Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Nenechajte si ujsť jedinečnú škótsku atmosféru a vyberte sa po stopách legendy o Statočnom srdci s 5-dňovým leteckým zájazdom do Edinburgu.

38
Popis ponuky

1. deň - prílet do Edinburghu v obedňajších hodinách (13.00 h), presun na ubytovanie. Prehliadku začneme prechádzkou po kráľovskej míli - Royal Mile, kde stretneme nejedného typického škóta hrajúceho na gajdy. Cestou navštívime katedrálu st. Giles. Milovníci histórie a umenia majú možnosť zdarma navštíviť Škótsku národnú galériu a Škótske národné múzeum. Návrat na ubytovanie, nocľah.

2. deň

Raňajky, autokarový transfer do nádherného historického mesta Stirling s najväčšou koncentráciou historických budov v Škótsku, ktoré je zároveň vstupnou bránou do Škótskej vysočiny. Navštívime veľkolepý hrad Stirling ležiaci vysoko nad mestom, kde po stáročia sídlili miestny panovníci. Následne si prezrieme tunajší klenot - Church of the Holy Rude, kde boli korunovaní škótski panovníci. Taktiež navštívime National Wallace Monument – miesto ktoré vás dokonale vtiahne do príbehu o Statočnom srdci. Okrem iného tu vzhliadneme sieň hrdinov, či meč Williama Wallace. Z veže si tiež prezrieme historický most, kde sa odohrala prvá víťazná bitka o nezávislosť Škótska proti veľkej Anglickej prevahe, po ktorej bol William Wallace pasovaný za rytiera a ochrancu Škótska. Prehliadku Stirlingu zakončíme návštevou Cambuskennethského opátstva, kde bola podľa legendy tajne pochovaná aspoň časť tela sira Williama Wallace.

3. deň

Raňajky, navštívite Edinburgský hrad, ktorého vstupnú bránu chránia sochy škótskych hrdinov Roberta Brucea a Williama Wallace. Na hrade okrem iného uvidíte kameň osudu (Stone of Destiny), korunovačné klenoty, múzeum vojen, či edinburgský žalár... V obedňajších hodinách presun na Škótsky parlament a Palác Holyroodhouse, ktorého vznik sa spája s úlomkom z kríža, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus. V poobedňajších hodinách návšteva Scott Monument – gotická veža s takmer 300 schodmi, z ktorej sa naskytá jedinečný výhľad na mesto. Možnosť návštevy múzea ilúzií- Ilusion chamber, nákupy v obchodnom centre Waverley.

4. deň

Raňajky, vydáte sa na prehliadku Rosslyn Chapel - stredovekej skvostnej kaplnky známej z románu Davinciho kód. Následne presun edinburgskej Zoo so svetovo presláveným predstavením tučniakov. V poobedňajších hodinách prehliadka Mary Kings Close - svet tajomných podzemných ulíc a tí čo sa radi boja si tiež prídu na svoje. Návšteva Scotch Whisky Experience, kde sa dozviete všetko o výrobe pravej škótskej whisky. Návrat na ubytovanie.

5. deň

Raňajky, výstup na Calton Hill, nazývaná aj ako „edinburgská akropola“, s gréckou architektúrou a známymi pamätníkmi, hvezdárňou, či najkrajším výhľadom na Edinburg. V obedňajších hodinách navštívime kráľovskú jachtu Britannia, ktorá slúžila kráľovnej Alžbete II. Možnosť návštevy pamätného domu Johna Knoxa. Návrat na hotel, prevzatie batožiny, odlet vo večerných hodinách.

Letové časy boli vybrané tak, aby ste strávili na zájazde naozaj 5 dní.
359 €
580 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
359 €
580 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

48
50
Práve prezerá 37 ľudí
40
50