Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Vonku mrzne a vás oziabajú nôžky? Príďte si ich zohriať do privátneho wellness Kryowell. Vstup pre dve osoby a ako darček fľaša sektu.

KRYOWELL
0 / 5
34
Popis ponuky

Ako pôsobí saunovanie na ľudské telo?

Počas saunovania pôsobí na telo striedavo zohriatie a ochladenie, pritom ide o rôznorodosť pôsobení. Na silné teplo reaguje ľudské telo roztiahnutím krvných ciev v koži (sčervenanie kože) a vylučovanie potu. Telo tak reaguje preto, aby dosiahlo normálnu hodnotu teploty vnútorných orgánov 37°C. Táto námaha je v saune len čiastočne úspešná. Hoci sa z rýchlo zvlhčeného povrchu tela odparí každú minútu pobytu v saune 10 g vody, takéto ochladzovanie nestačí na dosiahnutie normálnej teploty na povrchu a vnútri tela.

Veľa tepla vnikne aj do vnútra tela, a to prostredníctvom teplotného žiarenia zo stien a piecky, zo vzduchu na povrchu kože a z vdychovaného vzduchu a vnikne na sliznice dýchacích ciest. Vtedy pôsobí teplotné žiarenie najviac, pretože sa zabrzdí prechod tepla z horúceho vzduchu pomocou vzduchovodu. Toto je aj príčina, prečo aj napriek suchému vzduchu v saune sa nevyparí všetok pot, ale že sa na koži vytvoria z neho kvapky.

Krvné cievy na celej koži sa rozšíria a tým sa vyprázdnia zásoby krvi. Obiehané množstvo krvi sa zvýši a krv tečie rýchlejšie. Tep krvi sa zvýši asi o 50%. Zvýšený krvný tlak zásobuje potné kapiláry dostatkom „materiálu“ a rozdeľuje teplo z kože do vnútra tela. Vzhľadom na krvný tlak, spôsobia zmeny krvného obehu určitú úpravu najprv na vyššiu alebo nižšiu hodnotu.

Vo fáze ochladenia sa majú zvýšené teploty tela znížiť opäť na východiskové hodnoty. Pritom sa znova zvyšuje obsah kyslíka v krvi. V dôsledku striedania studeného kúpeľa na koži a teplého kúpela nôh sa urýchľuje obnovenie pružnosti ciev v koži. Ak sa pociťuje pôsobenie tepla fyzicky a psychicky ako uvoľnenie, potom aplikácia ochladenia spôsobí pocit osvieženia a vytvorí vo vegetatívnom nervovom systéme a v dôležitých nervových orgánoch výkonové inpulzy, ktoré sa môžu značiť ako malý stres v zmysle upokojujúceho stresu.

Všeobecne má saunovanie veľmi prospešné pôsobenia na telesné orgány, systém krvného obehu a hospodárenia tela s vodou. Zvyšuje sa odplavovanie odpadových látok ako aj pripravenosť organizmu brániť sa proti infekciám.
29 €
44 €

Kúpené
34x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
29 €
44 €

Kúpené
34x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

79
58
61
64