Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Nádherné Slovinsko s návštevou romantického jazera Bled - 3-dňový autobusový zájazd pre 1 osobu.

16
Popis ponuky

1.deň :

odchod autobusom zo Slovenska v ranných hodinách. Príchod do Mariboru v dopoludňajších hodinách, kde nájdete najstarší vinič na svete, ktorý má viac ako 400 rokov a je zapísaný v Guinnesovej knihe rekordov. Nebude chýbať ani ochutnávka vína. Okrem toho uvidíte Mariborský hrad, Františkánsky kostol sv. Panny Márie, radnicu, morový stĺp, vodnú vežu… Individuálne voľno. Odchod na hotel. Nocľah.

2.deň :

po raňajkách odchod z hotela k pôvabnému jazeru Bled, ktoré je obklopené julskými alpami s kostolíkom uprostred. S kostolom sa spája niekoľko legiend a tradícií. Dodnes, ak si tu ženích chce zobrať svoju nevestu, musí ju vyniesť po 99 kamenných schodoch hore do veže. Zaujímavosťou je aj to, že jazero dosahuje v letných mesiacoch teplotu 26 stupňov a žije v ňom 19 druhov rýb. Pri jazere sa pred storočím stretávala smotánka vtedajšej rakúsko-uhorskej monarchie. Zastavíme sa aj na Bledskom hrade, z ktorého sa vám naskytne úžasný výhľad na jazero a okolie. V popoludňajších hodinách spoznáte hlavné mesto Slovinska – Ljubľjanu, mesto romantických mostov. Prehliadka mesta: Dračí most, tržnica, trojmostie, Františkánsky kostol, Ljubľjanský hrad, Ljubľjanská katedrála. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

3. deň :

po raňajkách navštívite jednu z najslávnejších a najnavštevovanejších atrakcií Slovinska – prekrásnu Postojnú jaskyňu, ktorá patrí k najdlhším jaskyniam v Európe. V jaskyni sa povozíte vláčikom a kúsok prejdete aj so sprievodcom pešo. Krasová jaskyňa v najkrajších sieňach – špagetovej, bielej a červenej doslova berie dych. Žije tu aj unikátny živočích prezývaný "ľudská ryba", ktorý dokáže žiť niekoľko rokov bez príjmu potravy. Poslednou zastávkou bude jedinečný Predjamský hrad, ktorý vyzerá, akoby vyrastal zo skaly. Patrí k najfascinujúcejším hradom na svete a taktiež k najvďačnejším fotografickým námetom v Slovinsku. Po návšteve hradu odchod autobusom na Slovensko v popoludňajších hodinách. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

44
50
53
Práve prezerá 37 ľudí
39
Práve prezerá 45 ľudí