Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Doprajte vášmu telu ozdravenie v podobe kvalitnej, hodinu a pol trvajúcej, manuálnej lymfodrenáži v priestoroch 4-hviezdičkového hotela.

45
Popis ponuky

Liečebná masáž

Manuálna lymfodrenáź je liečebná masáž, ktorá pôsobí na lymfatický systém. Je vykonávaná veľmi jemne a pomaly a má výrazný upokojujúci účinok. Pôsobí preventívne na lymfatický systém, zlepšuje jeho funkciu a urýchľuje odtok únavových a odpadových látok z tela. Výlučne táto masáž dokáže pozastaviť a viditeľne zmierniť celulitídu.

Pomalé a jemné pohyby

V porovnaní s klasickou masážou sa jedná o veľmi jemnú masáž, pozostávajúcu z pomalých pohybov. Pomocou tejto metódy sa z tela odplavuje prebytočná tekutina a odpadové látky, čím sa organizmus detoxikuje a posilňuje sa imunitný systém.

Trochu teórie

Jej hlavný terapeutický význam spočíva v odstraňovaní lymfatických opuchov (lymfedém). Lymfedém je vysokoproteínový opuch zapríčinený zmenšenou kapacitou transportu lymfy. Proteíny spolu s vodou, ktorú viažu sa hromadia v medzibunkovom priestore. Znížený tok lymfy naruší látkovú výmenu, oslabí sa pohyb lymfocytov, čím sa výrazne naruší imunita organizmu.

V medicíne má lymfodrenáž široké uplatnenie (dermatológia, neurologické ochorenia, po ablácii prsníka, jazvy po operáciách, podpora procesu hojenia rán, opuchy..). Lymfodrenáž má význam nielen terapeutický, ale aj preventívny.

Aplikuje sa

Pri celkovej únave, na stimuláciu imunitného systému, pri bolestiach hlavy, v športe, na kozmetické účely.

Lymfa

Lymfa je bezfarebná tekutina, ktorá obsahuje odpadové látky metabolizmu, prebytočnú vodu, baktérie, vírusy, cudzie telieska, vitamíny, hormóny, enzýmy, lymfocyty a bielkoviny. Tvorí sa z krvnej plazmy. Za deň sa vytvoria 2 - 3 litre, v niektorých prípadoch až 30 litrov. Lymfa je absorbovaná do lymfatického systému z medzibunkového priestoru. Nepretržite omýva bunky a tkanivá, ktoré zbavuje toxických látok a vyživuje ich.

Lymfatické uzliny

Lymfatické uzliny sú útvary oválneho alebo fazuľovitého tvaru, majú filtračnú a imunologickú funkciu. Zachytávajú, pohlcujú a vstrebávajú cudzorodé častice (bunky, baktérie, atď..) a zabraňujú vzniku choroboplodným zárodkom dostať sa do krvného obehu. Uzliny sú tiež miestom tvorby lymfocytov a vzniku protilátok.

Hotel Bratislava

Masáže sa vykonávajú v priestoroch hotela Bratislava v Ružinove.
21,99 €
40 €

Kúpené
3x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
21,99 €
40 €

Kúpené
3x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

79
58
64
61