Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Vychutnajte si nezabudnuteľné chvíle so svojou polovičkou počas Valentínského pobytu s wellness a polpenziou v Holiday Inn Trnava****.

31
Popis ponuky

Valentínsky pobyt na jednu alebo dve noci v 4* hoteli Holiday Inn v historickej Trnave. Oddýchnite si v luxusnom Relax Aqua & Spa a vychutnajte si nezabudnuteľné chvíle so svojou polovičkou.

Holiday Inn**** uspokojí potreby skutočne aj náročnejších hostí. Nádherné a štýlovo zariadené izby, z ktorých dýcha prepych, 16-hodinový izbový servis, kávový a čajový set na izbe, trezor, LCD / TV, sušič na vlasy, individuálne ovládaná klimatizácia či postele vybavené kvalitnými matracmi.

Každé ráno vás budú čakať raňajky formou bohatého amerického bufetu. Večere sú pripravované z prvotriednych surovín v duchu moderných gastronomických trendov.

Milovníci vína uvítajú možnosť posedieť v jedinečnej vinárni Gardenia, v ktorej si môžete vychutnať vína od slovenských vinárov, ako napríklad Mrva & Stanko, Karpatská perla, Víno Miroslav Dudo či mnoho ďalších. Výber vín dopĺňajú aj svetové vína z Francúzska, Čile, Rakúska, USA a Izraela.

Pulzujúcim srdcom hotela je lobby bar Academia, ktorý ponúka posedenie počas celého dňa. Vychutnáte si tu vynikajúcu kávu i pohárik vína. Fajčiari majú možnosť dať si obľúbenú cigaretu v zimnej záhrade, ktorej dominuje 100-ročný dub.

Špičkové wellness centrum, v ktorom si každý deň môžete užiť vytúžený relax, tvorí parná sauna, fínska a aróma sauna, kneippov chodník, ochladzovací bazén, jacuzzi, emočná sprcha + možnosť výberu zo širokej ponuky masáží.

Počas pobytu máte možnosť využiť aj vstup do posilňovne Mini Gym (vybavenej najmodernejšími prístrojmi značky Technogym), ktorá sa nachádza na 2. poschodí.

Vo voľných chvíľach si užite atmosféru historickej Trnavy i západného Slovenska so zaujímavými turistickými atrakciami v bezprostrednej blízkosti, z ktorých si môžete vybrať tie najlákavejšie:

Bazilika sv. Mikuláša - je charakteristickou dominantou Trnavy, postavená v rokoch 1380 - 1421. Gotická trojloďová bazilika s dvojvežovým priečelím a barokovými kaplnkami má vo svätyni osem vysokých okien s kamennými kružbami a farebnými vitrážami. Najstarším oltárom je ranobarokový oltár Všetkých svätých /1659/. V barokovej kaplnke Panny Márie Trnavskej je milostivý obraz, vďaka ktorému je Trnava známy pútnickým miestom. V bočných kaplnkách sú vzácne renesančné a barokové epitafy ostrihomských arcibiskupov. Na juhovýchodnej strane presbytéria Baziliky sv. Mikuláša bol objavený románsky karner – kostnica, najstaršia sakrálna stavba Trnavy.

Smolenický zámok - na mieste dnešného Smolenického zámku na úpätí Malých Karpát stál kedysi stredoveký hrad. Bol postavený 14. storočí ako posledný zo strážnych hradov pri malokarpatských priesmykoch. Na konci 18. storočia hrad spustol a na začiatku 19. storočia vyhorel, takže zostali z neho iba ruiny. Na začiatku 20. storočia začali jeho poslední majitelia, Pálfiovci, stavať na hradných ruinách terajší Smolenický zámok, ktorý dobudovali až po roku 1945. V súčasnosti je zámok v správe Slovenskej akadémie vied, ktorá však v letných mesiacoch ponúka prehliadky zámku pre verejnosť.

Červený Kameň - hrad, ktorý sa spomína od roku 1240. V 16. storočí bol pristavaný nový hrad, viackrát vyhorel. Poškodený počas druhej svetovej vojny, opravné práce začali v roku 1947. Dnes Národná kultúrna pamiatka.

Jaskyňa Driny - Jaskyňa Driny je kvapľová jaskyňa v Malých Karpatoch. Nachádza sa asi 2 km na juhozápad od Smoleníc v Smolenickom krase.Vchod do jaskyne je vo výške 399 m n. m. v západnom svahu vrchu Driny (434 m), ktorý je tvorený pomerne čistými jurskými vápencami. Jaskyňa vyniká zachovalou kvapľovou výzdobou. V roku 1959 ju znovu sprístupnili.

Katedrála sv. Jána Krstiteľa - Prvá ranobaroká stavba na Slovensku, patrí k najkrajším v Európe. Postavili ju talianski architekti Pietro a Antonio Spazzovci. Tvorila súčasť univerzitných budov. Skvostom interiéru je pôvodný celodrevený hlavný oltár z roku 1640, vysoký 20,3 m a široký 14,8 m. Oltár je bohato zlátený a polychromovaný, tvoria ho tri oltárne obrazy, 27 sôch svätých Starého a Nového zákona v nadživotnej veľkosti a viacero malých. Hlavným oltárnym obrazom je Krst Ježiša Krista, na ktorý nadväzujú ďalšie scény zo života sv. Jána Krstiteľa v kartušiach na klenbe kostola. Pod kostolom je krypta, v ktorej sú pochovaní členovia Spoločnosti Ježišovej a rodina palatína Mikuláša Esterháziho. Od roku 1977 je katedrálou Trnavskej arcidiecézy. V roku 2003 ju navštívil Svätý Otec Ján Pavol II.

Speedykart Trnava - Verejná indoor motokárová hala s celoročnou prevádzkou. K dispozícii má 6 motokár s výkonom 6,5 Hp a 4 motokáry s výkonom 9 Hp. Okruh má dĺžku približne 300 metrov a šírku v rozpätí od dvoch do piatich metrov.

Súsošie Najsvätejšej Trojice - Impozantné barokové súsošie vytvoril Ján Krištof Khien v roku 1695. Na rohoch štvorhranného základu sú sochy: sv. Florián, sv. Agáta, sv. František Xaverský a sv. Anton Paduánsky V kamennom hrobe je ležiaca socha sv. Rozálie, na vrchole 4 m vysokého stĺpa súsošie Najsvätejšej Trojice korunujúce Pannu Máriu. Na kartušiach umiestnených uprostred stien základu sú erby mesta Trnavy, Uhorského kráľovstva, biskupa Štefana Dolného a reliéf Panny Márie Immaculaty.

Mestská veža - Renesančná dominanta Trojičného námestia bola postavená v roku 1574 ako pozorovateľňa. Má štvorcový podorys, osem podlaží. Ochodza je vo výške 29 m, celková výška veže je 57 m. Horné podlažie a nárožia zdobí iluzívne kvádrovanie. Na vrchole barokovej kupoly je pozlátená socha Panny Márie – Immaculaty. Hodinový stroj vo veži pochádza z roku 1729 a ovláda päť ciferníkov. Zvony z roku 1692 odbíjajú štvrťhodiny a celé hodiny. Na južnom priečelí sú jediné zachované slnečné hodiny v meste.

www.holidayinn-trnava.sk
185 €
270 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
185 €
270 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

61
40
45
Práve prezerá 40 ľudí
64
Práve prezerá 35 ľudí