Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Užite si skvelú lyžovačku na hrebeňoch Veľkej Fatry s nádherným výhľadom. Wellness pobyt s polpenziou v hoteli Granit Smrekovica***.

20
Popis ponuky

Hotel Granit Smrekovica*** sa nachádza priamo na hrebeni Veľkej Fatry v nadmorskej výške 1428 m n. m. Svojou polohou je jedinečným hotelom na Slovensku vzhľadom na svoju kapacitu a poskytovanie služieb v rámci cestovného ruchu na Slovensku.

Za ideálnych poveternostných podmienok hotel Smrekovica ponúka výhľad na pohoria Vysokých Tatier, Nízkych Tatier, Malej Fatry a blízkeho Chočského pohoria.

Klienti majú možnosť ubytovania v jednolôžkových, dvojlôžkových izbách, trojlôžkových a jednej štvorlôžkovej izbe, ktoré sú vybavené samostatnou kúpeľňou a sociálnym zariadením, rádiom, TV SAT, telefónom a chladničkou.

Pohľad z izby zaručuje krásny výhľad do podmaňujúceho a tichého prostredia krásne upraveného parku plného zelene a kvitnúcich záhonov, kde sa spája najunikátnejší prvok ticha a oddychu v ušľachtilom prostredí v bezprostrednej blízkosti centra mesta.

Chutné jedlá a dezerty pripravuje skúsený tím kuchárov na čele so šéfkuchárom s dlhoročnou praxou, ktorý dbá aj na estetiku podávaných jedál.

Reštaurácia je zariadený v príjemnom štýle s nádherným výhľadom na okolitú prírodu. Súčasťou je aj kozub, ktorý v zimnom období navodzuje tú pravú rozprávkovú atmosféru. Každý piatok sa konajú živé hudobné večery, ktoré sú spestrením pre klientov a hostí.

Nový saunový svet na ploche 200 m2 zaručuje relax a oddych po náročnej túre či inej športovej aktivite. Uvoľnite telo aj ducha vo fínskej, parnej, infra a bio saune s farebným spektrom. Novinkou je vnútorná vírivka. K dokonalosti chýba už len masáž, ktorú si môžete dopriať na objednanie.

Granit Cinema

Pýchou hotela je najvyššie položené kino pre 30 návštevníkov. Premietnu vám filmy rôznych žánrov a rozprávky na želanie.

V zimnej sezóne je lyžiarom k dispozícii vlastný lyžiarsky vlek s nočným osvetlením priamo pri hoteli. Výborné podmienky na lyžovanie pre rodiny s malými deťmi. Malý vlek je prepojený s veľkým vlekom o dĺžke 460 metrov. K dispozícii je prírodné klzisko s nočným osvetlením, 45 kilometrové bežkárske a skialpinistické trasy. Hotel poskytuje požičovňu lyžiarskych potrieb, lyžiarsku školu a požičovňu horských bicyklov.

Pre náročnejších lyžiarov sa v okolí nachádza lyžiarske stredisko Skipark Ružomberok-Malinô Brdo, ktoré patrí k top slovenským zimným strediskám.

Národný park Veľká Fatra

Veľká Fatra je jedno z najkrajších pohorí na Slovensku, ktoré sa nachádza na území Liptova, Oravy, Turca a Horehronia. Rozloha Národného parku Veľká Fatra je 40 371 ha. Žulové jadro vystupuje na povrch len v oblasti Smrekovice a Ľubochnianskej doliny. Ostatnú časť územia budujú najmä usadené horniny druhohôr. Celé pohorie má vysoký hlavný hrebeň, ktorý sa člení na dve rázsochy - Liptovskú a Turčiansku.

Sú tu aj krasové oblasti, prevažne jaskyne, pričom Harmanecká jaskyňa je otvorená aj pre verejnosť. Rôzne druhy skál a pôdy, rôzne typy terénu s lúkami a pastvinami, útesmi a údoliami poskytujú podmienky pre veľmi bohatú flóru a faunu.

Oblasť je populárna medzi turistami, predovšetkým kvôli peším túram. Neďaleko sa nachádza lokalita svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, osada Vlkolínec. Pre nadšencov turistiky sa tu nachádza množstvo značkovaných turistických chodníkov. Pre svoj charakter a nádherné výhľady je predurčená na viacdenné túry - hrebeňovku. Medzi východiskové body patria: Mošovce, Blatnica, Jasenská dolina, Ľubochňa, Horský hotel Granit, Liptovská Osada, Liptovské Revúce, Staré Hory -Turecká, Harmanec, Kráľova studňa, Chata pod Borišovom.

Ďalšie možnosti v okolí:

Gino Paradise Bešeňová, Aquapark Tatralandia, Likavský hrad, Vlkolínec (skanzen UNESCO), priehradná nádrž Liptovská Mara, Liptovské múzeum, Galéria Ľudovíta Fullu, Harmanecká jaskyňa, Oravská priehrada, Oravský hrad, rybolov, poľovačky...
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

12
41
Práve prezerá 36 ľudí
55
50