Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Chystáte sa navštíviť naše hlavné mesto a hľadáte komfortné ubytovanie? Rodinný Rusovský penzión je tým pravým pri návšteve Bratislavy.

51
Popis ponuky

Okolie Rusovského penziónu ponúka možnosť oddýchnuť si v tichom a peknom parku, po stopách náučného chodníka, alebo sa nechať viesť lesnými cestami popri rybníku. Historické centrum Bratislavy je vzdialené od penziónu len 12 km, pričom môžete využiť aj mestskú hromadnú dopravu. V predvianočnom období si môžete užiť nákupy vo viacerých nákupných centrách alebo sa potešiť na vianočný trhoch v Starom Meste.

Penzión sa nachádza v jednej z mestských častí hlavného mesta SR - v Rusovciach. Od centra Bratislavy je vzdialený asi 12 km (cca 15 min. autom) juhovýchodne a tiež iba niekoľko kilometrov od Rakúska a Maďarska.

Súčasťou penziónu je reštaurácia a bar. Poskytuje služby a priestory na svadby - svadobná sála, oslavy, hostiny, maturitné večierky, rodinné večierky alebo stretávky po rokoch a iné. Niekoľko stálych hostí a pravidelných zákazníkov si tu rado príde oddýchnuť (do pre nich už známych priestorov penziónu a okolia) práve pre tradične výbornú kuchyňu či kvôli príjemnému posedeniu a prostrediu.

V prípade svadby sa o štandardnú výzdobu postará personál reštaurácie. Zákazníci si môžu priniesť aj svoje torty či zákusky a víno. Možná dohoda výberu jedál aj mimo jedálneho lístka. Nie je problém pripraviť teplé či studené misy.

Na prízemí sa nachádza reštaurácia a bar. Pred reštauráciou je krb a ohnisko. Pred barom je tiež terasa aj s detským ihriskom. Na poschodí sa nachádza penzión - vchod je z pravej strany budovy. V penzióne je 12 izieb, kde polovica je orientovaná do ulice a druhá polovica je orientovaná do dvora. Povolený vstup pre domáce zvieratá na izbách (pes, mačka a pod.).

Penzión má kapacitu 30 lôžok:

  • 3 jednoposteľové izby
  • 7 dvojposteľových izieb
  • 2 apartmány

Na každej izbe sa nachádza samostatná sprcha+WC, televízor a niektoré izby majú aj prístelky. Súčasťou penziónu je aj recepcia, ktorá sa nachádza na prízemí. Vstup do penziónu je z bočnej strany budovy a za budovou je veľký dvor s parkoviskom. V celom penzióne je zakázané fajčiť.

Okolie Rusovského penziónu vám ponúka možnosť oddýchnuť si v tichom a peknom parku po stopách náučného chodníka alebo sa nechať vniesť lesnými cestami pri rybníku až k zveri, ktorej je tu dostatok, čo je znakom čistej prírody a súžitia ľudí a zvierat. Na jar, keď kvitnú stromy a kvety, sa máte na čo pozerať alebo sa započúvate do spevu vtákov. Na svoje si prídu hubári, rybári a poľovníci. Organizované ale aj voľné jarné prechádzky poskytnú priestor aj pre rodičov s deťmi. Zároveň máte možnosť aj kultúrneho vyžitia v Danubia – Galéria moderného umenia.

Množstvo podujatí počas celého roka, napríklad Fašiangový sprievod, Majáles, Stretnutie veteránov troch hraníc (Slovensko, Maďarsko, Rakúsko), divadelné predstavenia alebo návštevu múzea - Antická Gerulata, Dni Rusoviec, Súťaž s historickou hasičskou technikou, Rusovský ples a iné.

Tipy na vychádzky, výlety a piknik v okolí penziónu

Vychádzky je možné absolvovať v Rusovskom parku a lesoparku, popri jazerách v chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy. V lese sa nachádza aj veľká lúka, kde je možné absolvovať rôzne pikniky, deti si tu môžu zahrať loptové hry a dospelí si tu môžu oddýchnuť od každodenných starostí.

Rusovce sú známe vďaka niektorým kultúrnym pamiatkam ako sú Rusovský kaštieľ, múzeum Antická Gerulata ale aj folklóru, ktorý tu zastupuje SĽUK – Slovenský Ľudový a Umelecký Kolektív.

Pre nadšených športovcov sú v blízkosti Rusovského penziónu pripravené rôzne športové aktivity, ako napríklad cyklistické a in-line korčuliarske trate - cyklistická trasa – ktorá vedie cez Čunovo až do Gabčíkova, dunajská hrádza, Areál vodných športov Čunovo - usporadúvanie majstrovstiev sveta a Európy vo vodnom slalome, Jazda na koni, kúpanie, posilňovňa, fitnescentrum, solárium, beauty salón, aerobic, sú tu možnosti zahrať si biliard, bowling, Squash alebo aj možnosť rybolovu.

Viac aktivít nájdete na:

  • www.actionpark.sk
  • www.volnycas.sk/vylety/priroda/vylet/vodne-dielo-gabcikovo/

49,90 €
103 €

Kúpené
272x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
49,90 €
103 €

Kúpené
272x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

53
26
53
44