Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Vychutnajte si skvelý oddych Letná dovolenka v 3* Hoteli pri Aquacity Poprad

46
Popis ponuky

Hotel Sobota sa nachádza v pokojnej časti Popradu, len 400 metrov od historického námestia v mestskej časti Spišská Sobota. Nádherná príroda pod Tatrami, bohaté možnosti pre turistiku, wellness či poznávanie historických pamiatok.

V hoteli je k dispozícii 17 komfortne zariadených dvojposteľových, 4 jednoposteľové izby a 2 dvojposteľové apartmány s možnosťou prísteliek. 1 jednoposteľová izba je prispôsobená pre imobilných hostí.

Vybavenie izieb:

 • Štandardná posteľ pre jednu/dve osoby
 • Pracovný stôl so stoličkou
 • Odkladacie miesto na batožinu
 • TV s diaľkovým ovládaním
 • WIFI internetové pripojenie
 • Minibar
 • Bezpečnostný trezor na izbe
 • Kombinovaná kúpelňa so sprchou a WC
 • Sušič na vlasy a kúpeľňová kozmetika
 • Telefón
 • Detská postieľka na vyžiadanie

Osobný prístup k hosťom, kvalitné služby, profesionálna obsluha, príjemné prostredie, pohodlie, spoľahlivosť.

Nezabudnuteľné kulinárske zážitky môžete vychutnávať v štýlovej reštaurácii, ladenej v tóne drevo – kov – kameň, vybavenej barom a vinotékou s kapacitou 82 stoličiek. Pri praskaní dreva v krbe môžete v plnej miere oceniť čaro, pestrosť a výnimočnosť slovenských a regionálnych špecialít i medzinárodnej kuchyne, pripravovaných majstrami kuchármi. K dispozícii je tiež zimná záhrada s kapacitou 44 stoličiek a letná terasa s bohatou ponukou jedál pripravovaných na grile.

Hotel je vhodný na organizovanie banketových podujatí ako i rôznych seminárov a školení, aby tak oslovil aj tých najnáročnejších klientov a prispel k príjemne strávenej dovolenke.

Hotel víta aj tých najmenších, pre ktorých je pripravené detské ihrisko, detské menu v reštaurácii. Izby sú prispôsobené aj pre rodiny s deťmi.

Tipy na výlety:

Hotel Sobota má veľmi výhodnú polohu – v blízkom okolí sú bohaté možnosti turistiky, kúpania, poznávania pamiatok a histórie podtatranského regiónu, spišských miest, Zamaguria a Gemera a tiež ostatných voľnočasových aktivít.

Spišská Sobota a jej námestie

Najstaršou zachovanou stavbou Spišskej Soboty je rímskokatolícky farský kostol sv. Juraja. Je najvýznamnejším objektom mesta a jeho interiér patrí k najzachovalejším a najvzácnejším na Spiši i na Slovensku. Drevený krídlový oltár sv. Juraja je dielom svetoznámeho Majstra Pavla z Levoče. Neprehliadnuteľná na námestí je renesančná zvonica z roku 1598, ale i Immaculata.

Ďalšie mestá a pamiatky v blízkosti, ktoré sú hodné návštevy, sú historická Levoča, Kežmarok, v ktorom sa nachádzajú 2 kultúrne pamiatky – lýceum (s jednou z najväčších historických knižníc v strednej Európe) a drevený artikulárny kostol z 18. storočia. Aj v súčasnosti patrí Kežmarok k najväčším a najkrajším spišským mestám.

Neďaleko Spišskej Novej Vsi v nadmorskej výške 634 m, na vápencovej skale prevyšujúcej okolitý terén o 200 m, vládne Spišskej kotline, národná kultúrna pamiatka, najväčší hrad v strednej Európe, Spišský hrad. Len zo samotného hradu uvidíte jeho nádhernú polohu i krásnu architektúru, pre ktorú sa oplatí vynaložiť sily na výstup na hrad.

Krásu Vysokých Tatier a Nízkych Tatier, Slovenského raja, Pienin môžete spoznať aj v rámci pešej turistiky alebo cykloturistiky. Vysokohorské túry do rôznych kútov Vysokých Tatier, niektorých unavia a pre niektorých budú príjemným relaxom. Spoznajte krásu Zamkovského chaty, Chaty pod Rysmi, chaty pri Zelenom plese a pod. Milovníci bicyklov uvítajú nádherné cyklotrasy Tichou a Koprovskou dolinou, Popradským plesom, Starým Smokovcom na Hrebienok atď.

Červený Kláštor ponúka splav na drevených pltiach, adrenalínový rafting na gumených člnoch po rieke Dunajec.

Ak túžite spoznať aj „podzemný svet“ v blízkosti sa nachádza Belianska jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa slobody, Važecká jaskyňa...

Po celodennom výlete si doprajte relax v neďalekom Aquacity Poprad. Je tam na výber z vnútorných a vonkajších bazénov, šmýkačiek, detských ihrísk, sáun a parných sáun, barov, kaviarní a reštaurácií.

Približne 20 km od Hotela Sobota*** je termálne kúpalisko Vrbov. V areáli termálneho kúpaliska sa nachádza sedem bazénov, z toho sú tri detské. Teplota vody v bazénoch je od 26 °C do 38 °C. Táto minerálna voda má blahodarné účinky na pohybové a nervové ústrojenstvo, dýchací a srdcovocievny systém.

www.hotelsobota.sk
99 €
184 €

Kúpené
4x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
99 €
184 €

Kúpené
4x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

57
40
32
16