Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Zájazd do Salzburgu s plavbou po jazere Wolfgangsee a návštevou záhrady Mirabelline.

36
Popis ponuky

Áno, žijeme Vianocami a Novým rokom. Určite dostanete nový diár, tak hneď si vezmite pero, otvorte si diár na mieste s dátumom 27. - 28. 3.2016 a označte si tento dni, že odchádzate na fantastický výlet. Do poznámky si napíšte, že si musíte zbaliť fotoaparát a nejaké to vreckové aby bol výlet dokonalý.

Program

Prvý deň (nedeľa)

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách.

Prvou zastávkou bude jedna z najkrajších dediniek sveta – romantický Hallstatt.Navštívite tu unikátnu kostnicu a dozviete sa prečo má Hallstatt prívlastok ,,smrteľne krásna dedinka“. Hallstatt napodobnili dokonca i Číňania, ale skutočnú krásu sa im nepodarilo zachytiť takako ju zbadáte naživo vy.

Neskôr budete pokračovať do Salzburgu, druhého najnavštevovanejšieho mesta Rakúska. Ako prvé Vás určite očaria krásne Mirabelline záhrady, ktorých súčasťou sú fontány, plastiky, sochy a zaujímavé kvetinové mozaiky. Mesto vás chytí za srdce a jeho útulnú atmosféru si zamilujete. Vyhnúť sa tu Mozartovi je jednoducho nemožné. Zavedieme vás do cukrárne, kde si budete môcť kúpiť obľúbenú čokoládovú pochúťku, jediné pravé Mozartove gule. Vyrába sa veľmi veľa napodobnenín, ale tie, ktoré sa vyrábajú podľa originálnej receptúry nájdete na celom svete len v Salzburgu. Prevedieme vás po známej Getreidegasse. Na tejto ulici sa na domoch totiž nachádzajú skutočné poklady. Umelecky kované cechové štíty vypovedajú o tom, aký remeselník žil v konkrétnom dome. Sú historickými pamiatkami a ani silné obchodné značky si nemôžu dovoliť ich odstrániť. Lanovkou sa vyveziete na pevnosť Hohensalzburg, z ktorej je nezabudnuteľný výhľad na mesto. Taktiež neobídeme ani Mozartov rodný dom, Mozartov obytný dom, františkánsky kostol, Rezidenčné námestie, Univerzitné námestie...

Odchod zo Salzburgu do hotela približne o 19:30-20:00 hod.Druhý deň (pondelok)Po raňajkách navštívite zámok Hellbrun a jeho pekné záhrady. Zúčastníte sa aj vodných hier, ktoré sú vždy súčasťou skvelej zábavy.

Výlet bude pokračovať zastávkou pri jazere Wolfgangsee, odkiaľ sa preveziete loďkou po jazere zo St. Gilgen, rodiska Mozartovej matky do St.Wolfgang. Čaro St. Wolfgang si vás podmaní. Počas plavby si vychutnáte nádhernú scenériu jazera a krásu rakúskej prírody.

Odchod zo St. Wolfgang na Slovensko približne o 16:00 hod.Orientačnéceny vstupného:
pevnosť Hohensalzburg + lanovka cca10,10 €/osoba, plavba po Wolfgangsee 6,70 € /osoba, kostnica cca 1,60 € /osoba,Mozartov rodný dom cca 9 € /osoba, Hellbrunn a vodné hry 8,50 € / osoba

www.primatravel.sk
109 €
169 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
109 €
169 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

57
60
Práve prezerá 40 ľudí
55
Práve prezerá 36 ľudí
27
Práve prezerá 39 ľudí