Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

100% BIO prášok z luskov mesquite, ktorý obsahuje proteín, vlákninu, vápnik, horčík, draslík, železo a zinok.

40
Popis ponuky

O zľave

Struky stromu mesquite (Prosopis juliflora) známeho tiež ako "algarrobo", sú už po tisícročia cenenou potravinou v oblastiach Strednej a Južnej Ameriky. Prášok získavaný z luskov mesquite je dnes pre svoju výraznú chuť a nutričný profil populárnou funkčnou potravinou. Vyznačuje sa sladko karamelovou chuťou a príjemnou vôňou. Je určený tým, ktorí hľadajú potraviny s nízkym obsahom cukru. Zdrojom cukru je tu prevažne fruktóza. Prášok mesquite obsahuje proteín, vlákninu, vápnik, horčík, draslík, železo a zinok. Náš prášok sa získava zo suroviny, ktorá pochádza z nedotknutej prírody na severe Peru.

Vďaka vysokému podielu vlákniny (25%) sa trávi pomalšie ako rad obilnín a strukovín, a tým nespôsobuje kolísanie hladiny krvného cukru. Lebo prášok vzniká rozomletím celého struku vrátane semien, má vysoký obsah bielkovín (11-17%). Ďalej je bohatý na lyzín, vápnik, horčík, draslík, železo a zinok. Prospieva diabetikom - je ideálny na udržiavanie stabilnej hladiny krvného cukru, má totiž nízky glykemický index a vysoký obsah vlákniny.

Použitie

Mesquite nielen pre nutričný obsah, ale aj vďaka nevšednej vôni a chuti nachádza široké uplatnenie v "kulinárskej oblasti" ako múka aj sladidlo. Mesquite prášok s chuťou melasy a s ľahkou príchuťou karamelu sa môže pridávať do pečiva, sušienok, koláčov a pod. (25-30% Mesquite). Hodí sa do čaju, kávy a koktailov. Je lahodný v semínkových či orechových zmesiach, v energetických tyčinkách a rôznych ovocných a orechových krémoch. Ako korenie sa pridáva do polievok, omáčok alebo dezertov. Odporúča sa jedna vrchovatá lyžička denne.

Skladovanie: Skladujte v suchu a v uzavretom obale
3,50 €
5,83 €

Kúpené
517x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
3,50 €
5,83 €

Kúpené
517x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

75
23
13
13