Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Relax v raji vinárov. Skvelá dovolenka s polpenziou a wellness v hoteli Ködmön**** v jedinečnom historickom meste Eger v Maďarsku.

44
Popis ponuky

Historické mesto Eger a jeho okolie ležiace len 54 km od slovenských hraníc, patrí k najslávnejším vinárskym regiónom Maďarska. Víno sa v tunajšej úrodnej vulkanickej pôde pestuje celé stáročia a túto tradíciu neprerušil ani vpád tureckých vojsk v 13. storočí. Príchod Turkov je dodnes v tejto krajine jasne viditeľný vďaka viacerým historickým pamiatkam, spomedzi ktorých je azda najtypickejšia štíhla veža minaretu v samom centre mesta. Okrem nej môžete v Egri odkrývať tiež tajomstvá hradu v historickej časti mesta alebo zavítať do rozsiahleho komplexu podzemných chodieb, známych ako Kazamaty.

Najväčším turistickým lákadlom tohto kúta krajiny však nie je centrum mesta Eger, ale práve jeho okolie. V ňom totiž nájdeme zasľúbenú zem všetkých milovníkov vína nazývanú Szépasszonyvölgy čiže Údolie krásnych žien, kde na vás čakajú desiatky vínnych pivníc vyhĺbených v poddajnej tufovej hornine. Doprajte sebe a svojím chuťovým pohárikom jedinečný zážitok a spoznajte ďalšiu z tvárí krajiny našich južných susedov.
77 €
138 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
77 €
138 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

40
50
37
38