Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Vydajte sa na prechádzku na hrad Devín a zavŕšite ju kačacími hodmi aj s polievkou v reštaurácii hotela Hradná Brána.

39
Popis ponuky

Nachádza sa vo vyhľadávanej lokalite hlavného mesta Bratislava. Svojou polohou, v bezprostrednej blízkosti hradu Devín a zároveň ľahkej dostupnosti z centra mesta Bratislava, je ideálnym miestom pre zorganizovanie rodinných kačacích hodov.

Kačacia polievka s celestínskymi rezancami alebo tekvicová polievka hokkaido (330 ml)

Pečená kačka v celku, lokše, knedľa, dusená červená kapusta s jablkami, výpek pre 2 alebo 4 osoby

Konfitované kačacie stehno, pašternákové pyré, hruškové chutney pre 1 osobu

Hoteloví i nehoteloví hostia majú možnosť si oddýchnuť v príjemnom prostredí wellness centra nachádzajúceho sa priamo v priestoroch hotela (fínska sauna, infrasauna, pohodlné ležadlá).

Hrad Devín – predstavuje rozsiahlu gotickú stavbu z 9 storočia. Strategická poloha hradu, medzi sútokmi riek Dunaj a Morava, mala kľúčovú úlohu v dávnej histórii už z čias Keltov a Rimanov a neskôr aj medzi častými vojnami medzi Veľkou Moravou a Franskou ríšou.

Kopec, na ktorom dnes stoja zrúcaniny hradu Devín, bol v 1.-4. storočí n. l. súčasťou Limes Romanum, teda rímskou vojenskou hranicou, ktorá susedila s Gerulátou, Carnuntom a Vindobónou. Svedčia o tom nálezy typických románskych vojenských staníc zo začiatku 2. storočia n. l. Niekoľko sto metrov od hradu bola objavená vojenská stanica so zemným valom a s pohrebiskom z čias cisára Valentiána I. (364 – 375 n. l.).

Najväčšiu slávu a význam nadobudol hrad Devín za vlády veľkomoravských kniežat. V tom čase bol opevneným miestom, ktoré ovládalo dôležitú tzv. Jantárovú cestu. Najstaršie správy sú z roku 864, teda z 9. a 10. storočia. V letopisoch sa uvádza, že na hrade Devín sa opevnil aj vtedajší knieža Veľkej Moravy – Rastislav so svojim vojskom.

Devínsky hrad mal aj veľký strategický význam v 13. storočí za bojov Maďarov s Rakúšanmi. Ako významný oporný bod sa spomína v 15.- 17. storočí počas nájazdov Turkov. V roku 1683 hrad odolal nájazdom Turkov. Neskôr v 17. a 18. storočí boli opevnenia hradu niekoľkokrát prestavané.

Počas vlády cisára Napoleona sa hrad stal prechodným miestom pobytu napoleonských vojsk. Vojaci tu žili a bývali viac ako desať rokov. Počas odchodu vojakov domov do Francúzska boli zničené všetky obydlia a opevnenie bolo vyhodené do povetria. Bolo to v roku 1809 a od tých čias je hrad iba v zrúcaninách. Silné nálože poškodili nielen stavebné časti hradu, ale narušili aj celkovú tektonickú štruktúru hradnej skaly.
7,90 €
12,90 €

Kúpené
209x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
7,90 €
12,90 €

Kúpené
209x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

48
40
31
16