Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

V blízkosti mesta Galanta sa rozprestiera Ranč na Striebornom jazere. Príďte na jesenný westernový pobyt na Ranči v Galante.

28
Popis ponuky

V blízkosti rušného juhoslovenského mestečka Galanta je Ranč na Striebornom jazere oázou žijúcou svojím vlastným pokojným životom. Tempo mu určujú zvieratá, ktoré sa tu chovajú. Kone sa využívajú na uľahčenie práce so stádom dobytka.

Jazdci popri práci trénujú dobytkárske a pracovné disciplíny, aby tak nadobudli väčšie zručnosti, ale aj pre radosť z jazdy a súťaženia.

Všetko dodáva ranču neočakávanú atmosféru. Staňte sa aspoň na chvíľu pozorovateľom, možno aj súčasťou životného štýlu s jasnými pravidlami, ktoré určuje príroda.

Na ranči nájdete 54 postelí rozdelených do 2- a 3-posteľových izieb s možnosťou prístelky. Toalety a kúpeľne sú spoločné, 2x denne čistené, priestranné a nadštandartné. Izby sú zariadené jednoduchým nábytkom z dreveného masívu. V celom areáli je k dispozícii wifi či televízia v spoločenskej miestnosti.

V reštaurácii Grill House zariadenej vo westernovom štýle nájdete pestrú ponuku tradičných jedál a pripravujú aj pizzu. Špecialitou je Rančburger – fantastické BIO hovädzie mäso z mladých býkov výlučne vlastného chovu, čerstvá zelenina, syr, slanina, volské oko, dressing a toto všetko uložené v chrumkavej žemli. Ako prílohu ponúkajú opekané zemiakové dukátiky spolu s opekanými vyprážanými cibuľovými kolieskami.

Na ranči máte široké možnosti využitia celého areálu pre deti aj dospelých. Z jedinečnej vyhliadkovej veže budete mať ranč a okolie Galanty ako na dlani, deti sa vyšantia na detskom ihrisku. Nájdete tu aj minizoo. V areáli je k dispozícii možnosť rybolovu, prenájom ohniska a grilu – za poplatok.

Výlety do prírody

Objavte lužné lesy v okolí Tomášikova, chránené prírodné výtvory Bystré jazierko a Čierne jazierko pri Tešedíkove, zastavte sa na Orchideovej lúčke a obdivujte vzácne druhy rastlín (vstavač vojenský, kavyľ Ivanov, veternica lesná), prejdite sa po Tomášikovskom presype v okolí vodného mlyna.

Odporúčame vám:

 • vychádzky na koni k vodnej nádrži Kaskády, k vzácnym kolovým mlynom na brehoch Malého Dunaja, po romantických cestičkách popri Váhu
 • člnkovanie na Malom Dunaji a na vodnom diele Kaskády
 • cyklotúry cez Žitný ostrov a ku kolovým mlynom v Tomášikove a Jelke

Výlety k vode a wellness

Región Galanta poskytuje jedinečné možnosti na kúpanie v termálnych kúpaliskách a prírodných jazerách:

 • Termálne kúpalisko Horné Saliby (bazény a wellness celoročne) - 12 km
 • Kúpalisko Diakovce (v letnej sezóne) - 12 km
 • Termálne kúpalisko Vincov les Sládkovičovo (letná sezóna) - 10 km
 • Vodná nádrž Kaskády (surfovanie a vodné skútre) - 7 km
 • Hotel Relax Inn Šoporňa - rekondično-rehabilitačné pobyty (bazén a wellness celoročne, vlastná pláž pri jazere v letnej sezóne) - 10 km
 • Aquapark Aquathermal Senec - 24 km
 • Slnečné jazerá Senec - 24 km

Za zábavou

 • kino v Galante - 3 km
 • kultúrne leto v muzeálnej záhrade v Seredi - 12 km
 • kino v Seredi - 12 km
 • kino v Sládkovičove - 10 km
 • festival ľudových remesiel v Dolných Salibách (jún) - 17 km
 • disko klub Arcadia Galanta - 2,5 km
 • disko klub Kerkira pub Veľké Úľany (aj s bazénom) - 10 km
 • divadlo Jána Palárika v Trnave - 17 km

Kolové mlyny na Malom Dunaji a bývanie dolnozemských Slovákov

Iba niekoľko minút cesty autom sú vzdialené dve významné technické pamiatky (19. stor.), ktoré ďaleko presahujú význam regiónu. Jediné dva zachované kolové vodné mlyny v Tomášikove a Jelke sú typom mlynov, ktoré sa nachádzali iba na Malom Dunaji. V oboch mlynoch sú funkčné pôvodné zariadenia, resp. ich kópie a vystavené exponáty dokumentujú život mlynárov na Malom Dunaji.

Vďaka nádherným scenériám, ktoré vytvárajú s divou prírodou na brehu rieky, sú v každom ročnom období vďačným objektom pre fotografov. Výlet môžete spojiť s člnkovaním na Malom Dunaji.

Po ceste môžete navštíviť domy ľudovej architektúry vo Veľkých Úľanoch a v Matúškove. V matúškovskom dome sa nachádza zadná izba, ktorá je zariadená v štýle bývania Slovákov z Dolnej zeme, čo jej zabezpečuje nadregionálny význam.

Informácie o ďalších mlynoch na Malom Dunaji a Váhu, ich makety a dobové kresby nájdete vo Vlastivednom múzeu v Galante, ktoré sa špecializuje na mlynárstvo. K mlynom sa dostanete aj na koni.

Včelársky skanzen

V múzeu v Kráľovej pri Senci sa nachádzajú jedinečné starobylé úle, kláty, dlabáky a koše. Z novších exponátov sú najzaujímavejšie figurálne úle, ale i včelárske náradie. Atraktívnou je aj ochutnávka včelích produktov.
59 €
81,40 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
59 €
81,40 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

18
Práve prezerá 39 ľudí
40
Práve prezerá 38 ľudí
40
40