Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Príjemný 4-dňový zájazd za atrakciami Holandska. Amsterdam - mesto diamantov, lásky a slobodného myslenia, Alkmaar, skanzen Zaanse Schans.

43
Popis ponuky

Program:

1. deň: odjazd z ČR podľa rozpisu odchodov.

2 deň: ráno príjazd Alkmaaru - pekné čistučké mesto, kde sa každý piatok (apríl-september) koná najpopulárnejšia akcia v Holandsku - preslávený syrový trh. Prehliadka mesta so sprievodcom. Môžete navštíviť známe Múzeum syrov a Múzeum piva.

Popoludní okolo 16. hod. Odchod do priestoru skanzenu Zaanse Schans. Prehliadka skanzenu, kde sú drevené domy z Holandska 17. stor. spolu s veternými mlynmi. Nachádza sa tu aj predajňa s farmou na výrobu syrov gouda. Sú tu tiež dvaja výrobcovia typických holandských drevákov. Po prehliadke odchod na ubytovanie do hotela. Večera, voľný program do Volendamu - malebného rybárskeho mestečka na dvojhodinovú prehliadku.

Cestou sa zastavíte na exkurziu na rodinnej farme, kde sa vyrába známy holandský syr "Gouda". Turisti si môžu lacno zakúpiť miestnu syrové produkty.

3. deň: po raňajkách odjazd do Amsterdamu. Celodenná prehliadka mesta so sprievodcom - návšteva historického centra námestia Dam s Kráľovským palácom, Národným pamätníkom, Múzeom Madame Tussauds, prehliadka chrámu Westerkirke, návšteva kvetinového trhu, návšteva Ríšskeho múzea s parkom, v ktorom sa nachádza slávny nápis "I am Amsterdam", zastavenie na kávu či holandské pivečko na námestí slávneho maliara Rembrandta. Cestou navštívite tiež blší trh, prejdete sa po židovskej štvrti smerom k budove Waag. Vo večerných hodinách prechádzka na lodiach po kanáloch - grachtoch a návšteva Štvrte červených lampášov. Večer po 22 hod. Odjazd do ČR.

4. deň: príchod do ČR v dopoludňajších hodinách

Alkmaar - pekné, úhľadné mestečko na sever od Amsterdamu. Každý piatok (apríl - september) dopoludnia (10,00 - 12,30) sa na Alkmaarském námestí (trieda Waagplein) konajú preslávené syrové trhy. Jedná sa o jednu z najpopulárnejších atrakcií v krajine. Celá plocha námestia je pokrytá žltými bochníkmi holandského syra, ktoré idú do dražby. Predané kusy sa najprv vážia a potom ich odnášajú pomocníci v bielych krojoch s farebnými klobúkmi. Používajú k tomu špeciálne drevené sane. Tradičné syrové trhy sa konajú pred stredovekým domom zo 14. storočia. Na námestí možno tiež navštíviť syrové múzeum. Ďalšie lákadlá, napr. Holandské pivo, múzeum piva. V blízkosti centra sa nachádza niekoľko veterných mlynov. Celý Alkmaar je pretkaný vodnými kanálmi , cez ktoré vedú zaujímavé mosty.

Amsterdam -mesto diamantov, lásky a slobodného myslenia. Môžete navštíviť cez 50 rôznych múzeí. Najnavštevovanejšie sú: Múzeum Anny Frankovej, Múzeum Vincenta van Gogha.

V meste sa nachádza aj vyše 500 Coffeeshopov. Ak dostanete hlad, môžete zájsť do nespočetného množstva reštaurácií a krčmičiek. K nezabudnuteľným zážitkom patrí aj prechádzka na lodi po amsterdamských kanáloch a večerná prechádzka po Štvrti červených lampášov s množstvom osvetlených výloh s krásnymi dievčatami a radom typických štýlových barov a krčmičiek. Milovníci kvetín si môžu zakúpiť na kvetinovom trhu rôzne rastliny, semená a cibule do vlastnej záhradky. Takisto milovníci syrov si prídu na svoje v rade predajní s typickými holandskými syrmi.

Po zakúpení kupónu sa registrujte na zájazd na zajezd.expressbus.cz Ponuku nájdete pod číslom zájazdu: 35.H 4-dňový zájazd za krásami Holandska. Amsterdam - Alkmaar - Zaanse Schanss ubytovaním

Termíny:

18.05.2017 – 21.05.2017

22.06.2017 – 25.06.2017

20.07.2017 – 23.07.2017

24.08.2017 – 27.08.2017

07.09.2017 – 10.09.2017


Odchody:

 • Odchod Modřice, Nádražní 674 o 14:15 hod.
 • Odchod z Brna, Janáčkove divadlo o 15:00 hod.
 • Odchod z Veľkého Meziříčí o 15:45 hod. Mc Donald smer Praha - doplatok 200 kč
 • Odchod z Jihlavy o 16:15 (OMV Pávov) - doplatok 200 kč
 • Odchod z Humpolca o 16:35 hod. (Benzina Vystrkov) - doplatok 200 kč
 • Odchod z Prahy o 18:00 (v Prahe na kruhovom objazde pri Kongresovom centre tzv. Pankrácke námestie) - Doplatok 200 kč
 • Odchod z Plzne o 19:30 (parkovisko pri pneuservisu vedľa autobusovej stanice) - doplatok 200 kč
 • Odchod Rozvadov, areál Svätá Kateřina o 20:30 hod. - Doplatok 200 kč

Orientačné ceny vstupeniek:

 • Vstup - Keukenhof 16€
 • Múzeum: Van Gogh 15 €, Moderného umenia 15 €, erotiky 7 €, diamantov 7,5 €, návšteva pivovaru Heineken s ochutnávkou 16 €, voskových figurín Mme Tussauds
 • Plavba loďou 14 €
 • Cena vstupenky: 22€ dosp., 18€ deti

Dôležité:

 • Pri zmene účastníka, je nutné zmenu nahlásiť a zmeniť tak cestovnú zmluvu.

 • Zákazníci, ktorí budú cestovať sami, ak to bude možné, budú priradení k inej osobe, alebo im bude priradená jednoposteľová izba za príplatok 30 € / os / noc. V prípade záujmu o jednolôžkovú izbu, kontaktujte CK najneskôr do týždňa pred odchodom.
 • Zmena programu vyhradená. Program môže byť upravený v závislosti na situácii v metropole.
 • Všetky reklamácie musia byť nahlásené bezodkladne a riešené so sprievodcom na mieste.
 • Z dôvodu veľkého množstva skupín jazdia aj autobusy, ktoré majú niektoré sedadlá aj v protismere.

EXPRESSBUS zabezpečuje vnútroštátnu i medzinárodnú prepravu osôb komfortne vybavenými autobusmi značiek NEOPLAN, MAN, SETRA, MERCEDES-BENZ.Naša autobusová doprava poskytuje cestujúcim úplné pohodlie. Súčasťou autobusov je kuchynka, toaleta, klimatizácia, tónované sklá, navigácia. Čas strávený v autobuse pri preprave osôb je možné si skrátiť sledovaním DVD, ktoré je súčasťou každého autobusu, počúvaním reprodukovanej hudby alebo návšteva baru v spodnej časti autokaru (Neoplan a Setra). Samozrejmosťou sú polohovateľné sedadlá a väčší priestor medzi sedačkami oproti štandardu.

Príjemný a komfortný zájazd zabezpečuje CA Expressbus v spolupráci s CK Metal.
104 €
183 €

Recenzie k ponuke (2)

5,00/5Perfektné
Hodnotené 2x
5

Táto recenzia nemá slovné hodnotenie.

5.3.2017
5

S poskytovateĺom mám len tú najlepšiu skúsenosť, rezervácia prebehla bleskovo, všetkým odporúčam :-)

5.3.2017
104 €
183 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

36
59
50
40