Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Zdravá sezamová múka je vynikajúcim zdrojom kalcia, magnézia, zinku a železa, zabezpečí správne fungovanie vašej imunity.

40
Popis ponuky

Vysoká nutričná hodnota sezamu

Sezamové semiačka sú síce svojim rozmerom malé, no obsahom zdraviu prospešných látok obrovské. Obsahujú totiž:

  • veľké množstvo zinku, ktorý napomáha správnemu fungovaniu imunity, zlepšuje hojenie rán a taktiež vplýva na zdravie pokožky, nechtov a vlasov
  • vápnik a horčík, ktoré chránia imunitný a svalový systém a pri ich nedostatku môže dochádzať k nervozite či svalovým kŕčom
  • železo

Lisovaním semien sezamu za studena a ich následným pomletím vzniká jemná múka, ktorá má až o 30% vyššiu nutričnú hodnotu ako samotné semená sezamu, pretože obsahuje viac:

  • vlákniny
  • minerálnych látok
  • bielkovín
  • vitamínov

Pri lisovaní semien sa zníži okrem obsahu oleja aj obsah omega 6 mastných kyselín, a teda sa môže múka bezpečne používať na pečenie či varenie, pričom sa z nej neuvoľňujú nebezpečné látky.

Pridávaním sezamovej múky do jedál zvýšime obsah bielkovín, vitamínov, vlákniny a aj minerálov v pokrme a zároveň znížime obsah uhľohydrátov a kalórií. Samozrejme sezamovou múkou dodáme aj jedinečnú chuť jedlu. Keďže má múka vysoký obsah bielkovín, je obzvlášť vhodná pre vegetariánov a vegánov. Vďaka tomu, že múka má oproti bielej múke oveľa nižšiu kalorickú hodnotu je skvelá pri redukčnej diéte.Vysoký obsah vlákniny zase navodzuje pocit sýtosti, má vplyv na reguláciu množstva cukru v krvi a napomáha peristaltike čriev a tým zabraňuje zápche.

Použitie

Sezamová múka má mnohoraké využitie. Pri pečení ju môžete použiť samostatne, alebo v kombinácii s inou bezlepkovou múkou. Upečiete tak s ňou chutný chlieb, pečivo, koláče, palacinky, muffiny, zákusky. Vďaka tomu, že dokáže absorvovať veľké množstvo tekutín a oleja, je výborná na zahusťovanie polievok, omáčok a krémov. Dá sa využiť aj na vyprážanie zeleniny či mäsa.

Skladovanie: suché a chladné miesto
2,99 €
4,98 €

Kúpené
561x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
2,99 €
4,98 €

Kúpené
561x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

44
Práve prezerá 35 ľudí
Práve prezerá 38 ľudí
67
Práve prezerá 116 ľudí
80
Práve prezerá 37 ľudí