Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Soľné kúpele Egerszalók Malá dedinka v severnej časti Maďarska

30
Popis ponuky

Kupón zahŕňa pre 2 osoby:

 • ubytovanie na 3 dni / 2 noci v dvojlôžkovom apartmáne s kuchyňou pre 2 osoby
 • 2 x raňajky pre 2 osoby
 • parkovanie zdarma
 • ubytovanie je zdarma pre 1 dieťa do 2 rokov
 • 10% zľava na vstup do liečebných kúpeľov Beach bath Egerszlok
 • uveďte počet Voucherov pri rezervácii v hoteli
 • kombinácia viacerých kupónov je možná (2 kupóny – 4 noci)
 • kupón neplatí: Veľká noc, Nový rok, Vianoce, maďarské Národnej sviatky
 • v kupóne nie je pobytová taxa 300HUF / osoba/ noc nad 18r. / deň
 • doplatky za deti 2 - 14 r. - 13€ / deň / dieťa a 14-18r. - 15€ / deň / osoba
 • rezervácia je v závislosti na dostupnosti. Potrebné uvádzať číslo voucheru pri rezervácii v hoteli.

Apartmány

V nefajčiarskych apartmánoch sme schopní ubytovať 2-3 osoby, zariadených s jednou izbou, kuchyňou a kúpeľňou, o výmere od 38 do 41 metrov štvorcových.

Apartmány sú vybavené kávovarom, rýchlovarnou kanvicou, sušičom na vlasy , trezorom, televízorom, telefónom, uterákmi a bielizeňou. Väčšina apartmánov má balkón.

Egerszalók je malá dedina v severnej časti krajiny, v regióne Heves, malebne sa rozprestierajúca medzi pohoriami Mátra a Bükk, v údolí potoka Laskó. Od Egeru je vzdialená 6 km a od Budapešti 120 km.

Nádherné prírodné prostredie, dobré vína, prírodné a historické pamiatky ho zaraďujú k turisticky atraktívnym oblastiam.

Termálny prameň

Skutočným lákadlom obce je jedinečný termálny prameň, ktorý každoročne priťahuje množstvo domácich a zahraničných návštevníkov. Hlavný minerálny prameň bol objavený pri ťažbe nafty v roku 1961 a v roku 1992 bola minerálna voda vyhlásená za liečivú.

Termálny prameň vyviera z hĺbky 410 ma dosahuje teplotu 68 ° C , má vysoký obsah solí. Je úspešne používaná na liečenie ochorení kĺbov, ochorenia chrbtice, choroby kostí, svalov a šliach, choroby nervového systému, zmeny pohybového ústrojenstva, kožné a tkanivové choroby, zvýšenie kapacity pľúc.

Soľné termálne kúpele Egerszalók

Zaujímavosťou sú soľné termálne kúpele, aj vďaka tomu je Egerszalók treťou najnavštevovanejšou turistickou destináciou v krajine.

Voda tečúca z pohoria počas uplynulých rokov vytvorila ojedinelé vápencové usadeniny soľný kopec, ktorý je charakteristikou okolia a pripomína zasneženú krajinu.

V kúpeľnom areáli bolo v roku 2007 vybudované liečebné kúpele a wellness centrum. Návštevníkom je k dispozícii 17 vonkajších a 7 vnútorných bazénov: vodný svet, sedacie bazény s termálnou vodou, detské bazény a čľapkanice, bazén pre rehabilitačné cvičenia, liečebný bazén pre uvoľnenie chrbtice, bazén s perličkovým kúpeľom, bazény, bazén s ozvenou, voňavý bazén, bazény Kneipp.

Čaká tu na Vás wellness a fitness služby na svetovej úrovni , moderná reštaurácia, ktorá Vám ponúka rozmanitú stravu zdravej výživy.

Na kúpalisku sa nachádzajú liečebné bazény, detské bazény a bazén s umelými vlnami, s vodnou plochou spolu 1000 m2. Ku kúpalisku patrí aj piváreň, bowling, biliard, internetová kaviareň, minimarket, pošta, cestovná a informačná kancelária a práčovňa. V blízkosti sú vybudované tenisové ihriská.

Kékes

alebo Kékestető je najvyšší vrch v Maďarsku. Nachádza sa na severe krajiny v Hevešskej župe v pohorí Matra. Na vrchole sa nachádza 180 metrov vysoká televízna veža s rozhľadňou z roku 1958. Vrchol je obľúbenou turistickou atrakciou. Na jeho svahu sú s 18 km najdlhšie zjazdovky v krajine.

Názov Kékes je odvodený z častej namodralej farby vrchola. V maďarčine znamená slovo kék modrý a kékes modrastý.

Felsőtárkány

Maďarská obec Felsotárkány je akousi západnou bránou Národného parku Bükk. Z obce sa dá pomerne ľahko dostať do vnútra pohoria dokonca aj na romantickom lesnom vláčiku. Návštevníci sa môžu oboznámiť s tunajšou bohatou flórou a faunou. Jazdci na koňoch a cyklisti tu nájdu výborný terén na túry. Ako turisti sa môžete stať súčasťou prírody oddelenej od sveta.

Lesy Národného parku Bükk sú bohaté na zver, je možné tu poľovať na srnce, jelene, diviaky, muflóny a na líšky. Obec Felsotárkány má okolo 3500 obyvateľov.

Noszvaj

Noszvaj sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Národného parku Bük, len 12 km od mesta Eger, na miernych svahoch pohoria Bükk, v údolí potoku Kánya. Obec sa vďaka svojej atraktívnej polohe, zdravému vzduchu, blízkosti termálnych kúpeľov Bogács, susednému barokovému mestu Eger a v neposlednom rade aj svojmu vlastnému nádhernému barokovému kaštieľu s hotelom a vzdelávacím strediskom, stalo vyhľadávaným miestom rekreácie a oddychu.

Osada patrila egerskému biskupstvu už v roku 1248. Barokový rodový kaštieľ dal postaviť barón Sámuel Szepessy v rokoch 1774- 78. Stavba ho tak zadĺžila, že ju bol nútený predať pred dokončením, jej majteľkou sa v roku 1782 stala barónka Anne Vécsey.

Kaštieľ De la Motte

Zámoček však nebol pomenovaný po svojom staviteľovi, ani po majiteľoch, ale získal meno druhého manžela barónky, ktorým bol francúzsky markíz de la Motte. Dôvodom bola zrejme skutočnosť, že markíz nechal v interiéri budovy vytvoriť krásne fresky podľa francúzskeho vzoru, ktoré vdýchli jednotlivým komnatám nezameniteľnú atmosféru.

Z hlavnej cesty sa kovanou bránou dostaneme do francúzskej záhrady, ktorá je ohraničená hlavným priečelím budovy a dvomi neskoršie vybudovanými krídlami zámku v tvare písmena U. Honosné schodisko záhrady vedie do sally terreny, zdobenej nástennými maľbami. Z tejto pôsobivej haly vystupuje elegantné schodisko, stropné fresky od maliara Lukácsa Jánosa Krackera zvečňujú víťazné ťaženie Auróry. Na bočných stenách sú zvečnené architektonickou formou božstvá antickej mytológie. Strednými dverami sa dostaneme do slávnostnej sály, kde sú umiestnené obdivuhodné vázy zdobené girlandami s kvetinovými motívmi. Tu sa nachádzajú aj krásne maľované výklenky a fresky s výjavmi oslavujúcich víno.

Smerom doľava vstupujeme do salóniku, vďaka svojim nástenným maľbám označovanému ako rímsky. Nasleduje najpôsobivejšia miestnosť zámku, tzv. vtáčia komnata, zdobená pestrofarebným exotickým vtáctvom, dielom Antala Lieba. Spolu s maľovaným lustrom vytvárajú z tohoto celku doslovný unikát. Zámok bol vybudovaný úplne symetricky, na pravej strane od slávnostnej sály sa nachádzajú podobné miestnosti. Bola v nich zriadená výstava loveckých trofejí. Kaštieľ De la Motte je sprístupnený ako múzeum.

Mesto Eger

leží v malebnom údolí na rozhraní pohorí Bükk a Mátra, vzdialenom asi 30 km od Budapešti. Preslávili ho bohaté barokové pamiatky, stredoveký hrad ale aj liečivé termálne pramene a vynikajúce vína, rodiace sda v jeho okolí. Na pahorku nad mestom sa vypína hrad s päťuholníkovým pôdorysom, ktorý má pre celý národ dôležitý historický význam.

Jágerský hrad

S výstavbou strategicky dôležitého hradu sa začalo v druhej polovici 13. storočia, po nájazdoch Tatárov. Na najstrmšej skale severozápadnej strany bola postavená stará veža, zosilnená vežovými bránami. V priebehu nasledujúcich storočí bola obranyschopnosť hradu vylepšená len nepatrnými úpravami. Vzhľadom na husitské hnutie, prebiehajúce v 15. storočí v Čechách a v Hornom Uhorsku, však bol hrad ďalej opevňovaný.

Novú významnú prestavbu hradu vykonal v období 1542-49 hradný kapitán Tamás Varkoch. Od neho pochádza rozdelenie stavby na vnútorný a vonkajší hrad. Nechal vybudovať bránu Setét, spájajúcu obe časti hradu a múry spevnil výplňami. Baštami opevnený hrad ako posledná pevnosť Maďarska dokázal vzdorovať pod velením Istvána Dobóa dvadsaťnásobnej tureckej presile vedenej pašom Alim. Hrdinský odpor obrancov hradu je od tej doby vzorom maďarského vlastenectva. Maďarský spisovateľ Géza Gárdonyi zvečnil tento hrdinský boj vo svojom románe „Jágerské hviezdy” a hrob spisovateľa, nachádzajúci sa na pozemku hradu, sa stal pútnym miestom. Hradné múzeum Istvána Dobóa sa nachádza v priestoroch obnoveného hradu, v reštaurovanom biskupskom paláci zo 14.–15. storočia so zachovalými stredovekými znakmi.

Výstava múzea je venovaný histórii hradu. V Sále hrdinov sa nachádza náhrobný kameň Istvána Dobóa, menoslov obrancov hradu a rekonštrukcia obliehania. V klimatizovanej galérii na prvom poschodí paláca sú vystavené obrazy talianskych a holandských majstrov zo 16.-17. storočia, ako aj diela maďarských a rakúskych maliarov 18.-19. storočia. Prechádzka v pôvodných podzemných pevnostných systémoch je nevšedným, vzrušujúcim zážitkom. V podzemí sa okrem obranných prostriedkov nachádza aj románske a gotické lapidárium. V osobitej expozícii venovanej žalárnej justícii sú vystavené stredoveké mučiace a popravné nástroje. V hradnej mincovni si návštevník môže vyraziť vlastnú pamätnú mincu. V pivničke Ispotály môže návštevník víno nielen ochutnať, ale si tento vzácny mok aj stočiť do fliaš. Vyskúšať sa tu dá aj lukostreľba. Na hrade sú sprístupnené aj zrúcaniny románskej a neskorogotickej katedrály Jágerského biskupstva, založeného kráľom Štefanom (975 – 1038).

Posledný júlový predĺžený víkend (od štvrtka do nedele) sa každoročne usporadúvajú hradné slávnosti, tzv. Hradné radovánky. Ich súčasťou sú rytierske hry, hudobné a tanečné programy, trhové veselice, lukostreľba, trh tradičných remeselníkov a ľudových umelcov. Po prehliadke hradu odporúčame návštevu historickej časti mesta, ktorá Vás očarí množstvom krásnych pamiatok a kultúrnych programov.
84 €
120 €

Kúpené
112x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
84 €
120 €

Kúpené
112x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť