Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Každý z nás občas potrebuje poriadny relaxačný a regeneračný reset. Doprajte si 2-hodinový relax vo wellness centre hotela Raki***.

34
Popis ponuky

Fínska sauna má blahodárne účinky na naše zdravie a je výborná ako prevencia proti rôznym chorobám a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje naše otužovanie. Sauna je vhodná pre tých, ktorí sa chcú o svoje telo starať – nie nadarmo sú ľudia z Fínska najzdravší ľudia na svete. Veď saunu vo Fínsku majú ľudia ako u nás obývačku..

Medzi Fínskou a tureckou saunou je zásadný rozdiel. Turecká sauna dosahuje teplotu maximálne 60°C a vlhkosť vzduchu je takmer 100%, naproti tomu je sauna fínska, kde teplota vzduchu je 100 – 110°C a vlhkosť vzduchu 0%. O liečivosti sauny, jednej alebo druhej niet pochýb. Teplom sa telo zohrieva a začne vylučovať po celom povrchu pot, ktorý prirodzene očisťuje organizmus. Striedanie tepla a následné rýchle ochladenie tela pôsobí na prekrvenie pokožky, uvoľnenie svalstva a regeneráciu organizmu. Pri saunovaní nesmieme zabúdať na dopĺňanie tekutín.

Jacuzza je hydromasážna vaňa s teplou vodou a masážnymi tryskami. Liečebné účinky teplej vody sú známe už niekoľko storočí. Hydromasážna vaňa má ergonomický dizajn - takže vaše telo zaujme tú najpohodlnejšiu polohu, zatiaľ čo voda urobí svoju stimulačnú prácu, pri teplote 36°C.

Infrakabínka je založená na žiarení špeciálneho keramického infražiariča. Infračervené žiarenie prehrieva vaše telo do hĺbky, preniká do svalového tkaniva a práve preto k intenzívnemu poteniu dochádza už pri teplote okolo 50 °C. Vaše telo tak vlastne začína pracovať ako zdroj, ktorý v sebe akumuluje až 90 % tepla. Zvyšok sa rozptýli do priestoru v kabíne. Po celý čas pobytu v infrakabíne dýchate vzduch, ktorý má teplotu od 20 do 55 °C - nikdy nie vyššiu.

Je to výhodné najmä pre tých, ktorí nemôžu navštevovať saunu.

Výborné ozdravujúce výsledky má infrakabínka aj vďaka tomu, že ľudský nervový a endokrinný systém potrebuje svetelnú energiu. Ak ju nemáme, strácame životnú energiu, niekedy aj chudneme z depresií, sme nervózni, nemôžeme spávať a obyčajne nám býva zima aj keď nám v byte dostatočne kúria.

Pobyt v infrakabínke prehreje telo, zvýši telesnú teplotu - čím simuluje horúčku, a tým dá do pohybu imunitný systém. Zvýši sa počet bielych krviniek aj obranyschopnosť organizmu a hneď nám je lepšie.

Táto procedúra priaznivo pôsobí na bolesti hlavy, migrénu, vegetatívne poruchy, poruchy krvného obehu (chladné nohy). Je to vynikajúca žilová gymnastika pri začínajúcich varixoch, prispieva k uvoľneniu členkov a kĺbov nôh, vhodná je po úrazoch v tejto oblasti.

Priebeh procedúry

Striedavý kúpeľ kameňový v studenej a teplej vode. Patrí medzi čiastočné kúpele.

Používajú sa pri ňom dve malé vaničky – jedna s teplou, druhá so studenou vodou. Na začiatku procedúry klient vstúpi do teplého kúpeľa a pri stálom prešľapovaní v ňom zostane cca 1 minútu, následne vstúpi do studeného kúpeľa, kde pri stálom prešľapovaní zotrvá cca 15 sekúnd. Potom prestúpi späť do teplej vody.

Celkovo sa striedanie vaničiek opakuje 6-10 krát. Procedúra trvá cca 15 minút.

Pri predpisovaní procedúry sa berie maximálny ohľad na zdravotný stav klienta, jeho reaktivitu na podnety a psychickú pohodu.

Medzi jej hlavné pozitívne efekty patrí utíšenie bolesti a relaxačný účinok.

Sú veľmi radikálnou, silno povzbudzujúcou, dráždivou a stimulujúcou procedúrou, ktorej podstatou je kontrastná aplikácia chladu a tepla. Aplikujú sa vodným prúdom z trysky pod tlakom. Procedúra je zakončená studeným strekom. Dochádza k výraznému sčervenaniu kože a pocitu dobre prekrvenej, teplej kože. Procedúra zvyšuje odolnosť, podporuje metabolizmus, úpravu vegetatívnych a funkčných porúch, pôsobí imunostimulačne.

Nachádza sa v príjemnom, tichom prostredí len 5 minút cesty od centra Bratislavy, 2 km od výstaviska INCHEBA EXPO a na skok od Viedne a Budapešti.

Svojim klientom ponúka vysoký štandard ubytovacích, stravovacích a hlavne relaxačných služieb.

Penzión je postavený ako pasívny dom, plne klimatizovaný s neustálym prísunom filtrovaného čistého vzduchu, vďaka ktorému si vychutnáte nerušený spánok.

Samozrejmosťou je reštaurácia, relaxačné centrum, uzavreté parkovisko a parkovisko strážené kamerovým systémom, čistiareň, pneuservis, ručné čistenie áut a autoopravovňa ....
7,90 €
12 €

Kúpené
46x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
7,90 €
12 €

Kúpené
46x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

18
51
50
29