Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Nerafinovaná himalájska soľ. Nahraďte obyčajnú kuchynskú soľ Himalájskou soľou, za ktorú sa vám vaše telo odvďačí zdravými cievami a kĺbmi!

40
Popis ponuky

Soľ z Himalájí

Himalájska soľ sa ťaží v pakistánskej oblasti Himalájí, ktorá predstavuje jedno z najstarších prírodných zdrojov na Zemi. Soľ vznikla zo stovky miliónov rokov starého oceánu a preto ostala ochránená pred akýmkoľvek priemyselným alebo prírodným znečistením. Ručne sa ťaží v baniach z hĺbky vyše 400 metrov a po vyťažení sa soľ očistí a nechá na slnku vysušiť. Nakoniec je rozdelená podľa farby kryštálov, ktorá môže byť od bielej, cez ružovú, priesvitnú až po čiernu. Farba kryštálov závisí od obsahu jednotlivých minerálov v soli. V prípade sfarbenia do červena má soľ zvýšený obsah železa. Ak je soľ sfarbená na tmavohnedo až čierno, má vysoký obsah síry a je charakteristická výraznou chuťou a arómou po vajíčkach.

Keďže je soľ nerafinovaná, tak má podobné priaznivé zdravotné účinky ako prírodná morská soľ.

Lepšia ako kuchynská soľ

Bežnú kuchynskú soľ tvorí čistý chlorid sodný, ktorý ak je prebytočný a nevylúčený, sa v našom tele, spolu s nevylúčenými bielkovinami zo živočíšnych produktov, usádza v kĺboch a cievach. Postupom času sa tam skryštalizujú a uchytia napevno ako kameň, čo časom vedie k mnohým zdravotným problémom ako je bolesť chrbta, kĺbov, kostí, zvýšený krvný tlak a skôrnatené cievy. Prírodná Himalájska soľ obsahuje, naopak od kuchynskej soli, ktorú tvoria len 2 minerálne látky, niekoľko desiatok minerálnych látok. U kvalitnej nerafinovanej, čiže neupravovanej Himalájskej soli je to až vyše 80 druhov. Takáto prírodná neupravovaná soľ je nevyhnutnou zložkou potravy, naopak od umelo vytvoreného chloridu sodného, ale len ak je doplnená o ďalšie minerálne látky, ktoré sú obsiahnuté v Himalájskej soli, ale v bežnej kuchynskej soli chýbajú.

Soľ nad zlato

Himalájska soľ je ozajstné zlato pre naše zdravie. Vápnik nachádzajúci sa v Himalájskej soli dokáže totiž:

 • Napomôcť v prevencii postupného úbytku kostnej hmoty a osteoporózy
 • Znížiť krvný tlak
 • Zmierniť poruchy trávenia
 • Udržať zdravé kosti a zuby

Ďalší z dôležitých minerálov vyskytujúci sa v Himalájskej soli, horčík, má tieto funkcie v organizme:

 • Napomáha v prevencii srdcových chorôb
 • Utišuje nervový systém
 • Napomáha v prevencii cukrovky
 • Zmierňuje príznaky chronickej únavy

Jedným z mnohých minerálov je aj zinok, ktorý v organizme:

 • Zlepšuje stav pokožky
 • Podporuje imunitný systém
 • Pomáha pri liečbe mnohých chronických chorôb
 • Urýchľuje liečenie rán či jaziev

Použitie

Soľ sa používa predovšetkým na dochucovanie jedál. Využiť sa dá ale aj ako soľ do kúpeľa na detoxikáciu organizmu. Na liečenie postihnutých miest sa používa roztok vody a Himalájskej soli.

Skladovanie: suché a chladné miesto
2,32 €
3,87 €

Kúpené
554x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
2,32 €
3,87 €

Kúpené
554x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

75
23
13
13