Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Bývajte len 600 m od Bojnického zámku či zoologickej záhrady v príjemnom penzióne Maxim.

53
Popis ponuky

Objavujte Bojnice, mesto s dlhoročnou históriou, tradíciami a množstvo atrakcií, ktoré zaujmú každého návštevníka. Po turistickom dni relaxujte a oddychujte v hotelom wellnesse. Nezabudnuteľný letný pobyt pre dvoch v penzióne Maxim.

Penzión Maxim vám poskytne ubytovanie v Bojniciach - v tichej oblasti tohto kúpeľného mestečka. Je obkolesený prírodou, preto ponúka i množstvo možností pre turistov. Nachádza sa neďaleko najväčších atrakcií mesta Bojnice (zámok, Zoo,

kúpele, ...)

V každej izbe sa nachádza sociálne zariadenie, sprchový kút a pripojenie na internet (WIFI v celom objekte). Niektoré izby sú vybavené aj mini-kuchynkou.

Wellness centrum priamo v Penzióne Maxim je vybavené vírivkou, fínskou, infračervenou a parnou saunou, odpočívareň.

Okrem ubytovania ponúka penzión aj rôzne možnosti pre využitie voľného času. V areáli penziónu Maxim sa nachádza ohnisko s posedením. Hostia si môžu autá bezplatne zaparkovať na parkovisku alebo si môžu prenajať garáž. Na recepcii penziónu tiež ponúkajú možnosť využiť masážne kreslá.

Bojnice

Bojnice
sú veľmi jedinečné a každý návštevník si nájde niečo pre seba. Je tu množstvo atrakcií, ktoré stoja za návštevu, ako napr. Bojnický zámok, kde sa nachádzajú exponáty, ako je slávny bojnický oltár alebo Pálfiho tajomný sarkofág a mnoho ďalších zaujímavostí. V zámku sa okrem klasickej prehliadky cez sezónu koná mnoho akcií ako napr. Medzinárodný festival duchov a strašidiel, Rytierske dni, nočné prehliadky a podobne.

Keď už ste sa vybrali do Bojníc, mesto má praktickú aplikáciu, ktorá vás prevedie históriou, pamiatkami, ukáže vám miesta na kúpanie, turistické či cyklotrasy, a všetko, čo by sa vám mohlo zísť. Okrem textov k jednotlivým zaujímavostiam si môžete vypočuť aj audio, a tak môže byť vás výlet po meste a okolí naozaj dokonalý. Viac info TU.

V blízkosti zámku sa nachádza najkrajšia a najväčšia ZOO na Slovensku - www.zoobojnice.sk. Taktiež si v letných mesiacoch nenechajte ujsť kúpalisko Čajka. V sezónnych mesiacoch môžete navštíviť aj sokoliarske a šermiarske vystúpenia. V nočných hodinách môžete navštíviť nespočetné množstvo barov, kaviarní, pizzérií a diskoték. Ak máte záujem o relaxovanie v liečebných bazénoch alebo masáž, môžete navštíviť známe Bojnické kúpele.

Dino Park

Malí aj veľkí ich obdivujú. Dinosaury. Možno práve preto, že sú to takí giganti, a možno nás fascinujú svojim tajomnom. Kúsok toho tajomna vám odhalí aj Dino Park, kde okrem obhliadky týchto tvorov zblízka sa dozviete množstvo zaujímavých faktov.

Múzeum praveku Slovenska – prepoštská jaskyňa

V múzeu praveku môžete vidieť rôzne paleontologické pozostatky osídlenia územia v meste Bojnice v období štvorhôr – strednej fáze staršej doby kamennej. Víziou a misiou múzea praveku je zvýšiť porozumenie všetkých ľudí v oblasti prírody, histórie a ich vzájomnej súvislosti a rozmanitosti. Príroda je úžasná a nesmierne bohatá vo svojej rôznorodosti, ale dnes je zároveň v ohrození.

Bojnické kúpele

Bojnické kúpele vás príjemne prekvapia svojím uvoľňujúcim prostredím, kde si odpočiniete a naberiete nové sily. Základom liečebných procedúr v kúpeľoch Bojnice je prírodná, liečivá, hydrogén-uhličitanovo-síranová, vápnikovo-horčíková hypotonická akratoterma s teplotou od 28 – 52 ºC. Účinne pôsobí na choroby pohybového ústrojenstva, nervové choroby, ženské choroby, choroby z povolania a choroby obličiek a močových ciest.

Ďalšie aktivity v okolí:

  • Golf academy www.agamagolf.sk
  • Sokoliari Aquila Bojnice www.aquila.sk
  • Skupina historického šermu Bojník www.bojnik.sk
  • Múzeum praveku www.muzeumpraveku.sk
  • Jazdecký klub Navaho www.jazdeckyklubnavaho.estranky.sk

Čičmany

Rázovitá obec leží v kotline Strážovských vrchov, takmer pri prameni rieky Rajčianky. Je najvyššie položenou obcou v Žilinskom okrese. Prvé zmienky o obci pochádzajú z roku 1272. Obec je známa starobylou a unikátnou architektúrou - maľovanými zrubovými drevenicami. Pre ich záchranu bola dolná časť obce v r. 1977 vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. V obci je národopisná expozícia, kaštieľ a kostol. Obec má vlastný erb, ktorý bol vytvorený po roku 1990 a nemá historický pôvod.
95 €
200 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
95 €
200 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

44
Práve prezerá 40 ľudí
21
39
38
Práve prezerá 46 ľudí