Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Späť do čias renesancie s pobytom v historickom kaštieli Benice. Romantická rodinná dovolenka s polpenziou uprostred Turčianskej kotliny.

41
Popis ponuky

Zažite kúsok histórie a romantiky v renesančnom kaštieli Benice, ktorý sa nachádza uprostred Turčianskej kotliny obklopenej pohoriami Malej a Veľkej Fatry.

Kaštieľ bol postavený v 19. storočí v renesančnom štýle, ktorý je dodnes zachovaný v interiéri kaštieľa. Vďaka nemu je kaštieľ vyhľadávaný pre svoje romantické a honosné prostredie. Vstupný park s upravenou zeleňou a lipovou alejou príjemne dopĺňa štýl prostredia.

Apartmány sú vybavené vlastným sociálnym zariadením s veľkou vaňou a sedacou súpravou, z ktorej môžete pohodlne sledovať svoje obľúbené programy v televízii. Dvoj- a trojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením a TV/SAT ponúkajú takisto príjemný oddych s výhľadom na zelený park či majestátne hory v okolí.

V elegantnej atmosfére renesančného prostredia je pre vás pripravený jedálny lístok z rôznych špecialít i klasickej slovenskej kuchyne. Príďte, a presvedčte sa na vlastnej koži.

Pre aktívnych športovcov sú pripravené upravené zjazdovky v Snowland Valča, lyžiarskom stredisku Martinské hole či Jasenskej doline a mnoho ďalších.

Snowland Valčianska dolina (5 km od kaštieľa):

Športovo-rekreačné stredisko nachádzajúce sa na úpätí Lúčanskej časti pohoria Malá Fatra vo Valčianskej doline. Priaznivo položený severo-východný svah vytvára dobré podmienky pre lyžovanie a snowboardovanie od decembra až do marca.

Upravované a technickým snehom zasnežované lyžiarske svahy sú položené v nadmorskej výške 510 až 830 m, na ktorých je 6 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 4700 m a obtiažnosťou od ľahkých cez turistické a mierne. Snowland návštevníkom ponúka novú modernú 4-sedačkovú s dľžkou 1320 m, prevýšením 330 m a prepravnou kapacitou 2000 osôb za hodinu a 5 lyžiarskych vlekov s celkovou kapacitou 5200 osôb za hodinu.

Pre aktívnych športovcov sú pripravené upravené zjazdovky aj v lyžiarskom stredisku Martinské hole (18 km) a v Jasenskej doline (20 km) a mnoho iných.

Turčianske Teplice sú označované ako najstaršie kúpele na Slovensku. Ich pôvod siaha až do 13. storočia vďaka objavu termálneho prameňa v tejto oblasti. Toto miesto je významné aj tým, že práve tu sa liečia choroby obličiek a močových ciest i pohybového ústrojenstva.

V okolí Turčianskych Teplíc je množstvo cyklotrás a turistických trás. Odporúčame navštíviť 10 km vzdialenú Gaderskú dolinu, ktorá sa preslávila svojou krásnou a nedotknutou prírodou.Po náročnom dni si doprajte oddych v kúpeľnom meste Turčianske Teplice, kde vás čaká mnoho atrakcií a služieb v Spa & Aquaparku Turčianske Teplice (20 km).

V okolí nájdete hrady a zrúcaniny dávnych stavieb, ako napríklad Blatnický hrad, Sklabinský hrad, Znievsky hrad, kláštor premonštrátov a historickú budovu jedného z troch prvých slovenských gymnázii v Kláštore pod Znievom, anglický park a kaštieľ v Turčianskej Štiavničke či kaštieľ s anglickým parkom v Mošovciach.

www.kastielbenice.sk
89 €
152 €

Kúpené
20x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
89 €
152 €

Kúpené
20x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

55
40
25
Práve prezerá 37 ľudí
42