Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Liečebný pobyt v KÚPEĽOCH LÚČKY s lekárskou prehliadkou, plnou penziou a až 8 procedúrami.

Popis ponuky

KÚPELE LÚČKY (621 m n. m.) ležia pod úbočím Choča na rozhraní Oravy a Liptova, len 14 km od Ružomberka. Komplex sa nachádza v tichom horskom prostredí a pobyt v ňom predstavuje oddych od každodenného rušného života, o čom sa môžete presvedčiť aj vo videu so Štefanom Skrúcaným v relácii Na zdravie v kúpeľoch!

Kúpele sú vhodné pre všetky vekové kategórie a ponúkajú rôzne druhy pobytov – liečebné, liečebno-preventívne, víkendové, seniorské, programové pre ženy a pre mužov či turistické. Termálna voda s vysokým obsahom vápnika a železa lieči pohybový aparát, gynekologické ochorenia, stavy po onkologických operáciách, nervové choroby i choroby z povolania.

Vitajte v prvom kúpeľnom hoteli na Liptove, ktorý je určený na aktívny oddych, regeneráciu a liečbu pre rodiny. Už samotný názov KUBO evokuje región, v ktorom je tento hotel situovaný. Liptov je známy svojimi tradíciami, bohatou históriou a prírodnými krásami.

Cestovným ruch má dlhú históriu aj v jediných kúpeľoch na Liptove s liečivou vodou - v KÚPEĽOCH LÚČKY. Kúpeľný areál v krásnom horskom prostredí s čistým vzduchom a všadeprítomnou zeleňou dodáva tomuto miestu atmosféru pobytu v prírode, spojenú s bohatou históriou regiónu.

Novootvorený Kúpeľný hotel KUBO*** ponúka komfortné a moderné ubytovanie aj pre viacčlenné rodiny a možnosť využiť všetky výhody kúpeľného prostredia. K dispozícii je viac než 120 lôžok.

Dvojlôžková izba

Rodinná izba

Apartmán

Dependance Adam***

Dependance Cyril***

Depenance Diana***

Dependance Maja***

Priamo v Kúpeľnom hoteli KUBO*** je jedáleň s kapacitou 80 miest v ktorej je podávaná polpenzia formou bufetových stolov. Jedlá sú pripravované z čerstvých potravín so zreteľom na široký výber a zdravú stravu podľa zamerania kúpeľov.

 • Podávanie raňajok: 7.00 – 9.00 hod.

Večere sa podávajú v jedálni Breza, ktorú nájdete v Kúpeľnom hoteli Choč približne 5 minút od Kúpeľného hotela KUBO.

Na prízemí Kúpeľného hotela KUBO*** môžu návštevníci nájsť Lobby bar so širokou ponukou nápojov a priestorom na príjemné posedenie.

 • Otváracia doba: PO - NE 14.00 – 22.00 hod.

Pre najmenších je v Kúpeľnom hoteli KUBO*** pripravený detský kútik, kde sa môžu dosýta vyblázniť.

Súčasťou celoročne otvoreného AQUA - VITAL Parku je vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28 – 33 °C a rozličnými atrakciami, akými sú napríklad vzduchové lehátka, protiprúd, vodná čaša, podhladinové osvetlenie, masážne trysky a chrliče vody. Vonkajší sedací bazén s minerálnou vodou s teplotou 36 – 38 °C je skvelým miestom na uvoľnenie a nerušený relax.

K dispozícii máte aj vnútorný minerálny bazén s teplotou vody 33 – 35 °C. S bazénmi je priamo spojený vitálny (saunový) svet, ktorého interiér spolu s modernými technológiami je prispôsobený potrebám klientov.

Horúci vzduch v saune vyvoláva potenie a vylučovanie škodlivých látok, otvára póry, zlepšuje prekrvenie a zároveň pôsobí upokojujúco a relaxačne. Súčasťou vitálneho sveta sú: fínska sauna, mentolová sauna, rímsky kúpeľ s prírodnými inhalačnými esenciami, Kneippov kúpeľ, tepidárium, turbo sprcha a sprcha – dážď.

Snack bar je vybavený širokou ponukou jedál a nápojov systém á la carte či banketkou pre uzavretú spoločnosť.

Vonkajší Vitálny svet doplnil ponuku celoročne otvoreného AQUA - VITAL Parku. Pre hostí je pripravená fínska sauna, v ktorej môže relaxovať v sede až 16 ľudí. Skvelé osvieženie poskytne aj nový ochladzovací bazén. Pre tých, ktorí vyhľadávajú radšej oddych vo vode, je k dispozícii jacuzzi pod holým nebom.

Pre tých, ktorí vyhľadávajú radšej oddych vo vode, je tu nové jacuzzi pod holým nebom.

Súčasťou wellness je aj soľná jaskyňa – mokrá, suchá, jacuzzi so slanou vodou pripravenou z morskej soli, fínska sauna, infrasauna a ochladzovacia kaďa.

V soľnej jaskyni si klienti môžu vychutnať oddych pri relaxačnej hudbe a vyskúšať jej liečivé účinky, ktoré majú priaznivý vplyv na:

 • pohybový aparát
 • dýchacie cesty
 • krvný obeh
 • zažívaciu sústavu
 • dysfunkciu nervovej sústavy
 • reumatologické choroby
 • zápal dutín
 • dermatologické ochorenia
 • pri nadváhe

Kúpele LÚČKY sa môžu pochváliť krásnym prostredím s čistým vzduchom a množstvom zelene, ktorá už sama o sebe pôsobí mimoriadne upokojujúco.

V blízkosti vonkajších bazénov sa nachádzajú aj atrakcie, ktoré klienti môžu využiť v čase, keď sa pohybujú mimo bazén - volejbalové ihrisko, detská trampolína, detské hojdačky, detské preliezačky.

Diviačia zvernica

K diviačej zvernici sa dostanete nenáročnou cca 15-minútovou prechádzkou z kúpeľov. Ak budete mať šťastie, okrem dospelých diviakov uvidíte aj ich hravé mláďatá. Zvernica vznikla v roku 1997 v lokalite Šiare a slúži za účelom výcviku poľovných psov, aby sa čo najlepšie naučili pracovať s diviačou zverou v poľovných revíroch.

Veľký Choč

Veľký Choč je dominantným vrchom Chočských vrchov, viditeľný je už od Štrby a z celej dolnej Oravy. Pre turistov je oficiálne prístupný po štyroch turistických chodníkoch (z Lúčok, z Likavky, z Valaskej Dubovej, z Dolného Kubína). Najkrajší výstup je z Lúčok a Dolného Kubína, kde sa turistom naskytnú krásne výhľady.

Kvačianska a Prosiecka dolina

Doliny tvoria dvojicu krásnych a často navštevovaných dolín v masíve Chočských vrchov. Svahy doliny sú okrem brál a skalných stien pokryté lesmi, ktoré pre svoju nedostupnosť neboli nikdy intenzívnejšie hospodársky využívané. Pre svoju zachovalosť a jedinečnosť Kvačianska dolina bola vyhlásená roku 1967 za štátnu prírodnú rezerváciu (dnes Národná prírodná rezervácia).

Liptovská Mara

V lete sa Liptovská Mara stáva najvýznamnejším rekreačným strediskom. Každoročne sa tu rekreujú tisícky rekreantov, ktorí môžu využiť možnosť kúpania, surfovania, jachtingu, školu windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavbu vyhliadkovou loďou Liptov.

Rafting – vodné športy

Je vhodný pre rodiny s deťmi, skupiny aj jednotlivcov. Splavuje sa na viacmiestnych gumových nafukovacích člnoch. Klient je vybavený záchrannou vestou a na vyžiadanie aj prilbou. Splavuje sa cca 10 km úsek (1,5 hod.), začína sa v Kráľovej Lehote a úsek končí v Uhorskej Vsi.

Splavovanie Váhu na pltiach

Drevené plte s kapacitou 12 osôb začínajú svoju plavbu na Pltisku Bariérová. Dĺžka splavovaného úseku je 7 km a plavba trvá približne 50 – 75 minút. Plte ovládajú 2 pltníci, ktorí klientom zabezpečia aj slovný výklad vo viacerých jazykoch.

Vlkolínec

Miestna časť Ružomberka je najzachovalejšou rezerváciou ľudovej architektúry na Slovensku. Čisto drevená obec bola v decembri 1993 zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO.

Archeoskanzen Havránok – Liptovská MaraKÚPELE LÚČKY - Jedáleň

Archeologická lokalita sa nachádza na vŕšku Úložisko. Našlo sa tu sídlisko z mladšej doby železnej, boli objavené zvyšky spaľovanch obiet, kosti ľudí. Ďalej sa tu nachádzajú rekonštrukcie keltských stavieb. V roku 1967 bol Havránok vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.

Liptovský hrad - Kalameny

Nazývaný aj hrad Liptov, Liptovský starý hrad, Veľký hrad liptovský, Sielnický hrad. Na jeho ruiny sa dá dostať po značkovanom chodníku z obce Kalameny. Verejnosti sú prístupné zvyšky odkrytej architektúry po stavebno-konzervátorských úpravách na základe archeologického výskumu.

Hrad Likava

Najväčší hrad Liptova, postavený v roku 1315. Zrúcanina hradu je na výbežku Predného Choča v nadmorskej výške 657 metrov. Od roku 1980 sa uskutočňuje archeologický výskum a konzervačné práce. Na hrad vedie turistický chodník z Ružomberka.

Celodrevený artikulárny kostol – Svätý Kríž

Prilbižne 14 km od Liptovského Mikuláša stojí drevený evenjelický kostol, ktorý patrí k najväčším dreveným stavbám v Strednej Európe. Na jeho stavbe sa nesmel použiť kameň ani železo. Na Liptove boli postavené ešte dva takéto kostoly, jeden v Hybiach, ktorý však vyhorel a druhý v Paludzi.

Múzeum liptovskej dediny - Pribylina

Je vysunutou expozíciou Liptovského múzea v Ružomberku. Ide o stavby zo zátopovej oblasti vodného diela Liptovská Mara. V múzeu Liptovskej dediny sa organizujú aj príležitostné kultúrne podujatia. Atrakciou je možnosť jazdy na koňoch.

Demänovská jaskyňa slobody

Nachádza sa v Národnej prírodnej rezervácii Demänovská dolina na území Národného parku Nízke Tatry. Vchod do jaskyne v dolinke Točište je v nadmorskej výške 870 metrov, prístupný je serpentínovým chodníkom z parkoviska, pričom treba prekonať výškový rozdiel 52 metrov. Dĺžka prevádzkovaného sprístupneného úseku je 1800 metrov, prevýšenie medzi vchodom a prízemím je -66 metrov, medzi prízemím a východom z jaskyne + 85 metrov.

Demänovská ľadová jaskyňa

Vchod do jaskyne je v brale Bašta, asi 90 metrov nad dnom doliny. Na výstupovej trase je náučný chodník.V jaskyni je dávno známe nálezisko kostí rôznych stavovcov vrátane jaskynného medveďa.

Tatry

Tatry sa nachádzajú v severnej časti Slovenska na hranici s Poľskom. Dnes sú popretkávané množstvom chodníkov. Pozdĺž celých Tatier prechádza Tatranská magistrála (turistický chodník), jednotlivé tatranské chodníky prechádzajú dolinami a končia buď na štítoch, plesách, horských chatách alebo priesmykmi vedú na druhú stranu Tatier.

Oravský hrad

Je výrazná dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. V priestoroch Oravského hradu sa v súčasnosti nachádzajú expozície Oravského múzea P. O. Hviezdoslava – historická, etnografická a prírodovedná.

Múzeum oravskej dediny Zuberec

V múzeu sú objekty z celého regiónu Oravy. Areálom preteká horský potok Studená, z ktorého je napojený vodný náhon pre mlyn a valchu. Bohatá etnografická expozícia, chov domácich zvierat i pestovanie technických a úžitkových plodín približujú návštevníkom život na Orave v minulosti.

Hrad Strečno

Už tri storočia je ruinou, jeho zachovalá architekúra je dokladom vývoja stredovekej pevnosti od obdobia gotiky po obdobie baroka. V roku 1994 boli dokončené hlavné rekonštrukčné práce a v roku 1995 bol hrad sprístupnený verejnosti.

Galérie, múzeá v okolí:

 • Galéria P. M. Bohúňa Liptovský Mikuláš,
 • Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Liptovský Mikuláš,
 • Múzeum Janka Kráľa, Liptovský Mikuláš,
 • Liptovské Múzeum, Ružomberok,
 • Galéria Ľudovíta Fullu, Ružomberok

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť