Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Zájazd nabitý pamiatkami a romantikou v jednom. Spoznajte krásy a pamiatky v meste Benátky, ostrov Murano a Burano či v starobylej Verone.

39
Popis ponuky

Romantickejšie to už ani nejde! Vezmite svoju polovičku na výlet, o ktorom bude rozprávať všetkým známym, ktorí budú pociťovať obrovskú závisť, že tam neboli. Na tomto výlete ešte aj vzduch vonia romantikou.

Program:

1.deň

Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách.

2. deň:

Ráno príchod do Punta Sabbioni, odkiaľ sa loďou presunieme do Benátok, jedného z najromantickejších miest sveta. Môžete sa túlať úzkymi uličkami, povoziť sa na gondole alebo si prezrieť historické pamiatky s našim sprievodcom, ako napríklad slávne námestie Sv. Marka, Zvonicu svätého Marka,Dóžov palác, Most Rialto,... Budete mať možnosť navštíviť aj ďalšie dva zaujímavé ostrovy benátskej lagúny – ostrov Murano a Burano. Na sklárskom ostrove Murano môžete vidieť výrobu skla, navštíviť sklárske múzeum a rôzne iné zaujímavosti. Za návštevu určite stojí aj jeden z najmalebnejších ostrovov lagúny - čipkársky ostrov Burano, ktorý pre svoju krásu odjakživa priťahoval maliarov.

3. deň:

Po raňajkách navštívite starobylú Veronu, mesto príbehu tragickej lásky Rómea a Júlie. Je ťažké opísať atmosféru tohto mesta v jednej vete, je ťažké nájsť vhodné slová, keďže i literárny majster Shakespeare vhodné slová nenašiel a skonštatoval jednou vetou na adresu Verony, že mimo stien mesta neexistuje skutočný svet. Po prechádzkach mestom budete mať pocit ako by ste sa ocitli v minulosti, nakoľko si Verona zachovala svoju dávnovekú tvár. Nájdete tu rímsky amfiteáter, Júliin dom so známym balkónom, ktorý inšpiroval Shakespeara k stvoreniu slávnej nezabudnuteľnej balkónovej scény. Na stenu pod balkónom môžete prilepiť svoj vlastný odkaz lásky. Budete mať možnosť sa prejsť po námestí Piazza delle Erbe, ktoré je živým srdcom mesta a obklopujú ho najnádhernejšie budovy Verony : Palazzo Maffei, veža Torre del Gardello a sídlorodu Scaligeri – Casa Mazzanti. Svoje čaro má aj Piazza dei Signori,Castelvecchio a množstvo kostolov , ktoré po potulkách mestom objavíte.Neváhajte a vydajte sa s nami po stopách Rómea a Júlie v spojení svetoznámeho benátskeho karnevalu. Odchod z Verony vo večerných hodinách.

4. deň:

Príchod na Slovensko v ranných hodinách.

www.primatravel.sk
109 €
179 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
109 €
179 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

44
Práve prezerá 42 ľudí
41
34
Práve prezerá 42 ľudí
45