FIGURAMA

Prebiehajúce zľavy

Žiaľ, táto prevádzka
nemá žiadne aktívne ponuky

Ukončené zľavy

Vytvorte si svoju vlastnú 3D figúrku pomocou jedinečného a najväčšieho fotorealistického 3D skeneru na svete. Unikátna pamiatka.
Vyskúšajte si svetovú unikátnu technológiu - 3D skenovanie a nechajte si vytvoriť svoju vlastnú digitálnu kópiu - avatara či reálnu sošku.
Kúsok od Bratislavy bol uvedený do prevádzky najväčší fotorealistický 3D skener na svete, určený na snímanie osôb pre potreby výroby filmov a počítačových hier. Medzi prvými na Slovensku sa tak môžete zoznámiť s najmodernejšou technológiou na vlastnej koži. Rýchlo, zábavne a úplne bezbolestne sa dostanete k svojmu digitálnemu klonu.

Video z RTVS reportáže v relácii VAT nájdete TU.

Využite mimoriadne uvádzacie zvýhodnenie a príďte si po svoju vlastnú figúrku. Potešíte seba alebo svojich najbližších. Zachovajte si svoju dnešnú podobu pre históriu!

Ballet Dancer by FIGURAMA™ on Sketchfab

Fotíte sa aj v rôznych polohách, v menších skupinkách a za pohybu. Máte zvláštne záľuby, pohybové nadanie a chápete, že o 30 rokov to už nebude ono? Potom si zachovajte navždy exkluzívnu pamiatku na toto výnimočné obdobie vášho života.

Digitálny model dokážete využiť kedykoľvek v blízkej budúcnosti, keď ovládne svet virtuálna realita, holografické zobrazenia či iné technológie. Vďaka digitálnemu modelu, ktorý si teraz urobíte, sa budete aj o 50 rokov môcť pozrieť do obdobia svojej mladosti a pochváliť sa svojim potomkom.

3D skener, ktorým je vybavené štúdio FIGURAMA, je jedinečné stacionárne zariadenie, zrejme najväčšie na svete. Vzhľadom na svoje technické parametre je určené na skenovanie osôb aj v prudkom pohybe, čo oceňujú zákazníci z celého stredoeurópskeho regiónu. Základom jeho činnosti je metóda fotogrammetrie, ktorá využíva na vytvorenie 3D modelu matematické spracovanie obrazu z 80 DSLR kamier s presne odkalibrovanými priestorovými pozíciami.

Ak sa rozhodnete vstúpiť do skenovacieho priestoru a voľne sa v ňom pohybovať, výsledkom bude geometricky presný trojrozmerný model - vaša digitálna kópia. Popisuje vašu presnú výšku a obvody, povrchovú plochu aj objem, čo sa dá výborne využiť ak športujete, chudnete, posilňujete alebo potrebujete používať predmety, vyrobené na mieru.

Model je farebne verný a dokonale zachytáva optické vlastnosti každého bodu na vašom tele v milisekundovom okamihu. Takýto presný fotograficky verný a presný model sa môže stať vašim avatarom vo virtuálnych svetoch, môžeme ho rozpohybovať v animačnom pracovisku alebo ho použijete na vytlačenie farebnej figúrky na najmodernejších 3D tlačiarňach.

Kvalitu novej technológie zaregistrovali už odborné kruhy. Ak chcete už teraz vidieť, čo vás čaká, zoznámte sa: článok a video o technickom zázemí pracoviska FIGURAMA vyšli nedávno v PC REVUE.

Svoju vlastnú figúrku si už zo štúdia FIGURAMA odniesli prví ľudia rôznych profesií a záujmov nielen zo Slovenska.

Prečo sa rozhodli prísť k nám, do najbližšieho štúdia 3D skenovania a vyrobiť si svoju digitálnu kópiu a figúrku? Čo povedali o svojich skúsenostiach z návštevy štúdia?

Iba teraz som takáto a teším sa zo života

"Po práci sa rada zabavím, teším sa z nákupov a stretávam sa s priateľkami pri kávičke. Obdarúvame sa rôznymi drobnosťami a klebetíme o živote" - hovorí Romana a dodáva: "Keď som vygúglila, že v Šamoríne je štúdio, ktoré vám vyrobí vašu kópiu ako vlastnú figúrku, neváhala som. Po telefonickej dohode som zakrátko prišla na 3D skenovanie. Žiadne problémy s parkovaním a personál, ktorý hneď pochopil moju myšlienku a realizoval ju. Som ešte mladá a chcem, aby si ma moji najmilší takto pamätali ešte dlhé roky. Odkladať neradno. Radosť mali rodičia a o frajerovi, ktorý často cestuje, ani nehovorím. S kamoškami sme sa zabavili na figúrke v tablete. Iste to bol nápad desaťročia!"

Shopaholic by FIGURAMA™ on Sketchfab

Ako zaznamenať významný okamih pre budúcnosť

Peter zo stredného Slovenska: "Dedina, z ktorej pochádzame, žije celá udržiavaním tradícií. Ctíme si ich, ako našich predkov a dopĺňame ich citlivo aj o moderné prvky. Keď sme sa dozvedeli o štúdiu FIGURAMA, neváhali sme a rozhodli sa odskenovať v našich krásnych tradičných krojoch. Strávili sme tu príjemné chvíle a ani sme si neuvedomili, že počas fotenia sa vlastne vytvárali naše presné 3D skenované kópie. Zvládli sme hneď niekoľko snímok v tanci a v hrách s našim nezbedným synčekom. Po pár týždňoch nám kuriér doručil balíček. Hotové figúrky celej rodiny sme zaradili na čestné miesto do našej rodinnej fotogalérie, k čiernobielym fotografiám našich pradedov a farebným našich rodičov. Darmo, ideme s dobou a náš malý synček sa bude môcť po rokoch pochváliť aj svojim vnukom. Pochopia ho asi lepšie, ako naše deti dnes chápu vyblednuté fotky z minulého storočia".

Cena pre víťaza - bojovník Attila

"Pripravoval som inštruktážne video pre kolegov hasičov. Prechod od náčrtov na papieri k 3D modelu bol ohromujúci a mnohonásobne zvýšil efektivitu školení" - hovorí Attila - profesionálny hasič z južného Slovenska. "Napadlo mi, že 3D model použijem pre propagáciu svojho hobby. S kamarátmi v klube bojových športov a boxu sme vytvorili putovnú sošku, niečo ako Oscara, pre najúspešnejšieho bojovníka mesiaca. Skenovanie bolo super a total super je figúrka, na ktorej vidno ešte aj názov klubu! Použili sme ju namiesto bežných plechových pohárov, čo sme doteraz nakupovali. Pohár ma zatiaľ len prvý víťaz letného turnaja, ale už je isté, že sme trafili do čierneho!"

Fighter by FIGURAMA™ on Sketchfab

Narodeninové prekvapenie od Róberta

"Práve sa mi narodila druhá dcérka a rozhodol som sa vyrobiť jej pamiatku na celý život. S oboma staršími deťmi sme sa po narodení odfotili, ale kto vie, ako budú o 20 rokov vnímať nejaké selfie, keď tu už máme perfektnú 3D kópiu na displeji a čoskoro budeme pozerať na dcérku vo virtuálnej realite či na pohyblivý hologram" - hovorí manažér Róbert. "Do tretice sme sa preto rozhodli pre menšiu foto-session. Tím zo štúdia FIGURAMA zvládol aj tri deti, s celou rodinkou sme sa perfektne pobavili a okrem DVD s fotografiami máme teraz doma krásnu sošku s celou našou rodinkou. Sme skutočne radi."

Anna sa rozhodla pre figúrku v nezvyčajnom kostýme

"Vždy som mala rada zmrzlinu a moja dcéra to asi zdedila po mne" - usmiala sa Anna po vyslovení svojej nezvyčajnej požiadavky. "Chcela som dcérke k narodeninám darovať nezvyčajný darček - samu seba ako predavačku zmrzliny. Nevedela som ako na to, ale v štúdiu FIGURAMA vedeli. Prišla som v bežnom oblečení a oni sa už postarali o ostatné vďaka ich softvéru. Dcérka bola nadšená - vraj je to najkrajší darček, čo kedy odo mňa dostala. Som šťastná. A nebojte sa, pár kilov zmrzliny som schovala do mrazničky ako bonus k mamičkinej figúrke :-)"

FIGURAMA™ - Anne The Ice Cream Vendor by FIGURAMA™ on Sketchfab

Anastasia buduje kariéru a posúva firmu vpred

Anastasia pracuje ako manažérka v medzinárodnej firme, zodpovedá za finančné operácie v strednej Európe. Čo nám povedala? "Naša spoločnosť sa rozhodla osloviť náš internacionálny pracovný tím moderným a veľmi efektívnym spôsobom - inštruktážnym videom s využitím trikových efektov. Veľmi nás potešilo, že sme našli štúdio FIGURAMA, ktoré dokázalo pomôcť pri realizácii našeho zámeru. Pre video sme vytvorili moju digitálnu kópiu - avatara, ktorý potom v pripravovanom animovanom videu vykoná také triky, ktoré by som ja sama, samozrejme ani vo sne nezvládla. Skenovanie bolo zábavné a poučné, veľa nového som sa dozvedela od pracovníkov štúdia. Okrem môjho digitálneho modelu a videa pre firmu som si odniesla pre seba moju vlastnú figúrku. Iste si dám neskôr vytlačiť ďalšie a pošlem domov celej rodine, ktorej veľmi chýbam."

Bond Girl by FIGURAMA™ on Sketchfab

a každý návštevník prináša nové nápady, ako využiť svoj digitálny model alebo figúrku vytlačenú na 3D tlačiarni.

Čím do tejto kopy prispejete Vy?

Príďte si na vlastné oči vyskúšať, ako sa v popredných svetových štúdiách pripravujú hrdinovia počítačových hier, ako vznikajú animované postavičky do filmov, ktoré máte radi vy alebo vaše deti. Niečo zaujímavé uvidíte a získate pritom pamiatku, na ktorú budete ešte roky spomínať - vašu vlastnú figúrku.

Ďalšie populárne ponuky