Plastový prstový fixátor, praktická pomôcka na zmiernenie vybočujúceho palca. Slúži ako prevencia, zmierňuje bolesť a opravuje deformáciu.

ORAMA, s.r.o.Slovensko
Bez recenzie
Popis ponuky
Nosenie úzkej, vysokej a nevhodnej obuvi spôsobuje, že váha celého tela je nerovnomerne rozložená a tým trpia najmä vaše dolné končatiny. Doprajte úľavu svojim boľavým prstom s pomôckou - prstovému fixátoru. Používá sa k liečbe vybočeného palca tzv. Hallux valgus a je určený pre pravú a ľavú nohu.

Vybočený palec nohy alebo Hallux valgus, je následný jav priečne plochej nohy. Problémy nastávajú pri preťažení a sú spôsobené vysokými podpätkami alebo nedostatkom miesta pre prsty nôh. Bolestivé zápaly vybočeného palca a pod ním nachádzajúceho sa tiažového vačku (burzy) môžu byť dôsledkom tohoto preťaženia. Bandáž zmierňuje bolesť, je oporou nohy pri našľapovaní a chôdzi, koriguje nesprávne postavenie prstov, uvoľňuje celú dolnú končatinu, znižuje riziko rozvoja artrózy, zlepšuje prvú fázu pohybu nohy, správne prilieha k nohe vďaka elastickému vankúšiku. Môže sa nosiť pred aj po operáciách. Je univerzálna na pravú aj ľavú nohu.

  • Používa sa k liečbe vybočeného palca (Hallux valgus): nesprávna poloha základného kĺbu palca
  • indikuje sa v miernych až stredných prípadoch nesprávneho postavenia palca, kde je kĺb pohyblivý, a tiež ako pomôcka po operačnej liečbe
  • opäť vyrovnáva palec a nesprávne postavenie kĺbu: pri použití v priebehu noci sa napína mäkké tkanivo kĺbového púzdra a v priebehu určitého času sa nesprávne postavenie môže napraviť
  • pri použití po operácii, dlaha pomáha stabilizovať opravené postavenie kĺbu

Recenzie k ponuke0
0 recenzií
Táto ponuka nemá žiadne recenzie.
Kúpené:
49x
Vyprší:
o 20 h.
Poskytuje:


9,99 €
17 €
Viac o ponuke

Tieto ponuky by vás mohli zaujímať