Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

4-dňový letecký zájazd do čarovného Toskánska s ubytovaním, raňajkami a službami sprievodcu.

12
Popis ponuky

1. deň

Voliteľný transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, vo večerných hodinách odlet z Viedne do Florencie, transfer na hotel, ubytovanie.

2. deň

Raňajky, krátky presun miestnou dopravou do Florencie, návšteva dominanty Florencie - katedrála Santa Maria del Fiore, výstup na vrchol kupoly z ktorej sa nám naskytne nádherný výhľad na celé mesto a okolie. Následne prehliadka múzea katedrály Santa Maria del Fiore, výstup na zvonicu Giotto\'s Bell Tower, ktorej zvučné zvony vás ohromia, krátka prehliadka krstiteľnice sv. Jána, kde krstili najznámejších členov rodu Medicii a interiér vytvorili velikáni Donatello a Michelozzo. Nazriete tiež do krypty katedrály. V poobedňajších hodinách presun vlakom do Pisa, prehliadka centra a Námestia zázrakov ktoré je srdom mesta. Prehliadka Šikmej veže, možnosť výstupu. Prezrieme si Katedrálu s najväčšou kazateľnicou z 13. storočia, krstiteľnicu, Campo Santo - monumentálny starobylý cintorín pod holým nebom s výjavmi z biblie. Možnosť prechádzky po niekoľko kilometrov dlhých hradbách chrániacich toto námestie. Možnosť nákupov. V podvečerných hodinách návrat vlakom a miestnou dopravou na hotel.

3. deň

Raňajky, celodenný autobusový výlet. Počas cesty údolím Val d’Orcia, sa Vám naskytnú výhľady na malebný toskánsky vidiek. Ako prvé navštívime stredoveké opevnené mestečko Monteriggioni, ktoré ochraňovalo tunajšie vinice pred nárokmi Florencie, krátka prehliadka, možnosť výstupu na mestské hradby. Následne sa presunieme do Siena, jedného z najpoetickejších talianskych miest. Prehliadka mesta: Palazzo Publico, veža Torre del Mangia, námestie Piazza del Campo. Po prehliadke transfer do ikonického stredovekého mestečka San Gimignano známeho svojimi kamennými vežami, ktoré leží v romantickom prostredí toskánskych viníc. Skvelý deň zakončíme návštevou preslávenej vinárskej farmy, kde nás čaká degustácia toskánskych špecialít a vín, medzi ktorými nebude chýbať preslávená odroda Chianti.Transfer späť na ubytovanie, nocľah.

4. deň

Raňajky, presun miestnou dopravou do centra Florencie, mesta umenia a vedy, ktoré pripomína galériu pod otvoreným nebom. Prezrieme si najväčšie klenoty mesta - palác Mediciovcov, Basilica Santa Crocce, v ktorej sú pochovaní Michelangelo, Galileo, Machiavelli a iné významné osobnosti, radnicu Palaco Vecchio s vežou, vonkajšie múzeum Loggia dei Lanzi, fontánu del Porcellino, najstarší a najužší most zlatníkov Ponte Vecchio a iné. V prípade časových možností návšteva galérie Palatini. V podvečerných hodinách návrat miestnou dopravou späť na ubytovanie,prevzatie batožiny, transfer na letisko. Odlet z Flrorencie na letisko Schwechat, voliteľný transfer do Bratislavy.

Hotel Europa Signa Florenz ****

Hotel ponúka 24-hodinovú recepciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie a reštauráciu. Nachádza sa 5 minút chôdze od stanice RR, z ktorej sa dostanete priamo do centra Florencie za cca 20 minút. Izby sú vybavené SAT TV, vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom a toaletou. K dispozícii klimatizácia. Pestré bufetové raňajky.
229 €
259 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
229 €
259 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

43
Práve prezerá 50 ľudí
37
Práve prezerá 46 ľudí
41
Práve prezerá 37 ľudí
35
Práve prezerá 38 ľudí