Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Pobyt v samom srdci Prahy na majestátnom Václavskom námestí. Luxusná dovolenka pre dvoch s ubytovaním v 4* hoteli Jalta.

49
Popis ponuky

S krásnym výhľadom na Václavské námestie a Národné múzeum patrí Boutique Hotel Jalta k najznámejším pražským hotelom. Služby hotela sa zakladajú na sofistikovanosti, starostlivosti a špičkovom servise.

Izby ponúkajú nie len skvelý výhľad ale i vycíbrený štýl, luxus a pohodlie.

V izbách nájdete:

  • Manželská posteľ alebo oddelené postele so 100% egyptským bavlneným posteľnou bielizňou
  • Kúpeľňa s vaňou / sprchou
  • Kozmetika L'OCCITANE
  • Klimatizácia, minibar, trezor, TV so satelitným príjmom, set na prípravu kávy a čaju
  • Bezplatné Wi-Fi

Trendy a štýlová reštaurácia

Reštaurácia COMO je miestom, ktoré je nutné v Prahe navštíviť. Ponúka gastronomický zážitok v podobe stredomorskej a ázijskej kuchyne a moderných českých špecialít.

Má jeden z najlepších výberov vín s cenami vyhovujúcimi každému. COMO bar a terasa majú vynikajúci výhľad na rušnej Václavské námestie v centre Prahy. Raňajky v cene pre hotelových hostí - výborné kontinentálne raňajky formou bufetu.

Vzácnou a výnimočnou zaujímavosťou boutique hotela Jalta je utajovaný protiatómový kryt z 50. rokov 20. storočia, ktorý sa nachádza pod hotelom. V prípade vojny tu mal sídliť krízový štáb krajín Varšavskej zmluvy. V roku 2013 tu bolo otvorené Múzeum studenej vojny.

Prehliadky so sprievodcom v českom jazyku:

  • Párny týždeň Utorok a Štvrtok 16.45 hod. - 20.00 hod.
  • Nepárny týždeň Pondelok a Streda 16.45 hod. - 20.00 hod.

Hoteloví hostia majú vstup do bunkra zadarmo.

Na to, aby ste spoznali historické pamiatky Prahy, stačí v Hoteli Jalta**** vykuknúť z okna. Samozrejme na dôkladné spoznávanie českej metropoly je potrebné vyjsť vonku, no peniaze za taxík, či metro si môžete nechať na miestne špeciality. Všetko je totiž blízko aj peši.

Václavské námestie

Na samotnom Václavskom námestí sa nachádza slávna socha sv. Václava, či Národné múzeum.

Staromestské námestie

Neďaleko je Staromestské námestie so slávnym Orlojom, či nádherným Týnskym chrámom s dvoma vežami, ktoré zdobí množstvo ďalších vežičiek.

Karlov most

Historické srdce Prahy nie je prepojené známou "chlopňou" - Karlovým mostom. Vyše 600 ročné dielo zdobí 30 sôch a súsoší (a množstvo miestnych umelcov a predavačov suvenírov).

Malá strana a Hradčany

Na opačnej strane rieky sa rozprestiera historická časť nazývaná Malá strana a Pražský hrad. Nájdete tu sakrálne skvosty ako Chrám sv. Víta, či kostol sv. Mikuláša, ako aj množstvo múzeí, galérií, kaviarní a úzkych uličiek. Milovníci výhľadov by nemali vynechať Petřínsku rozhľadňu.

Vyšehrad

O niečo južnejšie na druhej strane Vltavy sa rozprestiera kniežacie hradisko Vyšehrad. Na 36-tich hektároch nájdete rozsiahle hradby, Kostol sv. Petra a Pavla a cintorín, na ktorom sú pochované významnejšie osobnosti českého národa (J. E. Purkyně. B. Němcová, V. Burian, K. Čapek, A Dvořák, Z. Fibich, K. H. Mácha, J. Neruda, V. Nezval, A. Mucha, B. Smetana, a ďalší...).

Praha ponúka aj skvelé gastronomické zážitky, vychýrené pivo a množstvo ďalších pamiatok, vežičiek, kultúry, či miest na bujarú zábavu. Tí čo tu už boli vedia, že raz prísť nestačí a vždy sa dá nájsť nové miesto, ktoré si získa niektorý z ľudských zmyslov. Jednoducho - v Praze blaze. :)

Viac informácií nájdete na stránke www.hoteljalta.com
189 €
370 €

Kúpené
29x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
189 €
370 €

Kúpené
29x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

53
Práve prezerá 38 ľudí
42
40
37
Práve prezerá 37 ľudí