Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Vezmite deti a vstúpte spolu do Detského múzea! Projekt v Slovenskom národnom múzeu je pre všetky deti, ktoré sa radi učia a bavia zároveň.

67
Popis ponuky

Pre každé dieťa je tu pripravené presne to pravé, s prihliadnutím na jeho vek a popri vzdelávaco-poznávacích aktivitách pre deti si aj rodičia môžu užiť plno zábavy v rámci interaktívnych výstav. Svoje šikovné ručičky môžu detičky precvičiť v tvorivých dielňach, kde si vyskúšajú svoju zručnosť a kreativitu.

Pre najmenších návštevníkov je tu pripravený kútik - Bazén, kde sa detičky od 0–4 rokov môžu nerušene hrať a stavať z megakociek dom. Okolo sú pripravené rozmanité interaktívne objekty, ktoré poskytnú našim najmenším návštevníkom možnosť vyskúšať si vlastnú šikovnosť a zručnosť.

Pre väčších je určený najnovší výstavný počin Detského múzea SNM interaktívna výstava „Hrdinovia všedného dňa. Jej cieľom je priblížiť deťom vo veku 4 – 12 rokov, akú dôležitú úlohu majú záchranári, hasiči i policajti. Výstava sprostredkúva návštevníkom praktickú (hands-on) skúsenosť s prácou záchranných zložiek. Okrem toho by mala deti naučiť telefónne číslo integrovaného záchranného systému 112, i čísla na políciu, hasičov a záchrannú službu. Tiež chce priblížiť každodennú prácu týchto zložiek a sprostredkovať základné vedomosti z oblasti dopravnej výchovy, predchádzaniu požiarov a poskytovaniu prvej pomoci. Výstava je realizovaná vďaka grantu Nadácia Allianz a Ministerstva vnútra SR.

Ďalšia interaktívna výstava “Trvalé bydlisko Zem” ukáže deťom vo veku od 5 do 12 rokov rozdiel medzi udržateľnými praktikami nakladania s odpadom. V rôznych aktivitách si otestujú vedomosti o odpade, ktorý produkujeme v našich domácnostiach a pokúsia sa vlastným umom zmenšiť skládky odpadu. Zistia, že s trochou úsilia by sme dokázali znovu použiť a recyklovať viac ako 70 percent odpadu na skládkach, kde sa nachádzajú také vzácne suroviny ako je sklo, kov alebo papier. Ukáže im ako a o koľko by sa nám znížila potreba nových prírodných zdrojov ak by sme ich vedeli opätovne použiť a o koľko by sa znížili naše environmentálne, ekonomické a zdravotné problémy.

Na ploche približne 120 m2 budú mať deti možnosť, okrem iných interaktívnych a participačných stanovíšť, aj zahrať si dve špeciálne počítačom riadené hry s názvami „Tetrapak“ a „Mesto kde chcem žiť“, ktorých technologický princíp je založený na interaktívnom premietaní animácií na topografický model krajiny.

Detské múzeum SNM je unikátnym projektom zaradeným pod širokou ponukou Slovenského národného múzea v Bratislave. Svojim malým i veľkým návštevníkom ponúka možnosti ako príjemne a zmysluplne stráviť svoj čas. Múzeum je otvorené každý deň okrem pondelka aj počas štátnych sviatkov a pamätných dní, takže v akýkoľvek deň môžete jeho návštevou potešiť Vaše ratolesti. Za viac ako 6 rokov jeho existencie ho už navštívilo a príjemné chvíle v ňom strávilo viac ako 200 000 návštevníkov.
1 €
3 €

Kúpené
1280x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
1 €
3 €

Kúpené
1280x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

69
50
50
46