Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Dovolenka na toskánskom vidieku predstavuje útek od ruchu veľkomiest. Letný pobyt s ubytovaním vo vile a ochutnávkou talianskej kuchyne.

50
Popis ponuky

Letná dovolenka v Toskánsku, o ktorej budete ešte dlho rozprávať. Krásne prostredie obklopené nedotknutou prírodou bude aj pre vás miestom na ten pravý oddych.

Starý statok, postavený ako "Grancia" v roku 1646, a neskôr premenený na krásnu rezidenciu vidieckeho charakteru s typickým aspektom opevnených domov.

Farma bola založená v roku 1646 a ide o pôvodné vidiecke sídlo, ktoré si zachovalo opevnený vzhľad. Nachádzajú sa tu apartmány zariadené v typickom toskánskom štýle s terakotovými podlahami, drevenými rámami a kamennými stenami. Obec je obklopená zeleňou a do okolitých lesov sa dostanete po poľnej ceste, ktorá pretína kopec spájajúci mesto Monticiano a Murlo. V dedine sa nachádza starobylý kostol Svätého Filipa a Jakuba, kde sa zvyknú konať svadby.

Hostia majú k dispozícii: bazén s výhľadom na údolie, futbalové ihrisko, lukostreľba, volejbal, stolný tenis a biliard a kryté parkovisko.

Santa Maria della Scala je jednou z najstarších európskych nemocníc postavených pozdĺž "Via Francigena". Na tomto mieste žili pútnici na ceste do Ríma. Pozdĺž rieky Farma na južnej hranici Il Santo ležia termálne kúpele Petriolo s obsahom síry, horúcej pramenitej vody, ktoré už boli spomenuté v dávnych dobách pre ich terapeutické kvality. V 15. storočí miestna vláda Sieny postavila obranný múr okolo Petriolo, ktorý bol často napadnutý zlodejmi. Pápež Enea Silvio Piccolomini strávil nejaký čas pri horúcich prameňov a žil na neďalekom statku Gamberucci.

Farma "Il Santo", kedysi majetkom nemocnice "Santa Maria della Scala", sa nachádza 3 km od diaľnice Siena/Grosseto uprostred zelených kopcov Siena v rámci prírodnej rezervácie Merse údolia. Rozkladá sa na ploche asi 1300 hektárov.

Nad osadou "Il Santo" je živý stred farmy, nájdete tu aj ďalšie vidiecke domy: niektoré z nich už boli rekonštruované a vybavené v Toskánskom štýle s krásnym panoramatickým výhľadom na lúky a zelené kopce.

Nie je mnoho miest, ktoré by majú rovnaké kúzlo ako Toskánsko. Pri prechádzke toskánskou dedinou budete stretávať krásne staručké dedinské domčeky vo farbách hliny, olivovníky, pínie a vinice, ktoré sa prispôsobujú terénu a zachovávajú tak prírodný krajinný ráz.

Toskánsko je známe pre svoje bohaté umelecké dedičstvo a obrovský vplyv na svetovú kultúru. Je považované za miesto vzniku talianskej renesancie a bolo domovom niektorých z najvplyvnejších ľudí v histórii umenia a vedy, ako napríklad Dante, Botticelli, Michelangelo, Leonardo da Vinci, Galileo Galilei, Amerigo Vespucci a Puccini.

Siena vás prenesie späť do stredoveku. Piazza del Campo, hlavné námestie, je svetovým dedičstvom UNESCO.
179 €
360 €

Kúpené
12x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
179 €
360 €

Kúpené
12x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

45
28
42
50