Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Užite si fantastický wellness pobyt v toskánskom štýle v hoteli Galileo Donovaly****.

34
Popis ponuky

Ubytovanie pod "Galileovými" hviezdami spĺňa vysoký európsky štandard. Hotel, ktorý podľa vzoru svojho "patróna", len nedumá nad túžbami svojich hostí, ale vopred hľadá radosti, ktoré by im mohol ponúknuť.

Pre hostí má 26 komfortne zariadených dvojposteľových izieb a 2 dvojposteľové apartmány s možnosťou prístelky. Všetky izby sú vybavené LCD TV so satelitným príjmom, minibarom, trezorom, telefónom s priamou voľbou a bezplatným internetovým WiFi pripojením.

Šéfkuchár Janko Zlúky so svojim kolektívom dbá vždy na dokonalú harmóniu chutí i kompozície na vašom tanieri. Jedálny lístok so svojimi spolupracovníkmi tvoril tak, aby uspokojil chuťové poháriky hostí s ohľadom na ročné obdobie. V menu nájdete vždy špeciálnu ponuku na víkend s neodolateľnými pochúťkami.

Jedlá tradičnej slovenskej kuchyne sú z pôvodných receptov a ingrediencií - vždy čerstvo pripravené až v momente objednávky.

Ohnivým srdcom reštaurácie je gril na drevené uhlie, kde priamo pred Vašimi očami pripravia chutný šťavnatý „steak“ z hovädzieho mäsa z južnej Ameriky (z ničoho iného sa predsa pripraviť nedá). Milovníci rýb si môžu pochutnať na dochrumkava upečenej rybe. Reštaurácia ponúka sedenie až pre deväťdesiat hostí.

V hotelovej vinotéke nájdete 170 druhov starostlivo vybratých vín prevažne slovenských vinárov od malokarpatskej až po východoslovenskú vinohradnícku oblasť. Nájdete tu aj víno z najstaršej uzavretej vinárskej apelácie - "tokajskej vinohradníckej oblasti". Okrem toho samozrejme môžete ochutnať vína z najväčších vinárskych veľmocí ako Taliansko, Francúzsko, Španielsko, Chille, Argentína, Izrael, Nový Zéland, a samozrejme vína od susedných moravských, či rakúskych vinárov.

V podkroví hotela, najbližšie k hviezdam sa nachádza miesto ako stvorené na oddych a relax s krásnym výhľadom na lyžiarsky svah Záhradište a panorámu Donovál. Nadýchnite sa príjemnej atmosféry starého Toskánska - rodiska Galilea Galileiho a vyberte si z ponuky regeneračno-revitalizačného programu. Voľný vstup do wellness je v čase otváracích hodín: nedeľa - štvrtok 16.00 hod. - 22.00 hod.

piatok - sobota 14.00 hod. - 22.00 hod.

  • 4 druhy sáun (fínska, parná, švédska, infra)
  • ochladzovaciu klima komoru
  • studený potok -
  • ochladzovací bazénik
  • jacuzzi
  • solárium
  • masáže pre dospelých, tehuľky a aj pre deti
  • relaxačnú zónu

Donovaly sú na pomedzí Liptova a banskobystrického regiónu. Tejto časti Slovenska príroda nadelila viac než dosť. Pohoria Nízke Tatry a Veľká Fatra sú povinnými lokalitami milovníkov turistiky. Kto je zvedavý na prácu najznámejšieho prírodného interiérového dizajnéra - vody - nemal by vynechať blízke jaskyne.

Milovníci aktívneho oddychu vyhľadávajú práve Donovaly, pre nespočetné množstvo aktivít v okolí. Oplatí sa preskúmať aspoň niekoľko turistických alebo náučných chodníkov či už napešo, lanovkou na Novú Hoľu alebo horským bicyklom si dopriať trochu adrenalínu. Naviac je táto lokalita vyhľadávaná nadšencami paraglidingu, prečo ho nevyskúšať?

PARK SNOW Donovaly sa v lete premieňa na adrenalínové centrum zábavy Fun Arénu Donovaly so svojou najväčšou atrakciou – tobogánovou bobovou dráhou, lanovým centrom a lezeckou stenou (najväčšími svojho druhu na Slovensku), bungee trampolínami, 8-stanoviskou trampolínou, detským lanovým centrom a nafukovacím hradom.

Nečakaj, kým budeš veľký. Príď do Donovalkova a v hlavnom meste detí sa staň nebojácnym hasičom,

ktorý zažehná každú pohromu, šikovným bankárom, ktorý zráta všetky úspory, či odhodlaným lekárom,

ktorý vylieči tisíc a jednu chorobu. Mestečko a minifarma naučí malých mnoho dospeláckych kúskov. Vyskúšajú si nie len množstvo rôznych povolaní, ale aj aké to je starať sa o mini zvieratká a šoférovať podľa ozajstných pravidiel cestnej premávky. (Viac info)

Hotel je aj východiským bodom aj k najväčším vodným parkom na Slovensku, ako napríklad Tatralandia, Gino Paradise Bešeňová alebo komornejšie kúpele Lúčky a ich Aqua vital park.

Tatralandia - Tropical Paradise

Gino Paradise Bešeňová - umelé vlny

Gothal - len 15 min od hotela

Je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a ako pozoruhodne zachovaný sídelný celok, pozostávajúci z typických zrubových objektov charakteristického stredoeurópskeho typu, je od roku 1993 zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.

Na skok od hotela sa nachádza výnimočné miesto, ktoré si deti zamilujú - Habakuky - svet postavený podľa Dobšinského ľudových rozprávok. Príbehy tu doslova ožívajú a vtiahnu malého aj veľkého diváka do deja, vďaka nasadeniu hercov a animátorov v celom areáli.

Nadšení prieskumníci slovenského folklóru by nemali vynechať žijúce múzeum ľudovej architektúry vo Vlkolínci, ktoré je zapísané v zozname UNESCO. Za návštevu stoja aj historické centrá a pamiatky okolitých miest ako Banská Bystrica, Zvolen, či Ružomberok.

Vlkolínec

www.galileohotel.sk
159 €
242 €

Kúpené
422x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
159 €
242 €

Kúpené
422x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

35
44
59
Práve prezerá 38 ľudí
50