Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

100% BIO prášok z luskov mesquite, ktorý obsahuje proteín, vlákninu, vápnik, horčík, draslík, železo a zinok.

40
Popis ponuky

O zľave

Struky stromu mesquite (Prosopis juliflora) známeho tiež ako "algarrobo", sú už po tisícročia cenenou potravinou v oblastiach Strednej a Južnej Ameriky. Prášok získavaný z luskov mesquite je dnes pre svoju výraznú chuť a nutričný profil populárnou funkčnou potravinou. Vyznačuje sa sladko karamelovou chuťou a príjemnou vôňou. Je určený tým, ktorí hľadajú potraviny s nízkym obsahom cukru. Zdrojom cukru je tu prevažne fruktóza. Prášok mesquite obsahuje proteín, vlákninu, vápnik, horčík, draslík, železo a zinok. Náš prášok sa získava zo suroviny, ktorá pochádza z nedotknutej prírody na severe Peru.

Vďaka vysokému podielu vlákniny (25%) sa trávi pomalšie ako rad obilnín a strukovín, a tým nespôsobuje kolísanie hladiny krvného cukru. Lebo prášok vzniká rozomletím celého struku vrátane semien, má vysoký obsah bielkovín (11-17%). Ďalej je bohatý na lyzín, vápnik, horčík, draslík, železo a zinok. Prospieva diabetikom - je ideálny na udržiavanie stabilnej hladiny krvného cukru, má totiž nízky glykemický index a vysoký obsah vlákniny.

Použitie

Mesquite nielen pre nutričný obsah, ale aj vďaka nevšednej vôni a chuti nachádza široké uplatnenie v "kulinárskej oblasti" ako múka aj sladidlo. Mesquite prášok s chuťou melasy a s ľahkou príchuťou karamelu sa môže pridávať do pečiva, sušienok, koláčov a pod. (25-30% Mesquite). Hodí sa do čaju, kávy a koktailov. Je lahodný v semínkových či orechových zmesiach, v energetických tyčinkách a rôznych ovocných a orechových krémoch. Ako korenie sa pridáva do polievok, omáčok alebo dezertov. Odporúča sa jedna vrchovatá lyžička denne.

Skladovanie: Skladujte v suchu a v uzavretom obale
3,50 €
5,83 €

Kúpené
517x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
3,50 €
5,83 €

Kúpené
517x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

Práve prezerá 39 ľudí
33
Práve prezerá 35 ľudí
31
Práve prezerá 40 ľudí
39
Práve prezerá 41 ľudí