Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Reflexná masáž – prináša pozitívny vplyv na jednotlivé vnútorné orgány človeka a je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny.

25
Popis ponuky

Reflexná masáž prináša pozitívny vplyv na jednotlivé vnútorné orgány človeka a je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Reflexná terapia využíva tlak a masáž reflexných zón. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán, takže účinok je okamžitý, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch.

Táto metóda vychádza z toho, že na všetkých zakončeniach ľudského tela existujú reflexné plôšky odpovedajúce príslušnému orgánu. Pri reflexnej masáži sa odbúra stres, človek ožije, obranný systém je v pohotovosti a psychický aj fyzický stav človeka sa dostáva do rovnováhy.

Reflexná masáž rúk je masážna technika stláčania reflexných nervových a energetickýcj odoziev jednotlivých orgánov na dlaniach. Pôsobením na reflexnú odozvu ide signál cez reflexný oblúk (tj. cez mozog) do cieleného orgánu.

Dlane sú zmenšeným obrazom nášho tela. Táto stimulujúca masáž má zdravotný i liečebný dosah na klienta. Masážna terapia berie do úvahy fyzické, mentálne i emočné faktory a prostredie v ktorom človek žije. Reflexná masáž rúk zlepšuje funkciu všetkých orgánov v tele človeka a stimuluje pohybový aparát i jednotlivé orgány.

Taktiež pomáha pri nedostatočnej citlivosti končatín, zlepšuje prekrvenie a pohyblivosť článkov prstov ako i samotných prstov. Je to druh liečby, ktorý nabáda ľudí k tomu, aby sa zbavili negatívnych stresov a negatívnej energie.

Rovnako ako chodidlá, uši, oči, či jazyk aj dlane sú zmenšeným obrazom tela. Reflexné body nájdeme všade od končekov prstov až po zápästie. Ľavá ruka je zrkadlom ľavej polovice tela a pravá pravej.

Reflexné zóny na rukách nie sú také citlivé ako na chodidlách. Reflexná masáž rúk sa využíva na uvoľnenie organizmu. Povzbudí prekrvenie a zlepší činnosť imunitného systému. Ruka je rozdelená na päť zón, v každej sa nachádza jeden prst. Vrchná časť tela hlava a krk sa premietajú do hornej časti prstov. Pľúca a srdce majú reflexnú zónu tesne pod vankúšikmi. Chrbtica kopíruje vonkajší okraj dlane pri palci. Tráviaci systém a močové cesty nájdeme v spodnej časti dlane. Panvovú oblasť môžete stimulovať masážou v oblasti zápästia.

Na jednotlivé body vyvíjame pri reflexnej masáži mierny tlak palcom, alebo masážnou pomôckou. Nepríjemný i bolestivý pocit môže signalizovať zlý tok energie v danej oblasti tela, prípadne zhoršenú činnosť orgánu. Príslušné body stimulujeme pri reflexnej masáži na pravej i ľavej ruke. Výnimkou je len slezina, ktorej reflexný bod je len na ľavej dlani a pečeň, ktorú nájdete len na pravej.

V prvom rade na uvoľnenie organizmu. Masáž zlepší činnosť imunitného systému a zlepšuje funkcie všetkých orgánov, systémov. Reflexná masáž je účinná metóda alternatívnej medicíny. Stláčaním týchto bodov sa zaoberá reflexná masáž. Masáž pomôže pri problémoch so žalúdkom, s pľúcami, na odbúranie stresu a nervozity, na uvoľnenie a lepšiu činnosť čriev, na zlepšenie koncentrácie, na zmiernenie kašľa, pri bolestiach chrbtice, na aktiváciu imunitného systému a pri stovke ďalších neduhov.

Pri ekzémoch, ťažkých zápaloch, akútnych bolestivých stavoch, keď sú problémy s rukou, poranenia, popáleniny, pri onkologickom ochorení, náchylnosti k trombóze, žilové problémy, infekcie, na začiatku tehotenstva, diabete.

Masáž sa uskutočňuje na sucho, v ležiacej relaxačnej polohe. Aromaterapia, relaxačná hudba a príjemný interiér dopĺňa komplexnú relaxáciu organizmu.
7,50 €
10 €

Kúpené
143x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
7,50 €
10 €

Kúpené
143x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

25
73
80
80