Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Obohaťte svoju stravu kvalitnou a výživnou tekvicovou múkou s nízkym obsahom uhľohydrátov, ktorá sa skvelo hodí na paleo aj redukčnú diétu.

40
Popis ponuky

Široké využitie

Semienka tekvicebohatým zdrojom výživných látok, ktoré ocení organizmus každého človeka. Okrem tradičného spôsobu konzumácie jadierok je nám k dispozícii aj múka. Ako teda vzniká taká tekvicová múka a čím je výnimočná?

Múka sa vyrába z olúpaných tekvicových jadierok, z ktorých sa najprv mechanicky, bez použitia chemikálií, za studena vylisuje nadbytočný olej a následne sa pomelú na jemnú múku. Vzniknutá múka má zelenkavú farbu a charakteristickú vôňu.

Jej využitie je naozaj široké. Dá sa z nej upiecť chlieb a rôzne pekárenské výrobky, ako sú pagáče či posúch. Dokonca ak do nej pridáte mandľovú múku, dá sa použiť namiesto pistácii. Vďaka tomu, že absorbuje veľa tekutín a tukov je rovnako vhodná aj na zahusťovanie polievok a omáčok. Jednoduchou cestou ako múku začleniť do svojho jedálnička je jej pridávanie do šalátov, smoothie, jogurtov, kokteilov alebo ovocného pyré. Dá sa z nej pripraviť aj chutné pesto bez obsahu orieškov.

Pri paleo aj redukčnej diéte

Zloženie múky je bohaté na vlákninu a pre jej vysoký obsah bielkovín je jej konzumácia odporúčaná hlavne pre vegetariánov a vegánov. Pre svoj nízky obsah uhľohydrátov a tukov je vynikajúca pre akúkoľvek diétu s nízkym obsahom uhľohydrátov, ako napríklad paleo diéta.Vláknina obsiahnutá v múke zasa prispieva k navodzovaniu pocitu sýtosti. V neposlednej rade majú semienka tekvice vysoký obsah vitamínu E, vitamínov skupiny B, železa, horčíka, zinku a ďalších stopových prvkov.

Použitie

Múka by sa mala používať v kombinácii so zvyčajnou múkou, a jej obsah by mal byť približne 8 až 10%. Pred použitím je potreba múku zmiešať s vodou a následne už len pokračovať ako obvykle pri iných múkach.

Skladovanie: suché a chladné miesto
2,69 €
4,48 €

Kúpené
270x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
2,69 €
4,48 €

Kúpené
270x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

83
23
13
13