Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Rýchlorastúca Thuja Smaragd,vyžaduje minimálnu starostlivosť. Obľúbená okrasná drevina vhodná na vysádzanie do živého plotu.

33
Popis ponuky

Kvalitné na Slovensku pestované Thuje alebo Smrek sivý. Najobľúbenejšia odroda na živé ploty, ktorú je možné použiť ako dekoráciu v kvetináči a dotvoriť tak prostredie a spraviť z neho príjemné miesto na odpočinok.

Thuja – Thuja occidentalis 30-40 cm

Thuja – Thuja occidentalis 60-70 cm

Thuja smaragd patrí medzi veľmi obľúbené záhradné rastliny vhodné najmä do voľne rastúcich živých plotov. Vyžaduje minimálnu starostlivosť, stačí raz ročne pristrihnúť a pohnojiť. Po výsadbe je potrebná samozrejme pravidelná zálievka.

Má pravidelný kužeľovitý tvar a môže dorastať až do výšky 10 metrov. Optimálna vzdialenosť výsadby na živý plot je 40 - 50 cm od seba. Mesiace marec až máj sú ideálne pre výsadbu tují.

Smrek kužeľovitý "Conica" je okrasný zakrpatený smrek, ktorý nádherne ozdobí nielen každú záhradu, ale aj balkón alebo terasu (vo väčšej nádobe). Rastie veľmi husto a sám si udržuje svoj kužeľovitý tvar. Je mrazuvzdorný a rastie do veľkosti 1 meter.

Návod na pestovanie

Zakrpatené smreky nie sú náročné na pestovanie. Ľahko im postačí priepustná, mierne kyslá pôda a vyhovuje im slnko aj polotieň.

Obľúbený pomaly rastúci ihličnan pravidelného kužeľovitého tvaru s jemným ihličím vhodný aj do črepníka.

Charakteristika:

Jeden z najvyhľadávanejších kultivarov Smreka bieleho s prísne kužeľovitým kompaktným tvarom. Pravidelný tvar si zachováva prirodzene, nevyžaduje rez.

Stanovisko: slnečné

Pôda: mierne vlhká, priepustná

Výška: 1 - 2 m (po 20-rokoch)

Šírka: 0,5 - 1 m

Intenzita rastu: pomaly rastúci

Použitie: solitér, skupinová výsadba, črepník

Mrazuvzdornosť: -40 °C

Thuja - Thuja Danica cca 40 cm, v 3 l črepníku

www.green-art-shop.com
1,70 €
2,54 €

Kúpené
1382x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
1,70 €
2,54 €

Kúpené
1382x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

50
53
13
Práve prezerá 44 ľudí
62