Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

BIO Egyptská čierna rasca alebo Cesnak bez zápachu 500 mg. Doprajte si aj vy vitamínové a zdraviu prospešné bomby!

Naturonline
0 / 5
44
Popis ponuky

Čierna rasca (Nigella sativa) má skutočne pozoruhodné hojivé a liečivé vlastnosti, ktoré z nej robia jednu z najsilnejších liečivých rastlín sveta. Semená čiernej rasce sa konzumujú po stáročia na Blízkom východe, v Stredomorí a Indii. Ak sa rozhodnete užívať čiernu rascu, mali by ste pozorne čítať všetky informácie o výrobku! Iba Nigella sativa je skutočnou čiernou rascou.

Dnes sa čierna rasca používa v kuchyniach po celom svete. Jej chuť je typická orechová. Okrem toho má čierna rasca významné účinky na zdravie, a je jednou z najviac cenených liečivých rastlín v histórii ľudstva.

Vlastnosti

Semená čiernej rasce obsahujú viac než 100 účinných látok. Tu sú niektoré z nich: thymoquinone, beta sitosterol, kyselina myristová, palmitová, palmitolejová, stearová, olejová, linolová, linolénová, arachidonová, proteíny, vitamín B1, B2, B3, kyselina listová, vápnik, železo, meď, zinok, fosfor

Balenie obsahuje 250 g.

Čierna rasca má obzvlášť dlhú históriu. Viaže sa k Egyptu. Dokonca archeológovia pri skúmaní hrobu egyptského kráľa Tutanchamóna našli fľaštičku oleja z čiernej rasce, pretože podľa starých Egypťanov ju bolo potrebné mať pri sebe aj pri posmrtnom živote. Kráľovná Nefertiti, známa svojou ohromujúcou krásou, používala čierny olej na posilnenie nechtov a lesk vlasov.

Stovky štúdií vykonaných na čiernej rasci, preukázali, že tieto semená pomáhaju v boji proti širokému spektru chorôb. Extrakt z čiernej rasce môže mať vplyv na jednotlivcov s autoimunitnými poruchami, čo by mohlo pomôcť pri boji s rakovinou.

Použitie

 • má posilňujúci účinok na imunitný systém
 • pôsobí ako prevencia na posilnenie imunity a na ochranu dýchacích ciest, uľavuje pri prieduškových ochoreniach, čistí priedušky a napomáha pri dráždivom kašli. Je vhodný proti alergiám, sennej nádche, astme, ekzémom (preukázalo sa zníženie alergických reakcií pri užívaní oleja až o 70%)
 • pôsobí proti ukladaniu tuku v cievach, čím uľahčuje prietok krvi
 • normalizuje krvný tlak
 • podporuje zdravé fungovanie kardiovaskulárneho systému
 • má priame antimikrobálne a dezinfekčné účinky
 • úspešne napomáha liečiť autoimunitné ochorenia cukrovke, astme, migrénach, problémoch s menštruáciou, pri liečbe cukrovky a zápaloch ďasien, slinivky a taktiež lieči jej poruchy,
 • odvodňovanie a odvádzanie nežiaducich látok z tela
 • je účinný proti parazitom, vírusom, baktériám a plesniam, pomáha pri nadýmaní a plynatosti,
 • pomáhapri nedostatočnej tvorbe materského mlieka
 • pre deti všetkých vekových kategórií je účinný pri bolestiach bruška – do jedného roku, by mal byť riedený s inými rastlinými olejmi, je vhodný ako masážny ako je reumatidná artrída, lupus, celiakia a Crohnova choroba, plešatosti,
 • olej pri detských brušných kolikách, hodí sa na masáže suchej a citlivej pokožky so sklonom k alergickým reakciám, pomáha pri najrôznejších ochoreniach kože – ako zvnútra, tak zvonku
 • pomáha pri tráviacich a črevných problémoch, na žalúdok pôsobí upokojujúco,
 • je vhodný pri liečbe rakoviny prostaty a hrubého čreva a ďalšieho širokého spektra onkologických ochorení, jeho pozitívne účinky sú preukázané pri liečbe chronického únavového syndrómu

Dávkovanie : semená z čiernej rasce : Odporúčaná maximálna denná dávka je 25 gramov = 2 čajové lyžičky.

Olej z čiernej rasce :

 • Vnútorne – preventívne – ráno je dobré užiť jednu čajovú lyžičku denne zmiešanú s medom alebo čerstvou šťavou z pomaranču, citrónu alebo mandarínky. Pri silnejších prejavoch ochorení je možné požiť ďalšiu lyžičku i večer.
 • Vonkajšie – odporúča sa natierať či masírovať postihnuté alebo záujmové miesto (napríklad vrásky alebo bruško) niekoľkokrát denne. Olej je výborný na suchú, podráždenú a zápalom trpiacu pokožku.

Upravuje vysoký krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu, má antibakteriálne a antivírusové účinky. Chráni preventívne pred onkologickými ochoreniami, bakteriálnymi infekciami, inpotenciou, žalúdočnými vredmi.

Každá kapsula obsahuje 500mg cesnakovo cibuľkového prášku. Vďaka cenakovým kapsuliam bez zápachu, príjmete do tela potrebné látky a vôbec nebudete zapáchať cesnakom.

Vlastnosti

 • Zoženie: prísady: cesnakovo-cibuľkový prášok (76,8 %), želatína, plnivo mikrokryštalickej celulózy, odformovacia zmes magnézia stearan.
 • Schválené úradom verejného zdravotníctva

Balenie obsahuje 180 kapsúl = 115g

Cesnak má v sebe účinné látky, ktoré sú veľmi zdraviu prospešné . Pre jeho rôznorodejšie pozitívne účinky je cesnak pritom takisto známy ako pre jeho chuť a vôňu. Cez šetrne sušený proces je zaistené, aby zdravé látky z cesnakovo-cibuľkového v prášku zostali.

Dávkovanie: 2-3 kapsuly denne, počas jedenia prehltnúť a zapiť s dostatočným množstvom tekutín. Pri dlhodobom užívaní odporúčame poradiť sa s lekárom.

Upozornenie: tehotné ženy, diabetici, osoby užívajúce lieky na zriedenie krvi, alebo inhibítory proteázy, by sa mali poradiť o užívaní prípravku s lekárom. Neužívajte pri alergii. Denná odporúčaná dávka by sa nemala prekračovať. Nie je vhodné pre deti.
4,50 €
7,99 €

Kúpené
59x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
4,50 €
7,99 €

Kúpené
59x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

29
13
13
13