Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Semienka CHIA 500g! Zdravé emienka Chia sú potravinou, ktorá je ako doplnok stravovania ideálna v podstate pre každého, komu chýba energia.

40
Popis ponuky

BIO potravina

Aj tak by sa Chia semienka dali nazvať. Na ich pestovanie je totiž potrebná určitá nadmorská výška a ich pestovanie je značne náročné. Nepoužívajú sa pri ňom nijaké pesticídy, herbicídy a iné chemické urýchľovače rastu, či hnojivá. V podstate sa tak jedná o čistú a prírodnú bio potravinu. O jej účinkoch vedeli už starí Aztékovia, Mayovia a ostatní obyvatelia Latinskej a Strednej Ameriky. V niektorých z týchto kultúr boli semienka Chia dokonca považované za posvätné jedlo a pre Aztékov boli jednou zo 4 hlavných potravín.

Dá sa pomocou nich aj schudnúť!

Dobrá správa pre všetkých milovníkov semiačok, túžiacich zhodiť do dovolenky ešte nejaké to kilečko navyše. Ako to funguje? Rozpustná vláknina obsiahnutá v Chia postupne uvoľňuje energiu z uhľohydrátov do krvi. Energia z potravy vám tak bude slúžiť dlhšiu dobu, kvôli čomu ich využívajú napríklad aj maratónci. Oddialia sa vám preto aj potreba ďalšej porcie jedla, v dôsledku čoho zjete celkovo menej a ručička na váhe pôjde smerom dole.

Superpotravina Chia obsahuje:

  • 5 krát viac vápnika, ako sa nachádza v mlieku (+ obsahuje látky, ktoré podporujú transport vápnika priamo do kostí),
  • 2 krát viac bielkovín, ako obsahujú ostatné semená,
  • 2 krát viac draslíka, ako majú banány,
  • 3 krát viac antioxidantov, ako sa nachádza v čučoriedkach,
  • 3 krát viac železa ako v špenáte,
  • najvyšší obsah Omega 3 a 6 mastných kyselín, obsahujú ich až o 80% viac, ako sa nachádza v ľanových semiačkach,množstvo vlákniny,
  • vitamíny skupiny B.

CHIA? Ideálne pre každého!

Semienka Chia sú potravinou, ktorá je ako doplnok stravovania ideálna v podstate pre každého. Pochutiť si na nej môžu deti, dospelí, diabetici, či pacienti trpiaci kardiovaskulárnymi problémami. Niektorí si z nej preto pripravujú revitalizujúci a energizujúci nápoj, ktorý slúži nielen ako nápoj, ale aj ako jedna porcia jedla. Použitie je mnohoraké a jednoduché - postačí fantázia. Semiačkami môžete posypať obľúbené jedlo či šalát. Veľmi vhodné sú aj ako prísada do mixovaných nápojov a šejkov. Denne sa odporúčajú skonzumovať dve kávové lyžičky semienok.

Na čo si treba dávať pozor:

Konzumácia Chia semienok znižuje krvný tlak. Pozor si musia dávať ľudia s nízkym krvným tlakom, napríklad ľudia v staršej vekovej skupine.

Ľudia, ktorí majú srdcové problémy, alebo užívajú lieky na riedenie krvi, môžu Chia konzumovať len v maličkých dávkach. Chia semienka sú výborným zdrojom vitamínov B, medzi nimi aj vitamínu B-17 ( amygdalin ). Rovnako ako pri iných veciach platí aj pri Chia "všetko s mierou". Použitie podľa nariadenia EU parlamentu a Rady (ES) č.258/97 je denná dávka čistých semien 15 gr. ( jedna jemne kopcovitá polievková lyžica ). Do pekárenských výrobkov, raňajkových cereálií, ovocných - orechových - semenných zmesí max. 10% z gramáže surovín.

Použité obrázky sú ilustračné
6,90 €
11,50 €

Kúpené
217x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
6,90 €
11,50 €

Kúpené
217x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

75
23
13
13