Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Pozývame vás do jedného z najkrajších kútov Slovenska - do historického centra Levoče. Pobyt s raňajkami či polpenziou v Hoteli U Leva***.

Hotel U Leva
0 / 5
45
Popis ponuky

Z okien hotela je nádherný výhľad na stredoveké centrum Levoče s renesančnou radnicou, klietkou hanby a gotickým kostolom svätého Jakuba, v ktorom sa nachádza gotický oltár Majstra Pavla z Levoče, najvyšší na svete.

Objavte tajomné zákutia dvoch zrekonštruovaných historických meštianskych domov, ktorých najstaršia časť pochádza ešte zo 14. storočia. V hoteli vám radi pomôžu dohodnúť miestneho sprievodcu, alebo si môžete sami urobiť prehliadku známej levočskej radnice, Spišského múzea, Domu Majstra Pavla a pod. Kultúrne ustanovizne v správe Národného múzea poskytujú svojim návštevníkom, každú prvú nedeľu v mesiac, vstup zdarma.

Malebné historické mesto so zachovaným mestským jadrom a opevnením, ktoré bolo vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Takmer celý obvod starého mesta je obohnaný hradbami, ktorých súčasťou sú aj bašty a niekoľko dobre zachovaných brán.

Kapacita hotela je 52 lôžok v 16-dvojložkových izbách, 1 apartmáne a 3 rodinných izbách. K ich výbave patrí televízny prijímač so satelitnými kanálmi, telefón, minibar, vysokorýchlostný internet s neobmedzeným pripojením, kúpelňa s vaňou alebo so sprchovacím kútom, toaleta a sušič na vlasy.

Súčasťou hotela je aj seminárna miestnosť, vhodná pre organizovanie spoločenských podujatí či rodinných slávností. Nechýba ani salónik a výborná reštaurácia.

K dispozícii je bezplatné wifi v celom hoteli, parkovanie zdarma v chránenom priestore za hotelom. Ako jeden z mála hotelov v Levoči je Hotel U Leva bezbariérový, k dispozícii je výťah a izba pre imobilných.

Levoča je ideálnym východiskom pre spoznávanie historických pamiatok zapísaných na listinu UNESCO ako Spišský hrad, Spišská Kapitula, Žehra a Kežmarok. V blízkosti sa nachádza Spišská Sobota, ktorú v roku 2008 navštívila Anglická kráľovná Alžbety II., Spišská Nová Ves s najvyššou kostolnou vežou či Stará Ľubovňa s unikátnym hradom a skanzenom.

Tipy na letný program:

  • Levočska dolina - biokúpalisko
  • Levočské vrhy a množstvo cyklotrás
  • Spišský hrad
  • Oslavy Majstra Pavla (17.7. - 22.7. 2017)
  • Mariánska hora a púť
  • Slovenský raj - turistika, ferrata Kyseľ a možnosť splaviť Hornád

43 €
78 €

Vyprší
24.10.2017
Kúpené
73x
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
43 €
78 €

Vyprší
24.10.2017
Kúpené
73x
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

41
Práve prezerá 39 ľudí
49
Práve prezerá 35 ľudí
45
Práve prezerá 38 ľudí
40
Práve prezerá 38 ľudí