Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Letný pobyt v zámockom hoteli The Grand Vígľaš**** s polpenziou a luxusným wellness.

44
Popis ponuky

Zámocký hotel The Grand Vígľaš**** je miestom, kde sa spája história spolu s luxusnými službami. Oddýchnite si v hotelovom wellness centre, alebo sa zúčastnite prehliadky zámku s odborným výkladom.

Dvojlôžková izba kategórie Classic nachádzajúca sa na druhom poschodí poskytuje výhľad na historické nádvorie alebo okolité prostredie. Rozmery izby sú 30 - 37 m².

Vybavenie izby:

 • individuálne nastaviteľná klimatizácia alebo kúrenie
 • bezdrôtové pripojenie na internet
 • viac ako 30 prémiových satelitných kanálov, minibar
 • fén, župany a papučky

Wellness kráľovnej Barbary, honosne pomenované po rímsko-nemeckej cisárovnej a českej a uhorskej panovníčke z 15. storočia, sa rozprestiera na troch poschodiach s výhľadom na súkromnú terasu hotela.

Vybavenosť zámockého wellness centra prispieva pozitívnymi účinkami na vašu fyzickú a psychickú kondíciu:

 • 10-metrový bazén s protiprúdom posilňuje správne držanie tela, formuje problémové partie, zlepšuje imunitu a obranyschopnosť, okysličí organizmus a prispieva k tvorbe endorfínov
 • Vo vírivke prenechajte stres a napätie všadeprítomným bublinkám
 • hĺbkové svetlo v infrasaune posilňuje váš krvný obeh, rozširuje cievy a pomáha pri liečení poškodených tkanív
 • Už niekoľko minút v príjemnom teple fínskej sauny sa vyrovná výdatnej masáži z pohľadu uvoľnenia nervového a svalového napätia. Fínska sauna v kombinácií s ochladzovacou kaďou prispieva k prevencii rôznych chorôb práve striedaním tepla a chladu, prekrvuje organizmus a okrem zdravotného má aj kozmetický význam
 • Objednajte si maséra, ktorý zregeneruje vaše telo. V ponuke klasická masáž čiastková i klasická masáž celotelová. Hotel takisto ponúka športovú, bankovú masáž či masáž lávovými kameňmi.

Veľkoryso riešená reštaurácia nazvaná podľa kráľovského rodu Anjou, ktorého prítomnosť vyjadrujú všadeprítomné rodové ľalie. Príjemné prostredie reštaurácie dopĺňa grandiózny krb, nad ktorým sa vyníma reliéfna rezba predstavujúca uhorského a českého kráľa a rímsko-nemeckého cisára Žigmunda pri audiencii poslov Rádu nemeckých rytierov.

Pripravovaný jedálny lístok v reštaurácii „A la carte“ ponúka výber jedál z čerstvých domácich surovín vyberaných starostlivým okom šéfkuchára a pripravených s ohľadom na nové gastronomické trendy. V jednoduchosti je krása a v kuchyni to platí dvojnásobne. Miestni dodávatelia kvalitnej diviny sú dobrým základom pre pochúťky z poľovníckej kuchyne.

Štýlovú reštauráciu Ava Simone nájdete v historickej sále, ktorej klenby podopierajú mohutné oporné piliere. Vstup do reštaurácie je priamo zo vstupného nádvoria ale aj z vnútorných priestorov zámku. Priestor je vhodný pre menšie rodinné i firemné podujatia ako aj pre neubytovaných hostí denne.

Hotel je perfektne vybavený na firemné podujatia, eventy, obrady, svadby či oslavy. Kongresová sála kráľa Žigmunda a kráľa Mateja Korvína, k tomu salóniky, Malá a veľká rytierska sála a Kaplnka sú aristokratické priestory s modrou krvou a vybavením 21. storočia.

Zámok Vígľaš je výnimočným historickým miestom s ozajstnou stredovekou atmosférou a príjemným prostredím štvorhviezdičkového hotela The Grand Vígľaš. Na vstupnom nádvorí nájdu aj neubytovaní návštevníci príjemnú kaviareň, cukráreň, prístupné hradby s výhľadom na okolie, obchod so suvenírmi ako aj historické delo.

Vnútorné nádvorie je ideálne najmä na veľké súkromné podujatia, ako napríklad koncerty a rôzne vystúpenia. Nad nádvorím je situovaná priestranná terasa využiteľná na rôzne spoločenské ako aj gastronomické podujatia.

Pre ubytovaných hostí a skupiny hotel zabezpečí historické programy od výmyslu sveta vrátane dobovej muziky a tancov, živých atrakcií, sokoliarov, šermiarov či celého vojska rytierov.

Hotelu záleží aj na lokálnych tradíciách. Podporuje ľudovú muziku, remeslá a taktiež podujatia z regiónu - všetkých poctivých umelcov z Podpoľania a okolia.

Zo športových aktivít hotel vie zabezpečiť:

 • Tenis na kurtoch priamo vo Vígľaši
 • Jazdu na koňoch v novovybudovanom areáli v Pstruši
 • Golf na 18-jamkovom ihrisku Tri duby Sliač
 • Adrenalínové a vyhliadkové lety na Sliači
 • Cyklovýlety do okolia

Poľovačky

Zámok Vígľaš ležiaci v strede Slovenska obklopený horami a dolinami je ideálnym miestom aj pre náročnú poľovnícku klientelu. Organizuje tiež poľovačky vo viacerých okolitých revírov.

Poľana

Banská Štiavnica – kultúrna pamiatka UNESCO -mestská pamiatková rezervácia reprezentujúca banskú tradíciu na Slovensku (43 km/35 min.).

Kremnica – Kremnická minciareň - najstaršia mincovňa na svete (47 km/35 min.).

Špania dolina – pamiatková rezervácia ľudovej architektúry (45 km/35 min.).

Zvolenský zámok – gotický zámok s renesančným opevnením z roku 1360 - národná kultúrna pamiatka (15 km/18 min.).

Čiernohronská železnica – národná kultúrna pamiatka, úzkokoľajná lesná železnica.
198 €
356 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
198 €
356 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

48
30
Práve prezerá 39 ľudí
46