Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Čarovný výlet k najkrajším bavorským zámkom a za krásami alpskej prírody.

39
Popis ponuky

Budete mať možnosť vidieť najhonosnejšie a najznámejšie zámky na svete – zámky Ludwiga II., ktorého poddaní nazývali "rozprávkový kráľ", ale pre ministrov zostával len "šialeným kráľom".

Nenávidel spoločenské povinnosti na dvore, bol rezervovaný, hanblivý a mal málo priateľov. Ľudia ho však milovali pre jeho kráľovské výstrelky a zbožňovali, keď sa kráľ len tak podelil o svoj obed s drevorubačom, porozprával s pastierom dobytka a zapadol medzi svojich poddaných. Odhaľte pikošky zo života tohto výstredného panovníka a vydajte sa na cestu príbehom, ktorý je akoby vystrihnutý z filmu.

Milovníci prírody sa nebudú vedieť nabažiť nádherných hôr, dotyku Álp, lesov a malebných dediniek. Bavorsko bolo odjakživa iné ako zvyšok Nemecka a každý, kto ním raz prešiel, si to po čase uvedomí.

1.deň:

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. V doobedňajších hodinách dorazíte do Prienu, odkiaľ sa loďkou preveziete cez jazero Chiemsee, ktoré je tretím najväčším v Nemecku. Domáci mu nepovedia inak ako "Bavorské more". Prvou zaujímavou zastávkou bude zámok Herrenchiemsee, ktorý leží uprostred ostrova Herreninsel. Zámok vo svojej neskutočnej nádhere prekonáva svoj vzor – zámok vo Versailles.

Ohromia vás prepychové komnaty, zrkadlová sála, množstvo fontán a nádherné záhrady. Po prehliadke zámku a prechádzke po areáli sa loďkou preplavíte do Prienu, odkiaľ bude vaša cesta pokračovať k ďalšiemu malebnému zámku Linderhof, ktorý bol najobľúbenejším zámkom Ludwiga II. Očarí vás zámocký park, ktorý je súčasťou lesa, prepychové komnaty, porcelánové kvety vo váze a stolček "prestri sa". Z tohto romantického zámočku sa autobusom odveziete do hotela, kde sa ubytujete. Nocľah.

2.deň:

Po raňajkách vás autobus odvezie do Schwangau a tu navštívite dva zámky. Prvým bude zámok Hohenschwangau, kde kráľ strávil svoje detstvo.

Čerešničkou na torte bude pre vás slávny zámok Neuschwanstein, ktorý bol založený na kráľových snoch z detstva. Zámok je tak prepracovaný a dokonalý, až sa zdá skoro nemožné, že ho postavili ľudské bytosti. Tu, na jednom z najčarovnejších miest sveta, obklopený kúzelným zámkom, majestátnou krásou prírody a vtiahnutý do príbehu o Ludwigovi II. si položíte otázku, či ste sa náhodou nestali súčasťou rozprávky.

Zážitkom bude pre vás aj most Marienbrücke nad roklinou, odkiaľ sa vám vynorí na zámok pekný výhľad na fotenie. Ale ako sa hovorí, každej rozprávke je koniec a tak bude aj vášmu zájazdu. Na Slovensko zo Schwangau vyrazíte približne o 15.30 hod.. Príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.
109 €
179 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
109 €
179 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

37
45
50
42