Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Objavte v sebe výtvarný talent na celodennom kurze olejomaľby technikou Dry Brush alebo Bob Ross. Kurzy prebiehajú vo viacerých mestách.

Artvive
0 / 5
56
Popis ponuky

Myslíte si, že maľovanie je výsadou len niekoľkých málo nadaných jedincov? Chceli by ste vedieť namaľovať napríklad portrét tak aby bol na nerozoznanie od fotografie? Alebo nádhernú krajinu? Tiež môžete na papier nechať rozohrať svoju fantáziu pri tvorbe akvarelových obrazov. Myslíte si, že to nedokážete? Myslíte, že k tomu je potrebné veľké nadanie a dlhá štúdia? Dokážeme vám, že to nie je tak, ako si myslíte a že jediné čo k tomu potrebujete, je mať chuť to skúsiť!

Vyskúšajte si jednoduché maľovanie metódou svetoznámeho maliara Boba Rossa. Alebo si skúste maľbu technikou Dry brush, ktorá vám umožní dosiahnuť neuveriteľne realistického výsledku. Obe tieto techniky učia v kurzoch maľovanie, ktoré sa konajú aj po Slovenskej republike. Učia ľudí maľovať a maľovanie milovať. Ukážu každému ako na to a že skutočne ... " Každý môže byť maliarom " ...

Nechajte sa uniesť do úžasného sveta maľovania!

Po slovensky "suchý štetec" je menej známa metóda olejomaľby, ktorou sa dá dosiahnuť veľmi silného fotorealistického efektu.

Obrazy maľované technikou Dry brush na prvý pohľad pripomínajú kresbu ceruzkou, grafitom alebo uhlíkom. Pri tomto štýle maľby sa však používa kvalitná olejová farba, ktorá sa nanáša syntetickými štetcami na papier určený pre olejomaľbu, prípadne na plátno.

Jedná sa o pomerne jednoduchú techniku, ktorú sa môže naučiť naozaj každý. Jej podstata spočíva najmä v použití správnych štetcov a v správnom nanášaní farby. Veľmi dôležitá je tiež príprava olejovej farby, pretože sa s ňou nepracuje tak, ako pri klasickej olejomaľbe.

Táto technika je ideálna pre zhotovenie čierno-bielych obrazov, ale je možné ju použiť aj pre farebnú maľbu.

Vďaka jednoduchosti, s akou možno touto technikou vytvoriť presné a detailné obrazy, dokážete aj vy namaľovať portrét na nerozoznanie od predlohy.

Robert Bob Ross sa narodil 29. októbra 1942 v Daytona Beach, Florida a strávil takmer celé svoje detstvo v okolí Orlanda so svojou matkou Colie a svojim mladším bratom Jimom.

Začal maľovať na Aljaške. Od svojich 18-tich rokov slúžil u Airforce, kde pôsobil v oblasti medicíny. 12 rokov z týchto 20-tich strávil na Aljaške. Vojenskú službu absolvoval v roku 1981.

O Aljaške a jej nádherných krajinách rozprával a maľoval neskôr vo svojom prvom vysielaní v roku 1983 "The Joy of Painting" . Dnes je natočených 33 epizód. Tiež vznikli knihy, brožúry, štetce, farby a iné pomôcky so značkou Bob Ross®. V súčasnosti sú už stovky inštruktorov s certifikáciou špeciálne vyškolení maľovať technikou Boba Rossa v mnohých krajinách sveta.

Lásku k umeniu mal už od detstva. Bol to jemne hovoriaci človek, ktorého láska k umeniu a prírode bola očividná nielen v tom čo maľoval, ale aj v jeho každodennom živote. Bob Ross hovoril, že maľovanie a umenie nie je len niečo pre pár vyvolených. Všetko čo je potrebné, je túžba. Jeho pokojné umenie prenáša sebavedomie na začiatočníkov, a skutočne všetkým dáva radosť z maľovania. Jeho hotové obrazy uchvátili aj nejedného dlhoročného maliara. Jeho jednoduchá a rýchla metóda maľovanie sa stala veľmi obľúbenou na celom svete.

4. júla 1995 zomrel Bob Ross v New Smyrna Brach, Florida, vo veku 52 rokov... Vďaka jeho technike "mokré do mokrého" sa aj vy naučíte a pochopíte, ako jednoducho zvládnete namaľovať kompletný obraz.

Verte si. Maľovanie je radosť.

www.artvive.cz
69 €
158 €

Kúpené
18x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
69 €
158 €

Kúpené
18x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

85
13
13
65