Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Týždeň v Tatrách priamo v centre Starého Smokovca v hoteli Smokovec*** s polpenziou a bazénom.

40
Popis ponuky

Pod Slavkovským štítom v centre Vysokých Tatier. Z hotela máte len na skok pozemnú lanovú dráhu, ktorá vás vyvezie na Hrebienok, na jeden z areálov strediska Starý Smokovec. Druhým areálom je Jakubkova lúka.

V hoteli Smokovec, ktorý sa nachádza priamo v centre Smokovca, vám bude k dispozícii je príjemné a štýlové prostredie novo-zrekonštruovaného hotela prevažne v dvojlôžkových izbách s balkónom, minibarom, TV, satelitom, rádiom, telefónom a kúpeľňou.Väčšina izieb má balkón. V Hoteli Smokovec*** sa môžete ubytovať aj s domácim miláčikom

V hoteli je k dispozícii Relax-centrum, ktoré zahŕňa bazén 10x5 m, dve sauny ponúkajúce súkromie, ručnú klasickú masáž a masáž teplými kameňmi či fitness.

Ochutnajte skvelú kuchyňu v reštaurácii, samoobslužnom bistre s detským náučným kútikom o tatranskej prírode a kaviarni Hoepfner so širokou ponukou dennej a periodickej tlače, kde okrem zákuskov a sypaných čajov atmosféru umocní JAZZ EVENINGS každú sobotu LIVE.

V Aquacity Poprad je celkovo 13 bazénov s teplotou vody od 30 - 38°C. Okrem toho tu nájdete veľké množstvo vodných atrakcii, sáun, procedúry pre krásu a zdravý životný štýl, tradičné aj thajské masáže a modernú liečebnú metódu pri veľmi nízkej teplote - kryoterapiu.

Stredisko Vysoké Tatry Starý Smokovec je ideálnym štartom pre turistiku k vysokohorským chatám a vodopádom. Unikátnosť prírody, netradičné zábavné atrakcie, úžasný výhľad z chrbtov tatranských hôr a nadštandardné služby sú tým pravým dôvodom prečo stráviť dovolenku práve v Tatrách.

Zakopané

Zakopané je jedným z najznámejších turistických miest v Poľsku. Zakopané, ktoré bolo „objavené“ ako turistická atrakcia v druhej polovici 19. storočia, nevychádza z módy, ale naopak, každým rokom priťahuje čoraz viac turistov, ktorí sú tak spokojní so svojím pobytom na úpätí Tatier, že dúfajú, že sa opäť vrátia. Zakopané vďačí za svoju popularitu rôznym zariadeniam, ktoré ponúka svojim návštevníkom. V lete sú to náročné lezecké možnosti na strmých skalách Vysokých Tatier, ako aj nenáročné, prístupné pre každého, ktoré sa tiahnu pozdĺž malebných údolí a hrebeňov vrchov obklopujúcich Zakopané. Návštevníci sú priťahovaní jedinečnou atmosférou mesta, ktorá spája v sebe dva faktory: autentickú ľudovú kultúru obyvateľov výšin Podhalského regiónu a veľmi prepracovaný repertoár divadla „Witkacy“ a Szymanowského hudby. Tiež sú priťahovaní tým, čo sa nachádza medzi týmito dvomi faktormi - kúzlo kaviarní, jazzových a rockových koncertov v pivniciach, pohľad na hory, pomalý farebný dav na Krupówkého ulici.

Spišský hrad

V nadmorskej výške 634 m, na vápencovej skale prevyšujúcej okolitý terén o 200 m, vládne Spišskej kotline jedna z najcennejších pamiatok Spiša, národná kultúrna pamiatka Spišský hrad. Je nielen dokladom vývoja architektúry u nás od 12. do 18. storočia, ale svojou rozlohou prevyšujúcou 4 hektáre (presne 41 426 m2) sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy.

Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa (vchod 885 m) je jediná sprístupnená jaskyňa vo Vysokých Tatrách v severnom úbočí Kobylieho vrchu nad Tatranskou Kotlinou.

Dobšinská ľadová jaskyňa

Tento chránený prírodný výtvor je jeden z najvzácnejších a najpozoruhodnejších prírodných javov u nás. Vchod do jaskyne je v severnom úbočí vrchu Duča vo výške 969,5 m, dĺžka jaskyne dosahuje 1232 m. Priestory jaskyne od vstupného otvoru postupne klesajú, čo spolu so severnou orientáciou umožňuje v zimnom období klesanie studeného vzduchu a celkové podchladenie priestorov. V letnom období sa zase teplejší vzduch s menšou špecifickou hmotnosťou nemôže dostať do jaskynných priestorov, čím sa priemerná teplota v jaskyni udrží pod hodnotou 0 °C po celý rok.

Dlhodobým opakovaním tohto cyklu vzniklo zaľadnenie jaskynných priestorov. Bohatá výzdoba má útvary do značnej miery vytvarované prúdením vzduchu.

Celkový objem ľadu sa odhaduje na cca 110 000 m3.

Chata pod Rysmi

Chata pod Rysmi je najvyššie postavenou chatou vo Vysokých Tatrách. Myšlienku postaviť útulňu v tejto lokalite začal ako prvý propagovať rakúsky horolezec Ubald Felbinger na konci 19.storočia. Pre technické a finančné ťažkosti sa jej výstavba celé roky odkladala, pričom sa menili aj názory na jej umiestnenie (navrhované boli lokality Žabie plesá, Hrebeň Váhy, atď.) K výstavbe chaty, ktorú finančne zabezpečoval Klub československých turistov a realizovala firma Šašinka, došlo za ťažkých klimatických podmienok v rokoch 1931-1932 a v roku 1933 bola chata slávnostne otvorená.

V roku 1954, po poškodení lavínou, došlo k prvej rekonštrukcii objektu a v roku 1977 bolo k chate pristavané poschodie.

Téryho chata

Téryho chata je najvyššie položenou chatou s celoročnou prevádzkou. Svojou polohou pri Piatich spišských plesách, s prekrásnym výhľadom do doliny a majestátnymi štítmi v jej okolí, patrí k najvyhľadávanejším miestam vo Vysokých Tatrách.

Zamkovského chata

Nachádza sa vo Vysokých Tatrách na území národného parku na hornej hranici lesa v ústí Malej Studenej doliny v nadmorskej výške 1475 m.n.m.

Bilíková chata

Chata bola postavená v roku 1934 a jej pôvodný názov bol Guhrová chata. V roku 1936 bola chata prestavaná a po druhej svetovej vojne k nej bola pristavaná nová turistická ubytovňa. Od roku 1946 nesie objekt meno Pavla Bilíka (1916 - 1944), inšpektora finančnej stráže v Hornom Smokovci, účastníka SNP, popraveného fašistami v Kežmarku.

Chata pri Popradskom plese

Chata stojí na mieste, kde už od roku 1879 vznikali z iniciatívy Uhorského karpatského spolku útulne chaty. Prvou bola Majláthová chata, pomenovaná podľa podpredsedu spolku a liptovského podžupana Vojtecha Majlátha. Vyhorela v roku 1880 a na pôvodnom mieste ju v rokoch 1881-1890 nahradila nová kamenná chata, pozostávajúca z troch miestností.

Po požiari tejto chaty, tu v roku 1892 vybudoval František Mariássy novú chatu, ktorú však nový majiteľ doliny, knieža Hohenlohe nechal v roku 1897 zbúrať, kvôli obmedzeniu turistického ruchu. V roku 1899 knieža Hohenlohe pod tlakom verejnosti postavil na mieste zbúraniska novú veľkokapacitnú chatu, ktorá po viacerých prestavbách slúžila až do roku 1961.

www.hotelsmokovec.sk
349 €
584 €

Kúpené
59x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
349 €
584 €

Kúpené
59x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

52
7
57
38
Práve prezerá 38 ľudí