Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Denný detský výtvarný tábor Pre vašich malých umelcov v aleliéri ArteVIA.

Artevia
0 / 5
32
Popis ponuky

Picasso, Monet, Da Vinci… dajte svojmu dieťaťu do ruky štetec a možno sa jeho meno pripíše na zoznam tých najväčších umelcov. Viete, že má talent, že rado maľuje a kreslí, tak mu dajte príležitosť zdokonaliť sa a zároveň sa zabaviť! Pripravte mu skvelý program na letné dni!

Výtvarné dielne povedie skúsený výtvarný pedagóg a arteterapeut. Pre prvú vekovú skupinu detí 6–10 rokov je program koncipovaný kreatívne s prihliadnutím na potreby tejto vekovej kategórie.

Pre skupinu starších detí 10 –15 rokov je program viac zameraný na umeleckú prax a rozvoj vlastnej kreativity s možnosťou prípravy na prijímacie skúšky na strednú umeleckú školu. V každom turnuse skupinu bude tvoriť vždy maximálne 10 – 12 detí.

Určí sa konkrétna téma, v ktorej sa spája práca s rôznymi výtvarnými technikami, hrami, návštevami výstav, prechádzkami mestom, prácou s literatúrou o známych umelcoch a ich tvorbe.

Váš kupón zahŕňa:
  • program od 8:00 do 16:30 hod. bez ubytovania
  • individuálna starostlivosť odborných lektorov a arteterapeutov
  • desiata, obed, olovrant, pitný režim
  • výtvarné pomôcky a materiál
  • Počet turnusov počas letných prázdnin júl:
  • 1) 13.07. až 17.07. 2015 pre deti 6 až 10 rokov
  • 2) 20.07. až 24.07. 2015 pre deti 10 až 15 rokov

O deti bude postarané každý deň od 8 hod. ráno do 16:30 hod. popoludní, vrátane podávania obedov, desiaty, olovratu a nápojov počas celého dňa. Deti sa budú stravovať zdravo v reštaurácii, alebo sa jedlo prinesie priamo do ateliéru, možnosť aj špeciálnej stravy pre celiatikov a rôzne iné intolerancie na potraviny.

V historických priestoroch ateliéru pod Michalskou bránou zažijú skvelú prázdninovú atmosféru s množstvom zaujímavostí z oblasti umenia. Pod odborným vedením skúsených pedagógov rozmanitý program naplnený umením a výtvarnými hrami.

Výtvarný ateliér ArteVIA sa nachádza v historickom centre Starého mesta priamo pod Michalskou bránou. Ateliér disponuje kuchynkou a sociálnym zariadením.

Vedúci: Mgr. Matesová Silvie

Čo si priniesť so sebou: zásteru alebo plášť, aby sa deti príliš nezašpinili farbami pri maľovaní, pokrývku hlavy ako ochranu pred slnkom, prezúvky. Ak rodičia uznajú za vhodné, môžu deťom pribaliť aj náhradné oblečenie. Všetky veci si počas celého pobytu deti môžu nechať odložené v ateliéri.

Program letnej výtvarnej školy – skupina detí 6 – 10 rokov (rozkliknite)

Program letnej výtvarnej školy – skupina detí 10 – 15 rokov (rozkliknite)

Každý deň v týždni sa delí na dopoludňajší čas strávený v škole výtvarnou činnosťou a hrami, po obede deti strávia časť popoludnia prechádzkou, prípadne spojenou s výtvarnými hrami, alebo si môžu vyskúšať ďalšiu výtvarnú techniku buď priamo v plenéri alebo v ateliéri.

Po olovrant si deti v škole pri odpočinku poslúchnu (alebo pozrú) príbeh, resp. u starších detí po obede prebehne buď krátka diskusia nad dokumentom o vybranom umelcovi, resp. o zaujímavostiach z dejín umenia (k téme), nasledujú popoludňajšie práce nadväzujúce na tie dopoludňajšie. Uprostred týždňa prebehne komentovaná návšteva výstavy v Slovenskej národnej galérii.

Pobyt sa končí maľbou na tvár a výstavou s vlastnoručne vyrobenými dielkami. Deti sa samy podieľajú na ich inštalácii v galerijných priestoroch ateliéru. Súčasťou programu bude tiež spoločné fotenie, ako aj priebežná dokumentácia a malé občerstvením na spoločnej výstave prác.

Ďalšie zaujímavosti letného výtvarného tábora:

Priestory ateliéru ArteVIA patria do Segnerovej kúrie, architektonickej pamiatky zo 17. storočia. Pôvodne najstaršie kino v Bratislave. Ateliér je vybavený ateliérovými stojanmi a pracovnými stolmi. K dispozícii sú pre deti pripravené všetky potrebné výtvarné materiály, farby, štetce, palety, špeciálne papiere, kartóny, plátna… technické vybavenie a rôzne iné pomôcky.

Tábor organizuje návštevu galérie, sprievodný historický výklad, zaujímavé je lákavé prostredie starého mesta a predovšetkým to najdôležitejšie, a to trpezlivý a láskavý prístup lektorov a rodinná atmosféra s malým počtom detí.

Denný výtvarný tábor 6 - 10 rokov

Denný výtvarný tábor 10 - 15 rokov
89 €
130 €

Kúpené
22x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
89 €
130 €

Kúpené
22x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

43
Práve prezerá 37 ľudí
32
45
53