Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Relax v raji vinárov. Skvelá dovolenka s polpenziou a wellness v hoteli Ködmön**** v jedinečnom historickom meste Eger v Maďarsku.

44
Popis ponuky

Historické mesto Eger a jeho okolie ležiace len 54 km od slovenských hraníc, patrí k najslávnejším vinárskym regiónom Maďarska. Víno sa v tunajšej úrodnej vulkanickej pôde pestuje celé stáročia a túto tradíciu neprerušil ani vpád tureckých vojsk v 13. storočí. Príchod Turkov je dodnes v tejto krajine jasne viditeľný vďaka viacerým historickým pamiatkam, spomedzi ktorých je azda najtypickejšia štíhla veža minaretu v samom centre mesta. Okrem nej môžete v Egri odkrývať tiež tajomstvá hradu v historickej časti mesta alebo zavítať do rozsiahleho komplexu podzemných chodieb, známych ako Kazamaty.

Najväčším turistickým lákadlom tohto kúta krajiny však nie je centrum mesta Eger, ale práve jeho okolie. V ňom totiž nájdeme zasľúbenú zem všetkých milovníkov vína nazývanú Szépasszonyvölgy čiže Údolie krásnych žien, kde na vás čakajú desiatky vínnych pivníc vyhĺbených v poddajnej tufovej hornine. Doprajte sebe a svojím chuťovým pohárikom jedinečný zážitok a spoznajte ďalšiu z tvárí krajiny našich južných susedov.
77 €
138 €

Vyprší
18.12.2017
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
77 €
138 €

Vyprší
18.12.2017
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

52
Práve prezerá 43 ľudí
55
Práve prezerá 47 ľudí
44
56
Práve prezerá 52 ľudí