Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Rím, Benátky, Verona so zastávkou v Lago di Garda - na výber 5 alebo 6 dňový zájazd.

17
Popis ponuky

1. deň - Odchod

2. deň - Vatikán, Rím - Pantheon, Forum Romanum

V ranných hodinách príchod do Ríma, prehliadku začnete vo Vatikáne. Tu budete mať v rámci osobného voľna čas na návštevu baziliky sv. Petra. Môžete vystúpiť na Michelangelovu kupolu, odkiaľ je nádherný výhľad do okolia. Potom sa vydáte po stopách antiky, renesancie i baroka - uvidíte námestí Navona, Pantheon, Fontánu di Trevi. V rámci individuálneho programu môžete navštíviť aj Španielske schody (tu možnosť občerstvenia a nákupov). Na záver uvidíte Koloseum, v ktorého blízkosti leží Forum Romanum. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie.

3. deň - Florencia, Palazzo Vecchio

Po raňajkách odchod do Sesto Fiorentino, odkiaľ sa vlakom dopravíte do centra Florencia. Nasleduje prehliadka mesta so sprievodcom. Uvidíte nádhernú stavbu florentského Dómu, Kampanila a baptistéria, slávnu Michelangelovu sochu Dávida na námestí Signoria, prejdete sa okolo Palazzo Vecchio a po moste Ponte Vecchio. V druhej časti dňa môžete v rámci individuálneho programu navštíviť niektorú z florentských galérií (Uffizi, Palazzo Pitti so záhradami Boboli a i.). Vo večerných hodinách odchod na hotel.

4. deň - Benátky - Dóžov palác, San Marco, Verona

Po raňajkách dojazd do Punta Sabbioni, odkiaľ bude plavba loďou do Benátok, kde uvidíte hlavné pamiatky mesta - Dóžov palác, Piazza San Marco, baziliku San Marco a Ponte Rialto. Budete mať jedinečnú príležitosť sa prejsť na gondole. Popoludní prejdete na ostrov Lido, kde si môžete oddýchnuť a vykúpať sa alebo sa prejsť po promenáde a ísť si posedieť na výbornú taliansku kávu. Vo večerných hodinách prejazd do Verony, mesta lásky, kde navštívite antickú arénu. Nasleduje odchod na SVK.

5. deň - Príchod

1. deň - Odchod

2. deň - Antický Rím

V ranných hodinách príchod do Ríma, kde sa vydáte po stopách antiky, renesancie i baroka - uvidíte Pantheon, Fontánu di Trevi, pamätník Viktora Emanuela, Benátsky palác ai. V rámci individuálneho programu môžete navštíviť aj Španielske schody (tu možnosť občerstvenia a nákupov). Na záver uvidíte Koloseum, v ktorého blízkosti leží Forum Romanum. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie.

3. deň - Florencia, Palazzo Vecchio, Boboli, Uffizi

Ráno prejazd do Sesto Fiorentino, kde sa vlakom dopravíte do centra Florencia. Nasleduje prehliadka mesta so sprievodcom, počas ktorej budete mať možnosť zhliadnuť námestí S. Lorenzo s rovnomennou bazilikou, katedrálu S. Maria del Fiore, námestie Signoria s otvorenou galériou sôch, radnicu Palazzo Vecchio, kláštorný komplex S. Croce a most Ponte Vecchio.

Popoludní, v čase osobného voľna, môžete vstúpiť do interiérov vyššie uvedených kostolov (za poplatok), zájsť si na Piazzale Michelangelo s vyhliadkou, popr. navštíviť niektorú z preslávených tunajších galérií (Uffizi, Accademia, Pitti). Odchod na hotel vo večerných hodinách.

4. deň - Lago di Garda, Malcesine, Verona

Po raňajkách odchod k nádhernému jazeru Lago di Garda. Tento deň začnete na severe jazera prehliadkou mestečka Malcesine. Budete mať možnosť výletu lanovkou na najvyššiu horu Monte Baldo 2 218 m n. M. (Cena za lanovku: 22 €), kde je nádherný výhľad na celé jazero. Potom budete pokračovať po brehu jazera na južnú časť jazera a deň zakončíte na najznámejšom mieste jazera - polostrove Sirmione s krátkou prehliadkou. Nasledovať bude voľný program. Na večer odchod do Verony, kde strávite cca 2 hodiny v meste plné lásky. Počas prehliadky uvidíte Arena di Verona a slávny Júliin balkón. Odchod na hotel.

5. deň - Benátky, ostrovy

Ráno prejdete loďou do centra Benátok, kde uvidíte hlavné pamiatky mesta - Dóžov palác, Piazza San Marco, baziliku San Marco, Ponte Rialto, palác Akademia a budete mať možnosť prejsť sa na gondole. Prejdete sa mestom a budete mať možnosť posedieť pri vína alebo kávy. Ďalej vás čaká transfer loďou na ostrov Lido s kúpaním. Odchod späť do ČR.

Na ostrov Lido sa vydáte v letnej sezóne, na ostrovy Burano a Murano sa jazdí jar / jeseň. Na ostrove Lido stojí bývalá pevnosť a ponúka nádhernú piesočnatú pláž, ostrov Burano je plný farebných rybárskych domčekov a na ostrove Murano vás zoberieme do miestnej sklárne.

6. deň - Návrat
161 €
195 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
161 €
195 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

34
Práve prezerá 133 ľudí
44
Práve prezerá 43 ľudí
33
Práve prezerá 44 ľudí
41
Práve prezerá 38 ľudí