, horčík, vápnik, síru, železo, zinok, sodík, chlór, mangán, silikóny, meď, fluór, hliník, nikel, kobalt, jodid, chróm

Pre vysoký obsah bielkovín je múka vynikajúca pre vegetariánov a kvôli nízkemu obsahu sacharidov a tukov je vhodná aj pri redukčnej diéte. Ocenia ju aj diabetici a ľudia držiaci paleo diétu.

Použitie

Pred použitím ľanovej múky je potrebné ju zmiešať s vodou kedy silne napučí a je vynikajúca na zahusťovanienápojov a pokrmov, polievok a omáčok. Hodí sa takisto do proteínových nápojov, obilninových kaší, jogurtov, dezertov, ale aj do placiek a fašírok. Dá sa použiť ako plná náhrada obilnej múky alebo jej kombinácia pre zvýšenie výživovej hodnoty pokrmov.

Skladovanie: suché a chladné miesto
1,99 €
3,32 €

Kúpené
501x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
1,99 €
3,32 €

Kúpené
501x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

54
55
44
48