Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Nahraďte v kuchyni tradičnú múku za zdravšiu alternatívu v podobe Konjacovej múky a potlačte hlad zdravou cestou!

40
Popis ponuky

Exotický Konjac

Na subtropickom východe Ázie rastie exotická rastlina Konjac, ktorú obyvatelia ázijského kontinentu poznajú už vyše 2000 rokov. Vysušením a spracovaním hľuzy tejto veľmi zdravej plodiny sa vytvára vzácna múka cenená pre jej zdraviu prospešné vlastnosti. Múka obsahuje až 95% čistého glukomanánu – vo vode rozpustnej vlákniny.

Čo dokáže?

Glukomanán obsiahnutý v Konjacu má výnimočné schopnosti. Je schopný obsiahnuť veľké množstvo tekutín a až 200-násobne zväčšiť svoj objem. Vzniknutá gélovitá hmota obalí čiastočky potravy v tele a:

  • vyplní žalúdok
  • vyvolá pocit sýtosti
  • dokáže znížiť množstvo vstrebávaných sacharidov
  • zníži glykemický index potravín
  • viaže na seba aj tuky a oleje a vynáša ich z tráviaceho traktu
  • znižuje hladinu cholesterolu v krvi

Pomôcka pri chudnutí a cukrovke

Keďže vlastnosť glukomanánu je tá, že v kyslom prostredí žalúdka viaže na seba vodu a zväčšuje svoj objem, vytvorí sa tak gélovitá hmota, ktorá vyplní žalúdok a vyvolá pocit sýtosti. Zároveň je jeho kalorická hodnota prakticky nulová, pretože sa počas trávenia nerozkladá na jednoduché stráviteľné cukry. Z tohto dôvodu je pri redukčnej diéte každodenná konzumácia tejto múky odporúčaná najmenej na 4 g.

Vďaka tomu, že má veľmi nízky glykemický index, je tiež ideálna pre diabetikov.

Použitie

Konjacová múka nájde svoje využitie najmä vo varení. Kvôli absorpčným schopnostiam je nutné ju používať s primeraným množstvom tekutín, v opačnom prípade môže dôjsť k zablokovaniu hrdla, pažeráka alebo čreva. Hodí sa na zahusťovanie horúcich polievok, prívarkov a omáčok, kedy sa múka vopred rozmieša v studenej vode a následne pridá do jedla. Výborná je aj na prípravu pekárenských výrobkov na výrobu chleba a iného sladkého aj slaného pečiva, kde sa využíva samostatne, alebo ako prídavok k inej múke. Hodí sa aj na prípravu cestovín či do zákuskov, pudingov a želé.
4,99 €
8,32 €

Kúpené
158x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
4,99 €
8,32 €

Kúpené
158x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

75
23
13
13