Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Viete ako sa varí pravý zlatý mok? Počas prehliadky pivovaru Liptovär to presne zistíte a navyše ho aj ochutnáte a k tomu chutné jedlo.

Liptovär
0 / 5
31
Popis ponuky

Pivovar Liptovär nadväzuje na tradíciu pôvodných remeselných pivovarov na Liptove. Prvé práva na varenie piva sa začali udeľovať začiatkom 13. storočia. Vrchný sládok bol v pivovare vždy tvorca zlatého moku a každá várka piva sa varila s dôrazom na kvalitu výsledného produktu.

V súčasnosti varenie prebieha klasickou technológiou pri použití tradičných surovín: sladu, miestnej vody, chmeľu a kvasníc. Produkcia predstavuje len nepasterizované a nefiltrované pivo, ktoré nadchne svojou príjemnou horkosťou.

Svätlý Mikuláš 12°

Svätlý Mikuláš je predstaviteľom kategórie „lager“. Je to nápoj vyrábaný z vody, jedine zo sladu plzenského typu, chmeľu a pivovarských kvasiniek pre spodné kvasenie. Pivo kvasí pri 12°C, je plnej chuti so strednou intenzitou horkosti a pri takzvanom ležaní pri teplotách blízkych 0°C dochádza k väzbe oxidu uhličitého a k zaokrúhleniu chuťových vlastností charakteristických pre skupinu ležiakov. Nápoj má zlatožltú farbu a hustú penu, vôňu jemne sladovú, chmeľovú, zároveň ľahko citrusovú, trávovú. Plnosť chute je stredná, rezkosť stredná. Obsah alkoholu v pive je 4,5 % objemových. Horkosť cca 16 IBU.

Názov piva vznikol ako slovná hračka s odkazom na patróna mesta – Svätého Mikuláša.

Biely Mikuláš 12°

Špeciálne vrchne kvasené pšeničné pivo bavorského typu, v ktorom je jačmenný slad majoritne nahradený sladom pšeničným. Prevláda sladová zložka pretože pivo je nízko chmelené. Kvasinky typické pre tento druh piva produkujú metabolity, ktoré môžeme prirovnať k chuti banánov, vanilkovým tónom či klinčekom. Dominantné postavenie pšenice a charakter kvasníc evokujú na jazyku jemne kyslé dozvuky. Nápoj má zlatohnedú farbu a hustú penu. Plnosť chute je stredná, rezkosť vyššia. Obsah alkoholu je 4,5 % obj. Horkosť cca 10 IBU.

Garbiar 12°

Toto pivo patrí medzi vrchne kvasené anglické špeciály. Na jeho výrobu sa používajú 4 druhy sladu, iba jeden druh anglického aromatického chmeľu a špeciálne kvasinky s teplotným optimom okolo 20°C. Nápoj má bledohnedú farbu a hustú penu, vôňu sladovú, mierne chmeľovú. Plnosť chute je intenzívna, rezkosť stredná. Obsah alkoholu v pive je 4,4 % objemových. Horkosť cca 18 IBU.

Čierny Mikuláš 13°

Na výrobu tohto spodne kvaseného ležiaka sa používajú okrem vody, kvasníc, chmeľu a plzenského sladu aj špeciálne jačmenné druhy sladov. Jedinečná kombinácia štyroch druhov sladov dodávajú pivu príjemnú karamelovú chuť a vôňu s dozvukom kávy. Pivo má tmavú až čiernu farbu s jemnou hustou penou. Pražený slad ľahko dominuje, chmeľ a kvasinky dotvárajú celkový vnem. Plnosť chute je stredná, rezkosť stredná. Obsah alkoholu je 4,5 % objemových. Horkosť cca 23 IBU.

MikulApa 14°

Výrazne horké vrchne kvasené pivo patrí do kategórie India pale ale amerického typu. Pri výrobe tohto piva sa používajú 4 druhy sladu, špeciálny americký chmeľ a „americké“ kvasnice na vrchné kvasenie pri teplotách 24°C. Pre pivo je charakteristická intenzívna, ale nie nepríjemná horkosť, kvetinová až trávová aróma a citrusová chuť. Plnosť chute je stredná, rezkosť nižšia. Farba je zlatožltá. Obsah alkoholu je 6,0 % obj. Horkosť cca 40 IBU.

Schiarnik 11°

Je ľahké svieže pivko do horúcich letných dní. Vyznačuje sa slamovo žltou farbou, hustou penou a dobrou pitelnosťou. V chuti cítiť jemnú až strednú horkosť, ktorá sa prejaví hlavne na záver a jemné citrusové príchute, ktoré sa naplno rozvíjajú až vo vôňi – od grepu po jemné náznaky limetiek v pozadí.

Svoje meno dostal po jednom z majiteľov budovy, kde pivovar sídli, a to najmä preto, že je na nás taký zhovievavý a tolerantný, skrátka je to náš fanda :)

Všetky jedlá v jedálnom lístku sú pripravované z čerstvých surovín v súlade s najnovšími gastronomickými trendmi a pri ich príprave je kladený dôraz na jednoduchosti a maximálne zladenie chuti. Omáčky sú redukované zo šľahačkovej smotany, dobrého alkoholu a silných nesolených vývarov. Prílohy jedál sú prispôsobené chuti hlavného produktu.

V podávaných jedlách sú samozrejme použité aj produkty z vlastnej pivovarníckej výroby ako sú jačmenný slad, chmeľ i samotné pivo z našej produkcie.
6,90 €
10 €

Kúpené
383x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
6,90 €
10 €

Kúpené
383x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

75
75
23
13