Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Via ferraty na Skalke v Kremenických vrchoch - adrenalín pre všetkých.

33
Popis ponuky

Okrem toho, že vás naučíme pohybovať sa po Via ferratách, naučíme vás aj niečo z ich histórie, klasifikácie, metodiky a to všetko v praxi. Čaká vás množstvo nových zážitkov a dobrodružstiev. A to všetko v nádhernom prostredí Kremnických vrchov.

Z praxe vedia, že po oboznámení a predvedení, ako sa lezie po Via ferratách, zvládnu všetci účastníci Via ferraty od náročnosti A až po C. Čo predstavuje najťažšie úseky na ferrate Komín. Pre každý prípad bude mať horský sprievodca pri sebe lano, ktorým vás v prípade potreby zaistí.

  • Jánošíková diera - náročnosť podľa Schallovej stupnice je A/B, dĺžka je 30 m a prevýšenie 5 m. Množstvo kramlí na stúpanie a jej malá dĺžka a prevýšenie sú stvorené pre vyskúšanie si ferratovej výstroje a pre deti.
  • Zostupovka – náročnosť A/B, prevýšenie 70 m, dĺžka 150m,. Používa sa na zostup pod ferraty, je tu aj lanový most.
  • Trubačova veža - ľahká B. Začiatok má spoločný s Komínom. Po chvíli trasa vedie doprava na vežu s krížom. Pred záverom je lanový most.
  • Komín - stredne ťažká ferrata C. Má viacero variant ako napr. 8 m dlhá vetva: Kominárska. Celkové prevýšenie je 85 m a dĺžka 110 m.

Zo skúseností vedia, že túto túru zvládnu všetci účastníci, seniori aj deti. Ide o stredne náročnú túru, pri ktorej prekonáme 300 výškových metrov. Vyžaduje si primeranú fyzickú kondíciu, turistickú obuv a oblečenie.

V jednoduchosti sú to zaistené cesty – horské chodníky, ktoré sa nachádzajú v skalnom teréne: skalné steny, hrebene, rokliny, tiesňavy, jaskyne... Zaistené sú oceľovým lanom, ku ktorému je lezec pripojený pomocou tlmiču pádov. Je to z dôvodu bezpečnosti, nakoľko Via ferraty majú rôznu obtiažnosť (od A až po F) od veľmi ľahkých až po extrémne náročné v kolmých a previsnutých skalných terénoch. Postup často uľahčujú umelé pomôcky, ako sú kovové kramle, stupačky, rebríky, mostíky...

Outdoorová cestovná kancelária, ktorá sa zameriava na pohyb v horách po celý rok. Turistika, alpinizmus, horolezectvo, expedície, skialpinizmus, lyžovanie a samozrejme Via ferraty sú naše hlavné aktivity.

Túru vedie skúsený medzinárodný horský sprievodca UIMLA, ktorý ovláda omnoho viac ako vás môže za jeden deň naučiť a tak sa ho neváhajte pýtať na čokoľvek, čo sa týka hôr a pohybu v nich.

Prvoradá je pre vaša bezpečnosť a spokojnosť. Každý účastník bude poistený. Poistenie zahŕňa poistenie do hôr vrátane krytia zachraňovacích nákladov.
33 €
49 €

Kúpené
26x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
33 €
49 €

Kúpené
26x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

75
61
20
13