Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Veľkonočné Toskánsko a jeho vidiek - 6 talianskych miest počas 5 dní.

26
Popis ponuky

Program zájazdu:

1.deň :

Odchod autobusom zo Slovenska z jednotlivých nástupných miest.

2.deň :

V ranných hodinách príchod do talianskeho mesta Pisa, kde si prehliadnete mesto a uvidíte slávnu šikmu vežu, Námestie zázrakov s dómom. Neskôr pobyt pri mori v prímorskom letovisku Forte dei Marmi, ktoré patrí medzi najkrajšie a najpopulárnejšie na pobreží Tyrhenského mora. Návšteva letoviska s kúpaním pri mori sa realizuje len v prípade priaznivého počasia a v letných mesiacoch. Vo veľkonočnom termíne a v chladnejších mesiacoch (keď nie je možné kúpanie) v dopoludňajších hodinách navštívite elegantné toskánske mestečko Lucca s nádherným námestím (výborné spojenie s vlakom) a v populudní prehliadka Pisy so šikmou vežou. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie. Nocľah.

3. deň:

Po raňajkách návšteva pôvabného San Gimignana, jedného z najatraktívnejších a typicky toskánskych miest, ktorého hradby a historické veže dokresľujú malebný obraz stredovekého mesta. Často sa nazýva aj stredoveký ,,Manhattan". Stredoveké veže boli symbolom bohatstva a moci. Bohatstvo bolo možné merať podľa výšky veže. Každý si prial mať vyššiu vežu ako má jeho sused. Rodové veže mali zároveň obrannú funkciu a preto často nemajú ani okná. Krátky presun do Monteriggioni. Žiadne iné mestečko v Toskánsku nevytvára takú dokonalú predstavu o stredoveku. Je obkolesené hradbami, ktoré slúžili ako obrana proti nepriateľom z Florencie. Ďalšou zastávkou bude Siena, ktorá je považovaná za jedno z najkrajších miest Talianska. Je preslávená každoročnými historickými dostihmi Palio. Vyznačuje sa typickými kamennými uličkami historického centra, pevnosťou a veľkolepou katedrálou. Pozriete sa aj na netradičné vejárovité námestie Piazza del Campo, ktoré je lemované kaviarničkami, reštauráciami, obrovskou vežou Torre del Mangia a zaujímavou fontánou radosti. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

4. deň :

Po raňajkách navštívite hlavné mesto Toskánska známu Florenciu. Prvou zastávkou bude úžasná vyhliadka na mesto z Piazzale Michelangelo. Neskôr budete pokračovať do historického centra Florencie. Florencia – to je umenie, vynikajúca talianska kuchyňa, najlepšie talianske vína a literatúra. Môžete sa sem neustále vracať, ale nikdy neuvidíte všetko. Toto mesto sa bude navždy spájať s architektúrou a umením. Hlavné mesto Toskánska je zapísané do Svetového zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Florencia sa spája s mnohými prívlastkami ako mesto umelecké, renesančné, historické, ale i s menami ako Alighieri, Donatello, Michelangelo. Začnete prehliadkou najvýznamnejších historických pamiatok, ktoré toto nádherné mesto ponúka. Pozriete si kostol St. Croce, ďalej bude nasledovať Piazza Signoria, Dómske námestie s dómom Santa Maria del Fiore, baptistérium, kostol San Lorenzo, most Ponte Vecchio. Individuálny program. Večer odchod autobusom na Slovensko cca o 20.00 hod..

5.deň :

Príchod autobusom na Slovensko.
185 €
249 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
185 €
249 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

39
32
53
48