Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Pobyt v Bardejovských Kúpeľoch s plnou penziou, wellness a procedúrami.

35
Popis ponuky

Bardejovské Kúpele patria medzi najstaršie a najkrajšie kúpele na Slovensku. Nachádzajú sa uprostred prekrásnej prírody Horného Šariša, vďaka čomu sú ideálnym miestom na váš oddych a načerpanie nových síl. Iba tu nájdete kúpeľnú kolonádu, v ktorej je spolu až 8 liečivých minerálnych prameňov. Prírodná liečivá voda a nedotknutá príroda sú hlavným bohatstvom, pre ktoré sem chodia tisíce domácich a zahraničných klientov.

Bardejovské Kúpele poskytujú nielen liečivú vodu, ale aj dobré jedlo, pokoj a pohodlie i čistý vzduch. Za posledných 8 rokov v kúpeľoch prebehli rozsiahle rekonštrukcie a modernizácia.

Zrekonštruovaný bývalý hotel Minerál bol pomenovaný podľa ruského cára Alexandra I., ktorý kúpele navštívil v roku 1821. Hotel v súčasnosti ponúka ubytovanie v 75 luxusne zariadených izbách, z toho 5 v apartmánoch a 5 v bezbariérových izbách.

Izby sú vybavené LCD TV, internetom, telefónom, minibarom a trezorom. Požiadavku na balkón adresujte pri rezervácii. Po dohode je možnosť výberu menšej izby s balkónom, alebo väčšej bez balkónu.

Prevádzka hotelového wellness centra v dňoch streda - nedeľa od 13.00 - 20.30 hod. Nájdete tu vírivku, fínsku a parnú saunu, ochladzovací bazén, prívalovú sprchu, tropickú a masážnu sprchu, tepidárium či fitness. Taktiež je možné využiť ponuku masáží.

Ak plánujete kongres, konferenciu, školenie alebo teambuilding pre kolegov, novozrekonštruovaný Hotel Alexander **** je ideálnym miestom, kde môžete spojiť oddych so svojou prácou. Hotel ponúka kongresové priestory s maximálnou kapacitou 300 miest so špičkovým vybavením a kvalitným personálom.

Kúpeľná liečba prešla dlhodobým vývojom a dnes využíva tradičné overené postupy so zavedením najmodernejších fyziatrických, balneologických a rehabilitačných metód. Komplexný liečebný program pozostáva z pitnej kúry, vodoliečebných, fyzikálnych, elektro-, magneto- a svetloliečebných metód, ktoré sa priebežne dopĺňajú a upravujú na základe nových lekárskych poznatkov.

Nájdete tu kúpeľnú kolonádu, v ktorej je spolu 8 liečivých minerálnych prameňov:

Prameň Herkules – Je čo do obsahu minerálnych látok a kysličníka uhličitého najsilnejším prameňom na Slovensku. Výborne sa osvedčil pri chorobách žalúdka a dvanástnika, pri chorobách dýchacích ciest najmä preto, že svojím obsahom jódu pôsobí mimoriadne priaznivo na odstraňovanie hlienov z dýchacích ciest. Je veľmi účinný pri cukrovke.

Prameň Hlavný – Kyslej povahy, používa sa pri chorobách žalúdka a dvanástnika, pri stavoch po operáciách žalúdka, pri chorobách pečene, pri nedostatku žalúdočnej šťavy, pri poruchách a tvorbe krvi.

Prameň Lekársky – Ankalickej povahy. Je vysoko mineralizovaný. Používa sa pri chorobách žalúdka a dvanástnika s prebytkom žalúdočnej šťavy, na inhalovanie pri chronickom zápale priedušiek, pri zápaloch sliznice horných dýchacích ciest, ako aj pri rozšírených prieduškách a pri liečení astmy.

Prameň Alžbeta – S malým obsahom sodíka sa veľmi osvedčil pri liečbe pečeňových chorôb.

Prameň Klára – Voda je železnatá uhličitá so stopami sírovodíka sa používa na inhalácie pre choroby dýchacích ciest a pre reumatické choroby zhybov.

Prameň Napoleon – Voda je hydrouhličitanová, chloridová, sodná, železnatá, uhličitá so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Používa sa na liečenie: choroby žlčových ciest, choroby colitídy a chronické poruchy pečene.

Prameň Anna – Voda je hydrouhličitanová, chloridová, sodná so zvýšeným obsahom kyseliny metabolitej. Používa sa na liečenie: žalúdočná dyspepsia, chronické choroby slinivky brušnej, choroby horných dýchacích ciest.

Prameň Kolonádny – Vhodný pri liečbe anémie, pri deficite žalúdočnej kyseliny a zápaloch žalúdka.

Historické mesto zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, leží 5 km od Bardejovských Kúpeľov. Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, o čom svedčí aj opakované prvenstvo v súťaži o Najkrajšie mesto Slovenska.

Tipy na výlety a akcie, ktoré sa konajú v okolí si môžete pozrieť priamo na stránke Bardejovských Kúpeľov: www.kupele-bj.sk.
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

29
44
Práve prezerá 36 ľudí
48
Práve prezerá 43 ľudí
28