Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Zdravá sezamová múka je vynikajúcim zdrojom kalcia, magnézia, zinku a železa, zabezpečí správne fungovanie vašej imunity.

40
Popis ponuky

Vysoká nutričná hodnota sezamu

Sezamové semiačka sú síce svojim rozmerom malé, no obsahom zdraviu prospešných látok obrovské. Obsahujú totiž:

  • veľké množstvo zinku, ktorý napomáha správnemu fungovaniu imunity, zlepšuje hojenie rán a taktiež vplýva na zdravie pokožky, nechtov a vlasov
  • vápnik a horčík, ktoré chránia imunitný a svalový systém a pri ich nedostatku môže dochádzať k nervozite či svalovým kŕčom
  • železo

Lisovaním semien sezamu za studena a ich následným pomletím vzniká jemná múka, ktorá má až o 30% vyššiu nutričnú hodnotu ako samotné semená sezamu, pretože obsahuje viac:

  • vlákniny
  • minerálnych látok
  • bielkovín
  • vitamínov

Pri lisovaní semien sa zníži okrem obsahu oleja aj obsah omega 6 mastných kyselín, a teda sa môže múka bezpečne používať na pečenie či varenie, pričom sa z nej neuvoľňujú nebezpečné látky.

Pridávaním sezamovej múky do jedál zvýšime obsah bielkovín, vitamínov, vlákniny a aj minerálov v pokrme a zároveň znížime obsah uhľohydrátov a kalórií. Samozrejme sezamovou múkou dodáme aj jedinečnú chuť jedlu. Keďže má múka vysoký obsah bielkovín, je obzvlášť vhodná pre vegetariánov a vegánov. Vďaka tomu, že múka má oproti bielej múke oveľa nižšiu kalorickú hodnotu je skvelá pri redukčnej diéte.Vysoký obsah vlákniny zase navodzuje pocit sýtosti, má vplyv na reguláciu množstva cukru v krvi a napomáha peristaltike čriev a tým zabraňuje zápche.

Použitie

Sezamová múka má mnohoraké využitie. Pri pečení ju môžete použiť samostatne, alebo v kombinácii s inou bezlepkovou múkou. Upečiete tak s ňou chutný chlieb, pečivo, koláče, palacinky, muffiny, zákusky. Vďaka tomu, že dokáže absorvovať veľké množstvo tekutín a oleja, je výborná na zahusťovanie polievok, omáčok a krémov. Dá sa využiť aj na vyprážanie zeleniny či mäsa.

Skladovanie: suché a chladné miesto
2,99 €
4,98 €

Kúpené
561x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
2,99 €
4,98 €

Kúpené
561x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

75
23
13
13