Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Dovolenka na toskánskom vidieku predstavuje útek od ruchu veľkomiest. Letný pobyt s ubytovaním vo vile a ochutnávkou talianskej kuchyne.

50
Popis ponuky

Letná dovolenka v Toskánsku, o ktorej budete ešte dlho rozprávať. Krásne prostredie obklopené nedotknutou prírodou bude aj pre vás miestom na ten pravý oddych.

Starý statok, postavený ako "Grancia" v roku 1646, a neskôr premenený na krásnu rezidenciu vidieckeho charakteru s typickým aspektom opevnených domov.

Farma bola založená v roku 1646 a ide o pôvodné vidiecke sídlo, ktoré si zachovalo opevnený vzhľad. Nachádzajú sa tu apartmány zariadené v typickom toskánskom štýle s terakotovými podlahami, drevenými rámami a kamennými stenami. Obec je obklopená zeleňou a do okolitých lesov sa dostanete po poľnej ceste, ktorá pretína kopec spájajúci mesto Monticiano a Murlo. V dedine sa nachádza starobylý kostol Svätého Filipa a Jakuba, kde sa zvyknú konať svadby.

Hostia majú k dispozícii: bazén s výhľadom na údolie, futbalové ihrisko, lukostreľba, volejbal, stolný tenis a biliard a kryté parkovisko.

Santa Maria della Scala je jednou z najstarších európskych nemocníc postavených pozdĺž "Via Francigena". Na tomto mieste žili pútnici na ceste do Ríma. Pozdĺž rieky Farma na južnej hranici Il Santo ležia termálne kúpele Petriolo s obsahom síry, horúcej pramenitej vody, ktoré už boli spomenuté v dávnych dobách pre ich terapeutické kvality. V 15. storočí miestna vláda Sieny postavila obranný múr okolo Petriolo, ktorý bol často napadnutý zlodejmi. Pápež Enea Silvio Piccolomini strávil nejaký čas pri horúcich prameňov a žil na neďalekom statku Gamberucci.

Farma "Il Santo", kedysi majetkom nemocnice "Santa Maria della Scala", sa nachádza 3 km od diaľnice Siena/Grosseto uprostred zelených kopcov Siena v rámci prírodnej rezervácie Merse údolia. Rozkladá sa na ploche asi 1300 hektárov.

Nad osadou "Il Santo" je živý stred farmy, nájdete tu aj ďalšie vidiecke domy: niektoré z nich už boli rekonštruované a vybavené v Toskánskom štýle s krásnym panoramatickým výhľadom na lúky a zelené kopce.

Nie je mnoho miest, ktoré by majú rovnaké kúzlo ako Toskánsko. Pri prechádzke toskánskou dedinou budete stretávať krásne staručké dedinské domčeky vo farbách hliny, olivovníky, pínie a vinice, ktoré sa prispôsobujú terénu a zachovávajú tak prírodný krajinný ráz.

Toskánsko je známe pre svoje bohaté umelecké dedičstvo a obrovský vplyv na svetovú kultúru. Je považované za miesto vzniku talianskej renesancie a bolo domovom niektorých z najvplyvnejších ľudí v histórii umenia a vedy, ako napríklad Dante, Botticelli, Michelangelo, Leonardo da Vinci, Galileo Galilei, Amerigo Vespucci a Puccini.

Siena vás prenesie späť do stredoveku. Piazza del Campo, hlavné námestie, je svetovým dedičstvom UNESCO.
179 €
360 €

Vyprší
23.10.2017
Kúpené
12x
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
179 €
360 €

Vyprší
23.10.2017
Kúpené
12x
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

50
43
40
Práve prezerá 39 ľudí
41
Práve prezerá 45 ľudí