Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Pozývame vás do jedného z najkrajších kútov Slovenska - do historického centra Levoče. Pobyt s raňajkami či polpenziou v Hoteli U Leva***.

Hotel U Leva
0 / 5
45
Popis ponuky

Z okien hotela je nádherný výhľad na stredoveké centrum Levoče s renesančnou radnicou, klietkou hanby a gotickým kostolom svätého Jakuba, v ktorom sa nachádza gotický oltár Majstra Pavla z Levoče, najvyšší na svete.

Objavte tajomné zákutia dvoch zrekonštruovaných historických meštianskych domov, ktorých najstaršia časť pochádza ešte zo 14. storočia. V hoteli vám radi pomôžu dohodnúť miestneho sprievodcu, alebo si môžete sami urobiť prehliadku známej levočskej radnice, Spišského múzea, Domu Majstra Pavla a pod. Kultúrne ustanovizne v správe Národného múzea poskytujú svojim návštevníkom, každú prvú nedeľu v mesiac, vstup zdarma.

Malebné historické mesto so zachovaným mestským jadrom a opevnením, ktoré bolo vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Takmer celý obvod starého mesta je obohnaný hradbami, ktorých súčasťou sú aj bašty a niekoľko dobre zachovaných brán.

Kapacita hotela je 52 lôžok v 16-dvojložkových izbách, 1 apartmáne a 3 rodinných izbách. K ich výbave patrí televízny prijímač so satelitnými kanálmi, telefón, minibar, vysokorýchlostný internet s neobmedzeným pripojením, kúpelňa s vaňou alebo so sprchovacím kútom, toaleta a sušič na vlasy.

Súčasťou hotela je aj seminárna miestnosť, vhodná pre organizovanie spoločenských podujatí či rodinných slávností. Nechýba ani salónik a výborná reštaurácia.

K dispozícii je bezplatné wifi v celom hoteli, parkovanie zdarma v chránenom priestore za hotelom. Ako jeden z mála hotelov v Levoči je Hotel U Leva bezbariérový, k dispozícii je výťah a izba pre imobilných.

Levoča je ideálnym východiskom pre spoznávanie historických pamiatok zapísaných na listinu UNESCO ako Spišský hrad, Spišská Kapitula, Žehra a Kežmarok. V blízkosti sa nachádza Spišská Sobota, ktorú v roku 2008 navštívila Anglická kráľovná Alžbety II., Spišská Nová Ves s najvyššou kostolnou vežou či Stará Ľubovňa s unikátnym hradom a skanzenom.

Tipy na letný program:

  • Levočska dolina - biokúpalisko
  • Levočské vrhy a množstvo cyklotrás
  • Spišský hrad
  • Oslavy Majstra Pavla (17.7. - 22.7. 2017)
  • Mariánska hora a púť
  • Slovenský raj - turistika, ferrata Kyseľ a možnosť splaviť Hornád

43 €
78 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
43 €
78 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

45
40
41
38