Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Navštívte skvost strednej Európy, Prahu. Dovolenka v luxusnom hoteli Anděl*** s raňajkami, fľašou vína a divadelným zážitkom.

Hotel Anděl
5 / 5
45
Popis ponuky

Franz Kafka raz povedal: „Praha nás nepustí, táto malá matka má ostré drápky…“ A mal pravdu. Praha vás pohltí, stiahne do svojho srdca a odo dverí zahodí kľúč. Je neodolateľná a každým rokom jej na kráse pribúda.

Je prosto báječná, je nádherná a tak trochu aj slovenská. Aj vy máte aspoň jedného známeho, ktorý žije v Prahe? :)

Ak ste ešte nenavštívili tento skvost strednej Európy, alebo túžite zaspomínať si na svojské krčmičky, poflirtovať si s históriou a ponoriť sa do umenia pouličných umelcov, neváhajte a spravte si dovolenku v Hoteli Anděl ***. Informácie o ubytovaní a stravovaní nájdete TU.

Vďaka svojej polohe je Hotel Anděl ideálnym východiskovým bodom pre najrôznejšie aktivity. Bezprostredná blízkosť stanice metra a električky vám umožní dopraviť sa behom niekoľko minút k najvýznamnejším a najnavštevovanejším miestam historickej časti Prahy.

Do Prahy sa zamilujete na prvý pohľad. Oslní vás majestátnosťou a neopakovateľnou atmosférou. Praha je historickým pokladom, ale aj rajom pre milovníkov piva. Zatúlať sa môžete v jednej z nekonečného množstva pivární a reštaurácií, ktoré vám predstavia tradičnú českú kuchyňu a fantastické pitie.

Tipy na výlet

Karlov most (2,3 km)

Most sa pôvodne nazýval len Kamenný alebo Pražský most. Meno Karolov most získal až v roku 1970. Nahradil predchádzajúci Juditin most, strhnutý na jar v roku 1342 z 2/3 topiacim sa ľadom. Jeho výstavba sa začala v roku 1357 pod záštitou kráľa Karola IV. a bola dokončená v roku 1400. Hneď po otvorení sa most stal živou mestskou tepnou – okrem toho, že spájal oba brehy Vltavy, taktiež sa na ňom živo obchodovalo, prechádzali cez neho korunovačné sprievody a taktiež sa na ňom uskutočňovali rytierske turnaje.

Malá Strana (2,4 km)

Malá Strana (pôvodne Menšie mesto Pražské) je historické mesto, mestská štvrť a katastrálne územie rozkladajúce sa v centre Prahy na ľavom brehu Vltavy. Je to jedna z najstarších a najpôsobivejších častí Prahy. Malostranské katastrálne územie má rozlohu 137,28 ha a z 96% sa nachádza na území mestskej časti Praha 1 (zvyšné 4% – niekoľko blokov domov v blízkosti ulice Vítězná – na území Prahy 5)

Pražský orloj (2,6 km)

Pražský alebo tiež Pražský orloj je jednou z najznámejších a najnavštevovanejších turistických atrakcií historického centra Prahy. Jedná sa o stredoveké astronomické hodiny na južnej stene veže Staromestskej radnice v Prahe. Hoci bol orloj v histórii niekoľkokrát vážne poškodený, bol vždy opravovaný s cieľom čo najviac zachovať technickú, umeleckú i duchovnú integritu. V súčasnej dobe je zrejme najlepšie zachovaným stredovekým orlojom vôbec. Celý orloj, ukazovatele, odbíjanie, zvonenie, pohyby apoštolov a sošiek ovláda väčšinou pôvodné kovaný stroj, ktorého základ bol postavený v roku 1410 Mikulášom z Kadane. Od veľkej opravy v roku 1866 je riadený tiež mechanickým chronometrom Romualda Božka.

Ďalšie informácie

Chrám Sv. Víta (2,7 km)

Katedrála svätého Víta, Václava a Vojtecha, (tiež Chrám sv. Víta), je najväčšou a najvýznamnejšou sakrálnou stavbou Prahy. Do roku 1997 bol pre katedrálu používaný názov Katedrála sv. Víta. V tomto roku pražský arcibiskup, kardinál Miloslav Vlk svojím dekrétom udelil katedrále súčasné pomenovanie. Katedrála je zasvätená trom svätcom a patrónom Čiech:Vítovi, mučeníkovi, přemyslovskému kniežaťu Václavovi, ktorý na terajšom mieste založil prvú rotundu a Vojtechovi, druhému pražskému biskupovi.

Ďalšie informácie

Týnský chrám (2,7 km)

Týnský chrám, tiež kostol Matky Božej pred Týnom či menej správne kostol Panny Márie pred Týnom, je hlavným chrámom Starého Mesta a jedným z najvýznamnejších pražských kostolov; dnes ho užíva katolícka cirkev. Svojim názvom pripomína ohradený (čiže otýněný) dvor zvaný Týn či Ungelt medzi dnešnými ulicami Týnská, Štupartskou a Malou Štupartskou, kam najneskôr od 12. storočia smerovali cudzí kupci sa svojím drahocenným tovarom; po zaplatení poplatku (ungeldu) tu požívali ochrany samotného kráľa. Bola tu skladisko tovaru, stajne, pohodlné obydlia aj nemocnica s románskym kostolíkom Panny Márie.

Ďalšie informácie

Múzeum voskových figurín Grévin Praha (2,7 km)

Impozantné expozície v známom múzeu voskových figurín, ktoré má svoje pobočky aj v Montreale a Paríži, rozhodne splní aj mnoho ďalších očakávaní. Stretnete sa s hviezdami svetového formátu aj osobnosťami, ktoré utvárali či ešte tvoria českú a svetovú históriu a umenie.

Zlatá ulička (2,8 km)

Zlatá ulička (oficiálny názov Zlatá ulička u Daliborky) v Prahe leží medzi hradčanskými múrmi a starým Úradom najvyššieho hradného grófa. Domčeky boli obývané až do druhej svetovej vojny, ale už za prvej republiky sa dbalo na to, aby neboli príliš menené – aby nerušili pitoreskný ráz uličky. V súčasnosti tu sú galérie, originálne obchodíky a expozície. Celá ulička sa teší veľkej obľube turistov, možno i pre svoj rozprávkový vzhľad vyblednutých pastelových tónov, maličkých okien a dverí, nízkych striech a množstvo komínov.

Židovské mesto Josefov (2,9 km)

Josefov Židovské osídlenie Prahy má veľmi starú tradíciu - židovskí obchodníci a peňazomencov sa v Prahe usadzovali už od 10. storočia. Pôvodná osada v oblasti Malej Strany bola v polovici 12. storočia vystriedaná osídlením na dnešnom Josefove. Po celú dobu svojej existencie malo pražské židovské osídlenie presne vymedzené územné hranice, ktoré nesmelo prekročiť. Na rozlohe 93 000m2 sa v časoch najväčšieho rozkvetu tiesnilo na 1900 osôb. Židovské obyvateľstvo si od začiatku svojho osídlenia Jozefova vytvorilo vlastnú samosprávu, mali tu vlastné školy i synagógy.

Muzikál Snehová Kráľovna (2,9 km)

Hlavným dejovým motívom zostáva veľká láska Gerdy a jej statočná cesta za vyslobodením milovaného Kaya, avšak už to nie sú deti, ale mladí ľudia, ktorí majú pred svadbou. Snehová kráľovná je zložitá osobnosť, zápasí v nej dobro so zlom, a tie sú v muzikáli stelesnené dvoma postavami – ONA je zlo a ON dobro.

Ďalšie informácie

Morský svet (4,9 km)

Užite si s celou rodinou netradičné predstavenie. Vydajte sa za exotickými rybami z celého sveta a zábavnými atrakciami s morskou tematikou.

Ďalšie informácie

Zobraziť všetky

Zobraziť tipy na mape
70 €
127 €

Recenzie k ponuke (1)

5,00/5Perfektné
Hodnotené 1x
5

Táto recenzia nemá slovné hodnotenie.

14.4.2014
70 €
127 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

35
38
21
46